P r o s t ě j o v - Pouze s dvěma plnými útoky odjelo Ústí na Hanou. V této oslabené sestavě hned od úvodu prohrával. V půlce utkání ovšem vyrovnal Kovařík. Poté odskočili domácí o dvě branky, naději dal Ústí Svoboda, který se jako v minulém utkání trefil při trestném střílení. V padesáté páté minutě ale zařídil vítězství domácím Chlán.
so 7. 3. 2020, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
4:2 1:0, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 6. Chlán (P. Krejčí, T. Jandus), 33. Žálčík (Machač, Vykoukal), 35. Mrázek (Račuk, Žálčík), 55. Chlán (M. Novák, Fojt) – 29. Kovařík (Severa, Tůma), 53. P. Svoboda (TS). Rozhodčí: Kašík, Pilný - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 490. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

LHK Jestřábi Prostějov: Štůrala – Vykoukal, Mrázek, Husa, Muška, P. Krejčí, Fojt – Machač, Divíšek, Nouza – Hrníčko, Račuk, Žálčík – T. Jandus, Chlán, M. Novák – Knap

Ústecký Slovan s.r.o.: Soukup – Müller, Hes, Mareš, Vl. Brož, Zukal – Kovařík, Kordule, Severa – Tůma, P. Svoboda, O. Bláha

Úvodní třetina přinesla zprvu několik pěkných momentů. A i když se v zápase nehrálo prakticky o nic, týmy předváděly sympatický hokej. Úvodní ránu si připsal od modré Muška, následně na něj navázal také Fojt. Na druhé straně se připomněl Kordule. Od začátku měli navrch Jestřábi a v 6. minutě. To se rozjel Petr Chlán přes celé hřiště a sólo akci také úspěšně zakončil. Následovala však pasáž, která diváky příliš nadchnout nemohla. Týmům vázly rozehrávky a pouze Svoboda se dostal až do střelecké možnosti. Na další si přítomní museli počkat až do 12. minuty, kdy se k zakončení dostali Krejčí a Hrníčko, v ani jednom případě nemusel Soukup zasahovat. Pak ale přišly chvíle Prostějova: několik střel si připsal například Krejčí, Chlán přišel o puk ve chvíli, kdy se chystal vyslat golfák. V 15. minutě ale mohli hosté vyrovnat, Kovařík se dostal za obranu, ale Štůralu nepřelstil. Závěr třetiny pak patřil právě hostujícímu celku, teč Svobody ani střela Hese na lapačku si ale místo v bráně nenašly - 1:0

Prostřední část se odvíjela lépe pro Jestřáby. Nejprve ale měli problém se brankově prosadit. Střela Žalčíka od mantinelu zaplula do výstroje brankáře Soukupa, který následně zneškodnil také pokus Divíška k tyči. Další rány vyslali například Novák, Krejčí a Račuk. Hosté se nejprve prakticky jen bránili. Až postupem času se také osmělili. Nejprve sice zahrozil z úhlu Žalčík, pak se ale ozvali hosté. Lubomír Kovařík se dostal k zapomenutému puku v brankovišti a pohodlně dorazil. Brzy nato mohl po akci Tůmy navýšit Svoboda, ale nedal. Následovala hluchá pasáž, kterou ale utnula branka Lukáše Žalčíka. Ten se ze druhé vlny dostal k puku a pálil přesně. Na brance si připsal první asistenci po návratu na led i Jiří Vykoukal. Záhy navíc Prostějov vedení navýšil: Jaroslav Mrázek vyslal střelu od modré. Přesná sice nebyla, jeden z bránících hráčů ale puk tečoval nechytatelně do brány. Do konce třetiny chybělo ještě více než pět minut. Na obou stranách už se ale urodilo jen po jedné zajímavější situaci: Nejprve Novák oslovil Krejčího nahrávkou napříč pásmem, ale byla z toho nepřesná rána z první. To Hesova šance byla ke gólu blíž, také s přispěním teče. Ale ani v jednom případě nakonec brankář nemusel ze sítě puk lovit - 3:1

Poslední třetina začala několika střelami Prostějova, Nouza ani Žalčík se ale neprosadili. Ovšem totéž se dá říct o hostujícímu celku, který na úvod třetiny promrhal přesilovku. Pak si naopak výhodu jednoho muže v poli vyzkoušeli domácí, ale kromě jedné slibné šance se také moc nepředvedli. Po konci přesilové hry naopak zahrozila dvojice Svoboda-Severa. V 53. minutě se už ale první jmenovaný dočkal: Přemysl Svoboda byl totiž při úniku faulovaný a následné nařízené trestné střílení s přehledem proměnil. Ústí se tak dotáhlo na rozdíl jediného gólu a hrozilo, že nepovedenou sezónu Jestřábů navrch zakončí prostějovský tým porážkou. Leč nestalo se. Nouza sice nejprve spálil šanci u tyčky, nicméně při další akci se bleskovou střelou prosadil Petr Chlán a stav 4:2 už vydržel až do konce. I když se s ním opakovaně Muller snažil něco udělat. Závěrečné desítky vteřin už se ale nesly v duchu čekání na konec zápasu a hlasitého skandování jména Tomáše Divíška, které se ostatně neslo celým zápasem – 4:2

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): „Dnešní utkání jsme chtěli zvládnout, vyhrát a rozloučit se sezonou vítězstvím. Všichni víme, že letošní ročník není pro klub úspěšný, ale i špatné věci se v životě dějí z nějakého důvodu. Musíme si každý z této situace vzít ponaučení a v příští sezoně se zlepšit.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem):„Dnešní zápas byl pro všechny kluky zvláštní, hráli jsme ve dvanácti hráčích, kteří zápas zvládli výborně. Prostějov měl samozřejmě převahu a hodně střel, kluci vydrželi hrát koncentrovaně celý zápas a uhráli slušný výsledek“