Ú s t í n/L. - Svůj druhý zápas letní přípravy mají za sebou junioři, kteří výrazně zdemolovali letňanské Letce. Už od počátku navyšovali své vedení, přičemž střelecký stav se zastavil až na úctyhodných třinácti gólech. Ústečtí junioři tak nadále zůstávají v přípravě stoprocentní, navíc vždy nasázeli soupeřům velké množství branek.
pá 16. 8. 2019, ZS Ústí n/L
HC Letci Letňany
13:1 4:1, 4:0, 5:0

Branky a nahrávky: 2. Gottfried (Štěpánek), 4. T.Čermák (Mareš), 16. Janoušek (T.Čermák), 18. Matloch (Kušej), 23. Gottfried (Macel), 25. Tot (Mareš, T.Čermák), 31. Tot (T.Čermák, Stuchlý), 37. Tot (T.Čermák, Hampl), 41. T.Čermák (Tot), 42. T.Čermák (Gottfiried, Janoušek), 44. Tot (T.Čermák, Stuchlý), 46. Mareš (Janoušek, Čermák), 60. Janoušek (Čermák) – 17. Šimůnek (Pejchal, Zedek) . Rozhodčí: Dyršmíd – Janíček, Ptáček. Vyloučení: 3:3, navíc Kusý (LET) - 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 13:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke (Kmoch) – Mareš, Stuchlý, Šešina, Štěpánek, Polata, Jarábek, Tot, Čermák T., Janoušek, Gottfried, Macel, Matloch, Kušej, Hampl, Čermák J.

HC Letci Letňany: Foust (Harant) – Stránský, Zedek, Kroktor, Šimůnek – Lečbych, Kusý, Končal, Souček, Pejchal, Jelínek, Zrcek.

Páteční utkání odstartovala krásná individuální akce Pavla Gottfrieda, který poslal ústecký tým do vedení. Začátek utkání byl v jasné režii domácích, kteří si díky brankám Tomáše Čermáka a Adama Janouška vypracovali již tříbrankový náskok. V druhé polovině první třetiny se útočným akcím začal dostávat i tým z Letňan, kterému se podařilo zásluhou Šimůnka snížit na 1:3. Poslední slovo této třetiny obstaral ovšem ústecký Patrik Matloch, který z úhlu dokázal překonat brankáře Letňan a vrátil Slovanu zpět vedení o tři branky - 1:4.

Stejně jako třetinu první, odstartoval i tu druhou gólem Pavel Gottfried. Následně byl z týmu Letců vyloučen Kusý za zásah do oblasti hlavy a krku a domácí přesilovku díky střele Erika Mareše od modré využili. Letňany pak měli velikou dávku štěstí při další akci Slovanu, kdy se puk zastavil na brankové čáře. Z další akce se již Ústí radovalo, když zvyšoval Jakub Tot. Do samostatného nájezdu se poté dostal ústecký Gottfried, který ovšem nepřelstil brankaře Fousta. Po faulu domácího hráče Stuchlého bylo nařízeno trestné střílení pro Letce. Jelínek ale na Jakuba Volkeho nevyzrál. Z branky se naopak po chvíli mohl radovat ústecký Slovan díky druhé trefě Jakuba Tota - 1:8.

Bleskový start měl ústecký tým, po deseti vteřinách hry skóroval Adam Janoušek. Minutu na to trefil desátou branku domácích Erik Mareš. Třetí gól si na svůj střelecký účet zapsal Jakub Tot. O další hattrick na ústecké straně se po šesti minutách třetí třetiny postaral Erik Mareš. Úzký kádr Letců ve třetí třetině ani z daleka nestačil na domácí Slovan. Pár příležitostí si dokázali Letci vytvořit pouze při své přesilové hře, všechny pokusy ale pochytal Volke. Poté svoji přesilovou hru nevyužil ani tým Ústí. Zápas zakončil brankou v poslední minutě Adam Janoušek, utkání skončilo jasně ve prospěch domácích - 13:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): ,,Byl to druhý přípravný zápas, dnešní soupeř nás moc neprověřil, jak z hlediska obrany, tak útoku. Ale je pro nás lepší hrát zápas i se slabším soupeřem, kde si můžeme vyzkoušet nějaké věci, které trénujeme v tréninku. Soupeř byl slabší, ale i takové zápasy se musí hrát. Je to v rámci přípravy, kde zkoušíme a nacvičujeme různé věci. Těžko hodnotit takový zápas, bylo to jednoznačné na jednu branku.“

p. Blažek (HC Letci Letňany): ,,Je tu jasný rozdíl v soutěžích, nehrajeme stejnou ligu, protože na to jednoduše nemáme. Ústí nám ukázalo, že je na tu soutěž, doufám, dobře připraveno. Chtějí hrát ten top, vynikající soupeř a pro nás dobrá zkušenost v tréninku. Teď se nám doma v tréninku podařilo porazit PZ Kladno, tak jsme si asi mysleli, že jsme dobří. Ústí nás ale vrátilo zpět na zem, což je pro nás jedině dobře.“