Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři vyzvali po reprezentační pauze v domácím prostředí Kobru. V předehrávce dalšího kola REDSTONE Extraligy se dostali do vedení hosté, kteří poté přidali další dvě branky a rázem měli naprostý klid v hlavách, a i na hokejkách. Jenže žlutomodří hráči zvládali využívat přesilové hry a rázem bylo po náskoku. Na konci základní hrací doby jsme mohli vidět obrovský tlak na branku Ondríka, který nedovolil dokonat obrat ústeckého celku. V prodloužení udeřili hráči Kobry, a vezou si tak bonusový bod do hlavního města.
čt 13. 2. 2020, ZS Ústí n/L
HC Kobra Praha
3:4pp 0:2, 2:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 29. Harkabus (Stuchlý, Šindelář), 31. Stuchlý (Harkabus, Šindelář), 46. Janoušek (Brandner, Gottfried) – 5. Zmeškal (Šálek), 12. Káninský (Cichoň, Ksandr), 28. Černý (Káninský, Ksandr), 62. Bálek (Pelant, Káninský). Rozhodčí: Mareš - Janíček, Toman. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 44:42. Průběh utkání: 0:3, 3:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Šedina, Stuchlý, Jeřábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Brandner, Průša, Čermák, Harkabus (C), Hampl, Tot, Janoušek, Šindelář, Koval

HC Kobra Praha: Ondrík – Stejskal, Ženíšek, Skorčík, Zmeškal, Pelant, Cichoň – Výrut, Janiurek, Stupka, Ksandr, Káninský, Mucha, Míšek, Škutina, Šálek (C), Černý

Po vhození úvodní bule jsme mohli vidět vysoké tempo hry, když se do útočného pásma dostali hostující hráči, ale v rozhodující chvíli netrefil puk ideálně Richard Mucha, a tak jsme na první střelu utkání museli čekat dál. Po dvou minutách hry šli domácí do první početní výhody, i přes kombinační hru v útočném pásmu Severočechů se skóre neměnilo. V páté minutě vstřelili branku hostující hráči, když na modré čáře dostal nabito Ondřej Zmeškal, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hráči Kobry se dočkali také přesilové hry, ale jejich souhra ke vstřelené brance nevedla. Pražané zvládli využít druhou přesilovou hru, kterou proměnil Mansúr Káninský, jehož střela mířila mezi betony Kmocha. Na konci úvodní periody jeli dva na jednoho ústečtí hráči, k puku se dostal Vít Šindelář, ale kličkou na vzdálenější tyč brankáře Ondríka nepřekonal – 0:2!

Začátek druhého dějství se nesl ve stejném duchu jako třetina předchozí, s tím rozdílem, že zakončovali domácí, a to konkrétně Jakub Tot, který se několikrát snažil propasírovat puk ze vzduchu do branky, což se mu nepovedlo. Ústecký celek se dostával do šancí v průběhu další přesilové hry, kterou poskytl Cichoň, jelikož svého soupeře hákoval, ale brankář Ondrík byl bezchybný. Hosté udeřili a dostali se do tříbrankového náskoku, když se dokázal trefit Mikuláš Černý a dal tak klid na hokejky svému celku. Ústečtí hráči se ničeho nezalekli a po vyloučení Stejskala se poprvé prosadili také žlutomodří hráči, když Matěj Harkabus prostřelil zatím bezchybného Ondríka. Opět přišlo vyloučení na straně Kobry a domácí zvládli využít další početní výhodu, když se po ose Šindelář-Harkabus nakonec dostal puk až k Tomáši Stuchlému, který snížil nepříznivé skóre svého týmu na jednu branku. Ke konci druhé dvacetiminutovky dostali možnost hrát přesilovou hru také hosté, ale nic z jejich holí v brance neskončilo – 2:3!

Po čtyřech minutách hry jsme viděli trest do konce utkání, jelikož Robin Míšek zasáhl Matěje Harkabuse do hlavy a způsobil mu krvavé zranění. Tuto přesilovou hru zužitkoval Adam Janoušek a poslal tak svůj celek do remízového stavu. Více jsme už z této početní výhody neviděli. I Kobra si zahrála hru s jedním hráčem v poli navíc, ale vstřelit se jí branku nepodařilo. Sedm minut před koncem třetí periody se ocitl v nejlepší možné pozici mezi kruhy Pavel Gottfried, ale jeho střela orazítkovala tyč, která pomohla Ondríkovi udržet vyrovnané skóre. Před koncem třetí dvacetiminutovky se Kobra snažila ubránit alespoň ztracené vedení a hrozila pouze z náhlých přečíslení, do kterého se dostal například Ondřej Škutina, ten byl velice dotěrný u Kmocha, ale překonat ho nedokázal. Za špatný postup při vhazovaní byl vyloučen necelé tři minuty před koncem Jan Ksandr, a tak žlutomodrý celek měl obrovskou příležitost dokonat obrat v dnešním utkání, což se mu nepovedlo a šlo se do prodloužení – 3:3!

Do první akce se v prodloužení dostal Richard Mucha, ale jeho střelu zblokoval jeden z ústeckých obránců. Domácí brankář Kmoch rozehrál přes celé kluziště na Richarda Jarábka, ale ten zakončil pouze do výstroje brankáře. Ve druhé minutě prodloužení ujel David Bálek, který překonal střelou pod ruku Kmocha a dokázal získat bonusový bod pro svůj celek – 3:4p!

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Konečně jsme se dali po dlouhé době dohromady zdravotně, kdy jsme měli tři pětky, protože jsme tady hráli na deset lidí. Utekl nám začátek utkání, když jsme prohrávali o tři branky. Musíme kluky pochválit, jelikož jsme se dostali do zápasu, vyrovnali jsme. Myslíme si, že jsme dvě třetiny byli lepší, měli jsme více ze hry, ale dáváme málo branek. Šancí máme mnoho, ale produktivita je velice slabá. Kluci to utkání odmakali a bonusový bod si zasloužili. Je škoda, že hlavní rozhodčí pískal kontroverzní zákroky a mnoho sporných zákroků, což nás trošku mrzí.

Šimon Antoníček (HC Kobra Praha): Těžký zápas pro nás, dostali jsme se na začátku utkání do vedení. Po sérii vyloučení, když jsme faulovali, tak jsme soupeře vrátili do hry. Ústí využilo přesilovky, takže jsme se nakonec strachovali o výsledek, a naštěstí nám brankář Ondrík pomohl zákroky k bonusovému bodu z dnešního utkání.