Ú s t í n/L. - Dnešní utkání přineslo na ústeckém zimním stadionu nevšední podívanou. Jestřábi byli po celý zápas o krok napřed, do třetí třetiny vstupovali s náskokem tří branek. Ústečtí ale předvedli skvělou poslední periodu a minutu před koncem dokázal srovnat Ondřej Smetana. Jedenáct vteřin před sirénou se ovšem dostal k puku Patrik Miškář a svým třetím gólem zajistil Prostějovu všechny tři body. Všechny branky Slovanu padli při přesilových hrách, dvě využil Havel a po jedné Kružík, Müller a Smetana.
so 4. 1. 2020, ZS Ústí n/L
LHK Jestřábi Prostějov
5:6 2:3, 2:5, 5:6

Branky a nahrávky: 5. J. Havel (Maršoun, Vildumetz), 20. J. Havel (Vildumetz, Maršoun), 43. Müller (Kružík), 54. Kružík (Severa, Smetana), 59. Smetana (Kružík) – 3. Hrníčko (M. Jandus, Divíšek), 11. Ouřada (T. Jandus), 12. Miškář (L. Krejčík, Mrázek), 35. Miškář (L. Krejčík, M. Jandus), 37. M. Novák (Knap, Březák), 60. Miškář (Žálčík, Mrázek). Rozhodčí: Pavlovič, Jechoutek – Polák, Ševic. Vyloučení: 3:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 583. Střely na branku: 36:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:5, 5:5, 5:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Smetana (C), Müller, Hes, Vl. Brož (A), D. Málek, Veber, Zukal – Tůma, Filip, Kružík (A) – Krliš, Vildumetz, Maršoun – O. Bláha, J. Havel, Severa – Grim, Houška, Jelínek

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák, Hamrlík, M. Jandus – L. Krejčík, Miškář, Žálčík (C) – Hrníčko, Divíšek (A), Nouza (A) – T. Jandus, Chlán, Ouřada – M. Novák, V. Meidl, Knap

Do zápasu vstoupili lépe Jestřábi, po faulu na Janduse hráli hned v úvodu přesilovku. Ani jedna ze tří dorážek Krejčíka ale neprošla za Stahlova záda. První, kdo ústeckého brankaře překonal, byl ve třetí minutě Dominik Hrníčko. Chvíli na to přišla přesilová hra i pro ústecké. Puk se dostal k Janu Havlovi a ten se hned v prvním utkání po zranění střelecky prosadil a srovnal. Poté to dvakrát zkoušel Slovan. Havel ani Vildumetz ovšem neuspěli. Naopak soupeř trestal. Nejprve vymyslel Jandus skvělou přihrávku na Kryštofa Ouřadu, který vrátil Prostějovu vedení, o chvíli později ho dokázal ještě navýšit Patrik Miškář. Koncem třetiny přišly ještě dvě přesilovky pro domácí, z první nevytěžili skoro nic, v té druhé se puk dostal zpoza branky k Janu Havlovi, který opět nekompromisně zakončil - 2:3

Druhá třetina se nesla v mnohem poklidnějším duchu oproti té první. V úvodu si velké šance připravili hostující Hrníček a na druhé straně Ondřej Bláha, který ovšem ve skvělé pozici přestřelil. Největší příležitost Slovanu si vypracoval Daniel Kružík, obehrál brankaře a zakončoval již do prázdné branky. Kotouč ale stihl na poslední chvíli zablokovat Husa. Ústečtí dostali další možnost v podobě přesilovky, soupeře drželi před brankou Štůraly, nicméně puk domácí ztratili a v přečíslení trestal brankou Patrik Miškář. Vzápětí ještě navyšoval vedení Jestřábů Matěj Novák, který procedil puk mezi betony Davida Stahla – 2:5

Hned v úvodu posledního dějství šli Jestřábi opět do oslabení. Maršoun svůj samostatný únik nevyužil, Jakub Müller se ale z branky radovat mohl, od jeho brusle se puk odrazil do prostějovské branky. V další přesilové hře domácích pálil ostře Kružík, Štůrala ale jeho ránu vyrazil. Šest minut před koncem se při další přesilové hře trefil přesně do černého Daniel Kružík. Slovan byl dál na koni, dvě minuty před koncem byl v úniku faulován Severa a na trestnou lavici zamířil Mrázek. Ústečtí odvolali brankaře a Ondřej Smetana propálil z mezikruží vše, co mu stálo v cestě. Ten samý hráč ovšem třicet vteřin před koncem fauloval a Jestřábi přesilovou hru využili také, Patrik Miškář zavěsil za Stahlova záda a krom tří bodů slaví také hattrick – 5:6

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Zápas jsme začali stejně lehkovážně jako v Jihlavě. První střídání, individuální chyba, faul, gól. Poté jsme vyrovnali, ale dělali jsme naivní chyby a soupeř nás ze všeho potrestal. Do 3. třetiny jsme stáhli sestavu na tři útoky, hráli ti, kteří chtějí hrát pro mužstvo a ne na sebe. Silou vůle a nedisciplinovanosti soupeře jsme vyrovnali na 5:5. Pak jsme udělali faul a soupeř nás potrestal 11 sekund před koncem. Faul jsem neviděl, podívám se na video a všechno to vyhodnotíme.“

Luboš Lubina (HC Jestřábi Prostějov): „Ač to bude znít možná zvláštně, tak si myslím, že jsme utkání měli celých šedesát minut pod kontrolou, ale nesmyslnými vyloučeními a chybami jsme pětkrát inkasovali v oslabení. To se stávat nemůže. Já jsem rád, že nám aspoň povedla ta poslední akce v utkání, díky které máme tři body.“