Ú s t í n/L. - Utkání proti Třebíči bylo součástí projeku Legenda pomáha. V letošní sezóně si připomínáme výročí 50 let od chvíle, kdy Ivan Hlinka poprvé vstoupil na extraligový led a svým pověstným stylem se rozjel za velkolepou kariérou. Na jeho počest vznikl projekt Legenda pomáhá. Oba týmy nastoupily dnes v dresech bez reklam. Domácí s podobiznou Jaroslava Roubíka, hosté z Třebíče s Vladimírem Bouzkem. Samostatné utkání měla pod kontrolou hostující Třebíč a po zásluze si odvezla ze severočeské metropole tři body. Za Slovan si odbyl obnovenou premiéru bývalý kapitán Martin Vágner.
po 27. 1. 2020, ZS Ústí n/L
SK Horácká Slavia Třebíč
2:4 1:1, 1:3, 0:0

Branky a nahrávky: 16. Krliš (Svoboda), 36. Filip (Vl. Brož, Mareš) – 5. Bittner (Furch, P. Kratochvíl), 23. Kowalczyk (Václavek), 27. Šťovíček (Szathmáry, Nedvídek), 37. D. Krenželok (Nedvídek). Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 430. Střely na branku: 22:28. Zblokované střely: 3:10. Vhazování: 29:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – M. Vágner (A), Müller, Vl. Brož (C), Mareš, Zukal, Hes (A) – Krliš, Svoboda, Tůma – Filip, Kordule, Severa – O. Bláha, Dörner, Jelínek.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, Kowalczyk, D. Krenželok, Hort – Laš (C), Nedvídek (A), Šťovíček (A) – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, T. Havránek.

Do utkání nevstoupil ani jeden z celků příliš ideálně, kdy bylo k vidění mnoho nepřesností a hokej byl poměrně neatraktivní. Hosté však byli lepším týmem a zaslouženě šli do vedení, když se šikovnou tečí prosadil Ladislav Bittner. Hosté poté kontrolovali tempo hry a vypracovali si několik nadějných šancí, avšak David Stahl v domácí brance svůj tým podržel. Domácí se pomalu také začali dostávat do utkání, což vyústilo ve vyrovnáni, když se puk odrazil k volnému Václavu Krlišovi, který osamocen prostřelil hostujícího brankáře.

Začátek druhé třetiny vyšel Třebíči na jedničku, když se prosadil krásnou střelou Daniel Kowalczyk a poslal hosty do vedení. Třebíč byla poté opět lepším týmem a jejich aktivita se jim vyplatila, jelikož se po krásné kombinaci při přesilovce prosadil do odkryté branky Martin Štovíček. Pro Ústí nevypadala situace vůbec dobře, protože Třebíč naprosto kontrolovala tempo hry a nepouštěla domácí do hry. Avšak i přes tento fakt se podařilo domácím snížit, když se z nenápadné dorážky prosadil Matyáš Filip. Jednobrankový rozdíl však netrval příliš dlouho, jelikož po necelé minutě hry dokázal puk procedit mezi Stahlovy betony Daniel Krenželok a poslal hosty opět do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině byla již velmi znát na domácích hráčích únava, která byla zapříčiněna velmi omezeným kádrem, kdy prakticky celý zápas odehráli domácí ve 14 lidech. I hostům zřejmě dvoubrankové vedení vyhovovalo, takže se občas mohlo zdát, že se zápas už pouze dohrává. Asi největší šanci měl Martin Tůma, který po krásné kombinaci mohl sám před hostující brankou snížit, avšak puk nedokázal dobře trefit a ten mu pouze sklouzl po hokejce. Půl minuty před koncem zápasu se mohl do zápasových statistik zapsat také hostující Psota, avšak David Stahl předvedl krásný zákrok a zápas tak skončil v poměru 2:4.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí n.L.):
Prohráli jsme, ale to utkání jsme odehráli se ctí. Do zápasu jsme šli pouze s patnácti hráči a dohrávali jsme se třinácti. Kluci to dnes odmakali a v žádném případě si nezaslouží negativní reakci fanoušků, která byla v úvodu utkání.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč):
Pro nás to bylo dnes strašně těžké utkání, protože Slovan hraje dobře ve středním pásmu a je to těžké se přes to prokousat fyzicky. Mají také výborné brejky, které umí využívat, takže jsme museli být celých šedesát minut organizovaní. Jsme strašně rádi za tři body, myslím si, že jsme byli lepším týmem, ale to vítězství se nerodilo vůbec lehce. Je to další krůček k tomu, abychom zvládli to desáté místo.