V posledním přípravném utkání čekala na ústecké juniory odveta proti Letňanům, kterým v prvním přípravném utkání vstřelili hned třináct branek. Tentokrát jich vsítili pouze sedm a to hlavně díky dobrým dvěma třetinám. V té poslední trochu polevili na tempu a nechali naopak skórovat soupeře, vysoký náskok si však pohlídali.
čt 29. 8. 2019, ZS Letňany
HC Letci Letňany
4:7 0:3, 1:3, 3:1

Branky a nahrávky: 31. Vorobyev, 49. Hlaváč (Riley), 51. Zrcek (Pejchal), 56. Stránský – 2. Macel (Gottfried, Čermák), 10. Jarábek (Hampl, Janoušek), 14. Harkabus (Janoušek, Tot), 27. Matloch (Hampl), 36. Harkabus (Janoušek), 40. Macel (Gottfried), 52. Čermák (Šešina, Gottfried). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6, 3:7, 4:7.

HC Letci Letňany: Habart (Fürst) – Kloutvor (C), Riley, Stránský – Kříž, Souček, Hlaváč, Vorobyev, Pejchal (A), Zrcek, Jelínek (A), Končel, Fencl

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (21. Volke) – Šešina, Štěpánek, Jarábek, Macel – Tot, Gottfried, Janoušek, Stuchlý, Harkabus, Kušej, Čermák, Matloch, Hampl

Ústecký Slovan vstoupil i do druhého vzájemného utkání s Letci v této přípravě o dost lépe, když se hned v druhé minutě trefil po odrazu od jednoho z bránících hráčů Jan Macel. Proti střele Součka později zakročil hostující brankař Kmoch. Poté přišla série několika dobrých pokusů hostí, ujala se ovšem až střela Richarda Jarábka z desáté minuty, na kterou byl Habart krátký. Čtyři minuty na to navýšil po parádní kombinaci s Adamem Janouškem Matěj Harkabus. Do konce třetiny si už oba brankaři svoji svatyni pohlídali, když každý vytasil několik pohotových zákroků-0:3.

Do druhé třetiny vstoupili hosté se změnou v brankovišti. Jakub Volke nahradil Petra Kmocha a v prvních pěti minutách byl několikrát ověřen útočníky z Letňan. Na tuto střeleckou sérii odpovědělo Ústí svým čtvrtým gólem, o který se postaral Patrik Matloch. Tlak domácích opět rostl, až z toho v polovině zápasu vytěžili Letci snížení. Po chybě Volkeho skóroval Vorobyev. V druhé polovině druhé periody nejdříve ukázal krásné gesto fair-play jeden z domácích hráčů, když nechal odvolat údajný faul Gottfrieda. Zbytek druhé části již ovšem patřil hostujícím hráčům, kteří stihli přidat ještě dvě branky. Nejprve putoval puk opět po ose Janoušek Harkabus a druhý jmenovaný se ani při téhle příležitosti nemýlil. Svůj druhý zápis na střelecký účet přidal krom Harkabuse také Jan Macel a to tři vteřiny před koncem-1:6.

Perfektním zákrokem se v úvodu poslední třetiny blýskl domácí Habart. Pavel Gottfried dával puk již do odkryté branky, brankař Letců ho nicméně dokázal hokejkou vyrazit. Poté sklidil chválu z ústecké lavičky Harkabus, který ukázkovým hitem zbavil hráče Letňan puku. Ústečtí hráči si ale lámali zuby nad domácím brankařem a po jisté frustraci přišlo první vyloučení zápasu. Letci sice nevyužili samotnou přesilovou hru, z branky se radovali ovšem hned devět vteřin po ní. Od modré se trefil Jan Hlaváč. Dvě minuty na to snížily Letňany na rozdíl tří branek zásluhou Filipa Zrcka. Z branky se ovšem dlouho neradovaly, po minutě navýšil náskok Slovanu Tomáš Čermák. Po sérii gólů, přišla série vyloučení. Během dvou minut bylo vyloučeno po dvou hráčích na každé straně. Volnější kluziště při hře 4 na 4 využil domácí Matyáš Stránský, když předvedl úchvatnou sólo jízdu, po které překonal Volkeho. Poslední větší příležitost utkání si připsal ústecký Gottfried, který orazítkoval pouze tyč. Z počátku jednoznačné utkání dokázaly Letňany ve třetí třetině lehce zdramatizovat, z vítězství se ale radují hosté z Ústí nad Labem-4:7.

pan Blažek (HC Letci Letňany): ,,Za mě rozhodně lepší utkání, než jaké jsme odehráli v Ústí. Tam jsme se nedostali za červenou čáru, dneska jsme přeci jen byli lepší, vyrovnanější. Je pravda, že Ústí bylo lepší, my jsme si ale vytvořili dost šancí a dali čtyři góly. Do půlky zápasu chytal za Ústí asi ten lepší gólman, ten nás do toho tolik nepustil, ale pak, po té výměně, jsme se prosadili i střelecky. Kluci se snažili a odehráli, co mohli. Jsme rádi, že byl pro nás výsledek vcelku rozumný.“

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): ,,Zápas nebyl špatný na koukání, bylo to vcelku vyrovnané, kluci hráli dobři, i Letňany hráli dobře. Jsem trochu zklamaný z té třetí třetiny, vedeme 6:1 po dvou třetinách a pak to dohráváme na 70 procent s malým úsilým. Ale furt je to ještě příprava, zkoušíme některé nové hráče, někteří hrají s A-týmem a tak jsme dali přednost jiným hráčům, ale myslím si, že dostat čtyři góly je dost. Pokračujeme ale dál.“