Ú s t í n/L. - Další tři body na konto ústeckého týmu, který po celé utkání tahal za delší konec. Slovan sice nemá možnost už hrát další vyřazovací boje, ale jeho momentální úloha spočívá v braní bodů celkům, kteří bojují o dvě postupová místa do předkola. Celé utkání bylo vyrovnané, ale se šťastným koncem pro tým ze severních Čech. Další zápas čeká náš tým v sobotu 22. 2. 2020 od 17:30 hod. na ledě Třebíče.
st 19. 2. 2020, ZS Ústí n/L
HC Frýdek-Místek
3:2 2:0, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Krliš (Kordule, Severa), 15. Svoboda (Tůma), 33. Severa (Zukal) – 21. Hladonik (J. Michálek, R. Szturc), 47. Martynek (Hrachovský). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Bohuněk, Pechánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 517. Střely na branku: 24:39. Zblokované střely: 7:16. Vhazování: 31:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl (Hamalčík) – M. Vágner, Hes, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Steinocher – Krliš, Mrňa, Kovařík – Filip, Svoboda, Tůma – O. Bláha, Kordule, Severa.

HC Frýdek-Místek: Suchánek (21. L. Daneček) – D. Stránský, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Mikulík, Kofroň – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Eret, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Motloch.

Utkání začali lépe hosté, kteří k němu přistoupili s velkým důrazem a aktivitou. Avšak i přes tento fakt to byl právě Slovan, který dokázal skórovat jako první, když Kordule našel před brankou volného Václava Krliše, který překonal Suchánka. Aktivita hostů však nepolevila a již vzápětí dokázali hráči Frýdku trefit pravou tyč Stahlovy branky. Domácí několikrát musel zachraňovat skvěle chytající David Stahl, který zlikvidoval nejeden nebezpečný pokus hostů. Nakonec se Slovanu podařilo své vedení před koncem navýšit, když ujel do brejku Přemysl Svoboda, který zakončil bekhendem mezi betony Suchánka.

Začátek druhého dějství byl pro hosty velmi nadějný, jelikož po minutě hry dokázal snížit Jan Hladonik, který se prosadil ranou pod lapačku. Po této brance to chvilku vypadalo, že vyrovnání bude pouze otázkou času, jelikož hosté naprosto ovládli tempo hry a vypracovali si několik nadějných šancí, ale Stahl v domácí brance opět svůj tým podržel. Ústí se k větší šanci dostalo až v ponechané výhodě, kterou také hned využilo, když se po střele Zukala dostal k dorážce osamocený Jiří Severa a zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl.

Třetí třetina byla plná bojovnosti a tvrdých soubojů, kterých bylo vidět opravdu velké množství. Vše vyvrcholilo poté, co dokázali hosté opět snížit zásluhou Rostislava Martynka, který na druhý pokus překonal Stahla. Hra se poté ještě více rozkouskovala, kdy se ani jeden z týmů nedokázal dostat k větší šanci skrze skvěle pracující obrany. V závěru hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale díky obětavosti domácích hráčů se jim nepodařilo přímo ohrozit domácí branku, takže utkání nakonec skončilo za stavu 3:2.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Tak začátek zápasu byl dnes vyrovnaný, my jsme dali brzo branku a potom měl soupeř optický tlak. Měl třeba i o dvě nebo tři střely více, ty svoje šance neproměnil. My jsme potom dali další branku, což nás uklidnilo a po zbytek zápasu. Frýdek dotahoval, možná měl trochu více ze hry a tam potom ten jejich tlak skončil na tom, že jsme měli dlouho přesilovku a Frýdek už se nedostal do takového tempa aby nás přebruslil. Na konec zápasu jsme si to udrželi a asi zaslouženě vyhráli.

Josef Daňo (HC Frýdek-Místek): První třetinu jsme tlačili, měli jsme tam i více střel. Pět střel ze strany Ústí a dali nám 2 góly, myslím si, že ten začátek rozhodl. My jsme potom makali, kluci do toho dali všechno. Prostě se nám to tam neodrazilo, šance tam byly. Každou střelu zablokovali, buď hokejkou nebo nějak skočili do střely a potom už to nešlo. Musím ale pochválit mužstvo, že hráli do 60. minuty a to je pro nás důležité. Musíme jít dále a vyhrát další zápasy.