Po dvou domácích výhrách vyrazilo Ústí nad hřiště soupeře, kde i tentokrát padlo. Proti Sokolovu se sice jako první ujalo vedení, další branky však už dával pouze soupeř. Slovan držel dlouho vyrovnaný výsledek, třetí výhru v řadě ale nepřidal. Jediným úspěšným střelcem se stal Přemysl Svoboda.
po 2. 3. 2020, ZS Sokolov
HC Baník Sokolov
3:1 0:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 29. Osmík (Urban, Přindiš), 54. Hašek (Berčík), 60. T. Rohan (Urban) – 12. P. Svoboda (Tůma, Filip). Rozhodčí: Doležal, Zubzanda - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 469. Střely na branku: 38:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

HC Baník Sokolov: Kašpar – Kadeřávek, P. Michálek, Přindiš, Vodička, A. Rulík, Pařízek – Švec, T. Rohan, Grim – Urban, Hašek, Osmík – Čejka, Berčík, Uhlík – Petrov.

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Hes, Müller, Vl. Brož, Mareš, D. Málek, Steinocher – Krliš, Kovařík, Severa – Filip, P. Svoboda, Tůma – Zukal, Kordule, O. Bláha.

První třetina přinesla pouze jednu branku. Sokolov často chyboval v rozehrávce a přechod do útočného pásma byl pro hráče Baníku složitý. Čtvrtou minutu odstartovalo nastřelené břevno, které napálil Brož. Další šance přišla opět ze strany Ústí nad Labem, Krliš se řítil sám na Kašpara, místo zakončení ale zvolil zpětnou přihrávku, která mu vůbec nevyšla a hosté se tak sami připravili o velkou šanci. O chvilku později si Kašpar připsal další úspěšný zákrok, tentokrát zastavil kotouč před brankovou čáru po střele Přemysla Svobody. Ve 12. minutě přeci jen Slovan otevřel skóre zápasu. Puk do třetiny zavezl Filip, který našel Tůmu, ten rychle poslal kotouč na Přemysla Svobodu, který si obešel i posledního obránce Sokolova a pěknou kličkou překonal také maskovaného muže Baníku.

Do druhého dějství si Sokolov odnesl jednogólové manko. Skóre však ve 29. minutě z ničeho nic srovnal Martin Osmík, který tváří tvář Soukupovi dorovnal. Hosté se pokoušeli vstřelit další branku, ale proti Kašparovi další ústecký hráč neuspěl. Sokolov se do větší šance dostal znovu až ke konci druhé části, kdy Grim spolu s Rohanem a Švecem pálil na hostujícího brankáře, ten dokázal se štěstí pokusy sokolovských hokejistů zlikvidovat, a tak se skóre před koncem třetiny již neměnilo.

Za vyrovnaného stavu se vstupovalo do závěrečné dvacetiminutovky. Ve 43. minutě se Slovan přihlásil o kotouč. Před sokolovskou bránou se zjevil Tůma, jeho střelu z první ale gólman v dresu Baníku zpacifikoval. Od poloviny třetí třetiny se celky přetahovaly o útočné pásmo, málokomu se podařilo vystřelit a pokusy nebyly příliš nebezpečné, brankáři na obou stranách tak nabrali dostatek dechu. Když sedm minut před koncem vybojoval za hostující brankou kotouč Berčík, který jej poslal před bránu na Petra Haška, který si zkrotil neposedný puk a následně jej zasadil za Soukupova záda. A v poslední vteřině se Sokolov zaradoval v utkání naposledy. Urban totiž našel Tomáše Rohana, hráči si vyměnili kotouč a následně kapitán Baníku potvrdil výhru Sokolova v poměru 3:1.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): Neměli jsme dnes dobrý vstup do utkání. Myslím si, že prvních patnáct minut byl soupeř lepším týmem. Od 15. minuty první třetiny až do konce utkání jsme byli lepším, aktivnějším týmem my. Vytvářeli jsme tlak v útočném pásmu na soupeře, neodstupovali jsme, necouvali jsme ve středním pásmu. Naopak jsme si aktivitou o kotouče říkali. Z toho pak pramenil tlak, především v druhé části druhé třetiny. A díky této aktivitě byl markantní rozdíl mezi soupeři. Vyhrát jsme si dneska zasloužili.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí n. L.): Do zápasu jsme vstoupili dobře. První třetina byla z naší strany výborná. Dali jsme gól. Ale to bylo asi všechno, co bylo pozitivní z naší strany. Ve druhé třetině to bylo vyrovnané, Sokolov dal gól a ke konci třetiny měl ještě další tři šance. Ve třetí třetině to bylo dlouho bez šancí. My jsme pak udělali o dvě chyby více, Sokolov to ke konci potrestal a vyhrál.