Ú s t í n/L. - V dnešním derby jsme v utkání nezačali zrovna šťastně, jelikož jsme v první třetině obdrželi tvrdou lekci v podobě tří branek. Ústecký tým to však nezabalil a dokázal tříbrankové manko smazat, když se o tento čin postaral v podobě hattricku Jiří Severa. Litoměřice však dokázaly před koncem zápasu opět uniknout na rozdíl jedné branky, na to ovšem reagoval Vladislav Houška. Šlo se do prodloužení, kde se po třech minutách prosadil ústecký kapitán Michal Trávníček a bonusový bod tak zůstal v krajském městě.
st 23. 9. 2020, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Litoměřice
5:4pp 0:3, 1:0, 3:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 30. Severa (Trávníček, Pšenička), 47. Severa (Trávníček, Pšenička), 51. Severa (Pšenička, Trávníček), 57. Tůma (Svoboda, Houška), 63. Trávníček (Protasenja, Klikorka) – 2. M. Beran (Procházka, Miškář), 9. Jindra (J. Holý), 13. Koffer (P. Novák, Kubíček), 55. Válek (Procházka, M. Beran). Rozhodčí: Barek, Marek - Zídek, Roischel. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 837. Střely na branku: 37:25. Zblokované střely: 13:7. Vhazování: 24:37. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwarz – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Klikorka, M. Voženílek – Trávníček, Matějček, Pšenička – Tůma, P. Svoboda, Houška – O. Bláha, Protasenja, Furch – Grim, Čermák, Severa.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, J. Holý, Výtisk, Baláž, Jebavý, Kubíček – M. Beran, Válek, Procházka – Vitouch, Miškář, Jánský – Koffer, Jícha, P. Novák – Toman, Hašek, Jindra – Čermák.

Slovan nevstoupil do severočeského derby vůbec dobře a hned ve druhé minutě se dostal do dvojnásobného oslabení. To Kališníci dokázali zužitkovat a po rychlé souhře pálil po ledě, z mezikruží přesně Matěj Beran – 0:1!. Litoměřice pokračovaly v aktivním vstupu a v páté minutě zachraňoval domácí Marek Schwarz. V deváté minutě už byl i domácí brankář krátký. Rychlý úprk po pravém mantinelu zakončil ranou bekhendem David Jindra – 0:2. Ve třinácté minutě bylo pro domácí ještě hůře. Rychlou dorážkou se prezentoval Filip Koffer – 0:3.

Druhou třetinu zahájil již Slovan pozorněji a nakonec byl i za svou aktivitu odměněn. Po několika šancích dokázal překonat Krále ranou z první Jiří Severa – 1:3. Domácí pokračovali v dobrém výkonu, ale samostatný únik Přemysla Svobody brankou neskončil. Na druhé straně lapil akci dvou proti jednomu skvělý Marek Schwarz. Domácí brankář byl domácím zachráncem i na konci třetiny, když zlikvidoval samostatný nájezd Davida Jindry. Po dvou třetinách šli do kabin spokojenější hosté.

V úvodu třetí třetiny musel Slovan bránit oslabení, ale hned po jeho konci se pustil do útoku. Odměněn byl záhy, když Michal Trávníček našel Jiřího Severu, který podruhé ranou z první rozvlnil síť – 2:3! Pro Slovan mohlo být ještě veseleji, když po akci Tomáše Pšeničky zazvonila za Králem levá tyč. One man show večera dokonal v padesáté první minutě opět Jiří Severa, který si v samostatném úniku vychutnal Krále a završil hattrick – 3:3! Slovan pokračoval v tempu a převážit misky na vah na stranu domácích mohl Anatolij Protasenja, jenž v brejku orazítkoval tyč! Šťastnější byli v tu chvíli hosté z Litoměřic. Ranou z mezikruží překonal totiž Schwarze Lukáš Válek – 3:4! Gólové hody ve třetí třetině pokračovaly a Slovan byl hladový po vyrovnání, což se také vyplatilo. V ponechané výhodě tečoval chirurgicky přesně přesně Ladislav Houška – 4:4. Do konce základní hrací doby nakonec už branka nepadla, a tak šlo na řadu prodloužení třech proti třem.

Prodloužení začalo z obou stran velmi opatrně, bez větších šancí. Nakonec roztočil kolotoč Slovan a jako správný kapitán zavelel k dokonání obratu ranou z mezikruží Michal Trávníček – 5:4! .

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Úvod byl z našeho pohledu velmi špatný, kdy jsme se nechali vyloučit do tří a dostali gól. Než jsme se z toho oklepali tak jsme dostali další dva a Litoměřice nás první třetinu jasně přehrály. Během druhé třetiny jsme se po vstřelené brance vrátili do zápasu a hra od té doby byla vyrovnaná. Během třetí třetiny bylo vidět hodně šancí na obou stranách, ale nás podržel v brance Marek Schwarz a naštěstí jsme dokázali vyrovnat. Na konci nám k vítězství pomohl skvělý bojovný výkon a také fanoušci, kteří nás až do konce podporovali a de facto hráli s námi.

David Bruk (HC Stadion Litoměřice): My dnes samozřejmě gratulujeme domácím k vítězství, ale jsme zklamaní z naší hry. Měli jsme komfortní náskok 3:0, ale ten jsme nedokázali udržet, kdy soupeř srovnal a měl na nás tlak. Na konci jsme se dostali opět do vedení, avšak stejně jsme pokazili celý zápas, takže dnes odjíždíme domů zklamaní.