Ú s t í n/L. - V prvním utkání po reprezentační pauze, hraném v rámci projektu O kapku lepší hokej, do kterého se Slovan zapojil, přivítali ústečtí hokejisté na domácím ledě Baník Sokolov. Statistiky před utkáním hovořily jasně. Všechny utkání v tomto ročníku vyhrál vždy domácí tým. Tentokrát však tradice nebyla dodržena a Slovan doma padl rozdílem dvou branek.
st 12. 2. 2020, ZS Ústí n/L
HC Baník Sokolov
3:5 2:2, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 9. Filip (Hasman, Zukal), 17. Pšenička (Filip, Vl. Brož), 30. Mrňa (Severa, Vl. Brož) – 1. Kadeřávek (Vracovský), 10. Švec (M. Zadražil), 31. Houška (Vracovský), 32. Berčík (Houška, Grim), 54. Houška (Švec, M. Zadražil). Rozhodčí: Čáp, Ondráček – Flegl, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Navíc Pavel Mrňa (UNL) - OT 10 minut za nesportovní chování. Využití: 1:1. Diváci: 305. Střely na branku: 25:27. Zblokované střely: 6:5. Vhazování: 17:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:5.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – M. Vágner (A), Hes (A), Mareš, Vl. Brož (C), Steinocher, Zukal, D. Málek – Svoboda, Mrňa, Severa – Tůma, Pšenička, Filip – Hasman, Kordule.

HC Baník Sokolov: Bednář – Pařízek (A), Šafář, Kadeřávek, P. Michálek, A. Rulík, Vodička – Švec, M. Zadražil (A), Urban – Vracovský, T. Rohan (C), Osmík – Grim, Berčík, Houška – Čejka, Hafijanič, Petrov.

Hosté do zápasu vstoupili jak nejlépe mohli, když se po minutě hry dokázal od modré prosadit Patrik Kadeřávek a otevřel účet zápasu. Slovan poté byl aktivnějším týmem a mohl několikrát vyrovnat, avšak domácí hráči v koncovce selhali. Zvýšená aktivita nakonec nesla své ovoce, když Hesman krásně našel Matyáše Filipa, který poté bekhendem překonal Bednáře. Vyrovnaný stav však neměl dlouhého trvání, protože vzápětí vrátil vedení hostům Marek Švec, jenž bekhendem prostřelil Stahla. Hra se poté vyrovnala, ale domácím se nakonec do konce prvního dějství podařilo skóre zápasu opět vyrovnat, když po pravé straně ujel Tomáš Pšenička, který poté překonal přízemní střelou Bednáře.

Druhá třetina započala poněkud pomaleji a oba celky si plnily své defenzivní úkoly. Ústí se však v polovině třetiny dokázalo poprvé dostat do vedení, když využil přesilovou hru Pavel Mrňa. Tato inkasovaná branka hosty nakopla a ti dokázali prakticky bleskově otočit stav utkání. Nejprve využil ponechanou výhodu David Houška a půl minuty poté poslal Sokolov do vedení Martin Berčík, jenž zakončil úspěšný protiútok západočechů. Na domácích hráčích byla poté vidět touha po vyrovnání, kdy se několikrát dostali do nadějných šancí, ale Bednář v sokolovské brance předvedl několik krásných zákroků a jednou mu od inkasované branky pomohla tyč.

I úvod třetí třetiny byl poněkud volnější, kdy jedinou velkou šanci měl hostující Rohan, ale sám při úniku proti Stahlovi neuspěl. Další šanci měli hosté po rychlé akci Houšky z pravé strany, kdy však jeho bekhendový pokus Stahl skryl do lapačky. Zápas se pomalu začínal vyostřovat, což nakonec vyústilo ve vyloučení Pavla Mrňi na domácí straně, který navíc dostal osobní trest. Hosté touto příležitostí nepohrdli a dokázali navýšit svůj náskok, když krásnou kombinaci zakončil do odkryté branky Vladislav Houška a prakticky rozhodl zápas. Utkání se poté již jen dohrávalo a Sokolov si tedy odváží tři body domů po výsledku 3:5.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak začátek zápasu byl vyrovnaný i když my jsme tam měli víc střel, ale třetina skončila 2:2. Ve druhé třetině jsme měli zase o trošku víc šancí, potom jsme se nadřeli na ten další gól a pak rozhodlo půl minuty o tom, že jsme ten zápas prohráli. Dostali jsme dostali 2 góly a už jsme na to nedokázali odpovědět. Sokolov si to na konci už pohlídal, ještě přidal v přesilovce jednu branku a zvítězil.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Tak my obecně máme v Ústí vždy velký problém s velikostí hřiště. My nechceme na velkým hřišti hrát pasivní, defenzivní hokej. Chceme hrát aktivně, samozřejmě jsou fáze zápasu, kdy se nám to občas vymstí. Myslím si, že dnešní utkání jsme vyhráli díky tomu, že jsme měli lepší disciplínu než domácí a tou disciplínou a využitou přesilovou hrou si troufám říct , že jsme si zaslouženě řekli o 3 body.