Třebíč - Ústečtí hráči odjeli na Vysočinu s cílem navázat na dobré výkony z předchozích utkání. V první třetině dokonce po brankách Hasmana a Korduleho vedli 2:0. Horácká Slavia ovšem rychle odpověděla a do konce utkání přidávala góly pouze ona. Domácí nakonec zvítězili 6:2 a berou všechny body.
so 22. 2. 2020, KHNP Aréna
SK Horácká Slavia Třebíč
6:2 2:2, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 17. Laš (Psota), 19. Psota, 28. Vodný (Nedvídek), 34. Bittner (Psota), 42. Padrnos, 50. Šťovíček (Nedvídek) – 16. Hasman, 17. Kordule. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 137. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 0:2, 6:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, Padrnos, Nedbal, V. Čejka, Hort, Jenáček – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Malec, Václavek, Ferda – Michálek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Hes, M. Vágner, D. Málek, Vl. Brož, Zukal, Steinocher – Kovařík, Mrňa, Severa – Tůma, Svoboda, Filip – Hasman, Kordule, O. Bláha

Hned na úvod utkání se do dobré příležitosti dostal Tadeáš Král, který se dostal ke kotouči v mezikruží, nevypálil špatně, ale Stahla nepřekonal. O chvíli později následovala šance Padrnose, ale ani on z podobné pozice hostujícího brankáře neprostřelil. Na začátku 5. minuty si hosté zahráli první přesilovou hru, ve které si však nevypracovali výraznější brankovou příležitost. Skórovat tak mohli hráči Třebíče, jenže Psota puk do poloprázdné brány touš nezasunul. Branky začaly padat až v poslední pětiminutovce. Jako první šli do vedení hosté. Svoboda vybojoval kotouč v rohu hřiště za domácí brankou, předal puk Jiřímu Severovi, který ihned poslal puk mezi dva obránce na Josefa Hasmana, který si položil Jekela poslal puk do pravého horního rohu. Hosté povzbuzeni vedením přidali za 26 vteřin druhý gól, když měl příliš prostoru na pravém kruhu pro vhazování Pavel Kordule, jenž na druhý pokus překonal domácího brankáře. Stále ještě neuběhla ani minuta od první branky hostů a skóre se měnilo do třetice. Matěj Psota rychle vrátil odražený kotouč do mezikruží, kde byl s pohotovou střelou připraven Marek Laš, jenž střelou pod lapačku překonal Stahla. Domácí po kontaktní brance přidali na rychlosti, a ještě do konce třetiny stihli vyrovnat. Matěj Psota se dostal k odraženému kotouči a z úhlu dotlačil puk za brankovou čáru – 2:2

I na začátku druhé třetiny se museli domácí bránit ve čtyřech, což zvládli bez větších obtíží. Po ubráněném oslabení se Třebíč vrhla do útoku a tři minuty před polovinou utkání šla poprvé do vedení. Michal Vodný našel Nedvídka, který mu okamžitě vrátil kotouč skrz bránící hráče a první jmenovaný pohlednou akci zakončil střelou do poloprázdné brány. Početní výhodu si zahráli i domácí. Největší šanci na zvýšení skóre měl Šťovíček, ale Stahl vytáhl skvělý reflexivní zákrok. Horáci se přeci jen čtvrté branky dočkali. Ladislav Bittner se natlačil na přední tyč hostující branky a se štěstím procpal puk do branky. V závěru domácí si vybojovali faul a přesilovou hru, kterou si přenesli do třetí třetiny - 4:2

Přesilovou hru se Horákům využít nepovedlo, ale vadit jim to příliš nemuselo, jelikož ihned po skončení si najel ze středního pásma na přihrávku Martin Padrnos, jenž nechytatelně zamířil do horních pater brány a připsal si první branku za Třebíč. Hosté mohli odpovědět akcí Svobody, jenž ujížděl sám na Jekela, ten se však vyznamenal a puk vyrazil do bezpečí. Jekel musel být v pozoru i proti dorážce Filipa, který měl na vrcholu brankoviště zbytečně moc prostoru. Z branky se tak radovali domácí. Martin Šťovíček si všiml špatně postaveného brankáře, napřáhl a trefil odkrytou levou část hostující branky – 6:2. Z gólového účtu již to bylo vše a utkání se spíše dohrávalo. Třebíč držela svého soupeře v útočném pásmu, ale další branky se již diváci nedočkali – 6:2

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Já musím říct, že nás Ústí v ničem nepřekvapilo, věděli jsme, že jsou výborní v brejcích. To vše se potvrdilo kvůli naší špatné disciplíně v první třetině, hosté nás za toto trestali a dostali se do dvoubrankového vedení. Velké plus vidím v tom, že jsme hned střídaní na to snížili a do konce první třetiny srovnali. V kabině jsme si k tomu samozřejmě museli něco říct a hráči se poté hodně zlepšili. Poté jak jsme se dostali do vedení jsme si zápas již pohlídali.“

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem):„Tak my jsme přijeli po vydařeném domácím utkaní do Třebíče bodovat, ale od páté minuty poté, co se nám zranil klíčový hráč, se nám všechno sesypalo. Dostali jsme se sice do vedení 2:0, ale hned z dalšího střídaní jsme dostali gól a pak už jsme neměli sílu ten stav zvrátit a domácí si pak zápas už pohlídali.“