Ú s t í n/L. - V dalším důležitém utkání narazilo Ústí tentokrát na kolínské Kozli. Hosté dvakrát vedli, ale domácím se podařil převrátit vývoj utkání na svou stranu. Kolín stihl ovšem vyrovnat a zápas šel do prodloužení a následných nájezdů. V nich se domácím vůbec nedařilo a bonusový bod si odváží Kolín. Trenérovi Machovi tak nadělili svěřenci k narozeninám pouze bod.
so 30. 1. 2021, ZS Ústí n. L.
SC Kolín
3:4sn 0:1, 2:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 23. O. Bláha, 27. Furch (O. Bláha), 45. Š. Havránek (Severa, Trávníček) – 18. Šafránek (Z. Král), 26. Šafránek (Z. Král, Kukla), 54. J. Stehlík (Husa, Štohanzl), rozh. náj. Šafránek. Rozhodčí: Petružálek, Pilný – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Vladimír Brož, Klikorka, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Jasečko, Mareš – Tůma, Matějček, D. Sklenář – Trávníček, Vrdlovec, Severa – O. Bláha, G. Szturc, Grim – Furch, Costa, Protasenja.

SC Kolín: Š. Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, Petržilka – Síla, Štohanzl, Němec – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík – Mašín.

Utkání začal lépe domácí Slovan, když v úvodu dvakrát ohrozil branku soupeře Havránek, ten si ale ani s jednou nabídnutou příležitostí neporadil podle svých představ. Nadále byli aktivnější zejména ústečtí útočníci, ani jednomu z nich se nepodařilo Lukeše překonat. Slovan poté zahrával přesilovou hru, ve které dokázal pevně uzavřít soupeře ve vlastním obranném pásmu, což vyústilo v dobrou střelu Klikorky z mezikruží. Po chvíli hráli přesilovou hru i Kozlové, ti si v ní zásluhou Stehlíka připsali první střelu na bránu až ve čtrnácté minutě utkání. V sedmnácté minutě fauloval Trávníček a hosté tentokrát svou příležitost využili, nikým nehlídaný David Šafránek si počíhal na přihrávku Krále a dával do prázdné branky. Těsně před sirénou si druhou přesilovku vybojoval i Slovan, většinu z ní si přenesl do druhé třetiny - 0:1

Zbytek přesilovky sice domácí celek nevyužil, po dalším faulu hostí se ale v signalizované výhodě prosadil po dobré individuální akci Ondřej Bláha a postaral se o vyrovnání. Kolín si vzal ale vedení brzy zpět, z velmi podobné pozice se opět nemýlil David Šafránek, který nedal Hamalčíkovi šanci. Neuběhla ani minuta a bylo opět srovnáno. Obraně unikl již po druhé Ondřej Bláha. S jeho střelou si ještě Lukeš poradil, na dorážku Aleše Furcha z bezprostřední blízkosti byl ale krátký. Nechybělo málo a Slovan šel di vedení, po přihrávce Bláhy a střele Grima měl Lukeš plné ruce práce, aby puk zkrotil. Pět minut před koncem šli domácí do čtyř a Šafránek nebyl daleko od hattricku, svou stahovačku v brankovišti ale nedotáhl do gólového konce. Poslední velkou šanci měl v této třetině Severa, který se natlačil po mantinelu a znepříjemnil Lukešovi konec třetiny pohotovou střelou– 2:2

V úvodu třetí části byl blízko skórování Furch, sjel si do výhodné pozice a jen těsně minul branku. Velkou šikovnost prokázal Szturc, který se ještě teď diví, že jeho pokus neskončil gólem. Nezůstalo to jenom u šikovnosti jednoho hráče, nádherné sólo zakončené blafákem předvedl Štěpán Havránek a Slovan šel do vedení. Další velkou šanci domácích měl Trávníček, který v dobré pozici ještě volil nahrávku na Severu, kterého ale vychytal Lukeš. Kolín dostal příležitost v podobě přesilové hry. Když už to vypadalo, že si zbytek oslabení ústecká obrana uhlídá, od modré vystřelil Jan Stehlík a puk propadl nešťastně Hamalčíkovi mezi betony. Čtyři minuty před koncem šli domácí opět do početní nevýhody. Slovan tentokrát ale soupeře k výhodnému zakončení nepustil. V poslední minutě ještě pozlobila kolínskou obranu druhá ústecká lajna v čele s Trávníček, utkání ale nerozhodla a na ústeckém stadionu se šlo tento týden po druhé do prodloužení - 3:3

I v prodloužení zlobil hostující Šafránek, hattrick mu dnes ale nebyl přán. Na druhé straně se do šance dostal Grim. Velkou šanci měli kolínští, kteří se dostali do přečíslení. Puk se nakonec dostal k Jankovskému, jehož střelu odvážně zblokoval Tůma. O vítězi rozhodovaly samostatné nájezdy - 3:3

Z nich nakonec vítězně odchází Kolín, vítězný nájezd zaznamenal dnes výborně hrající David Šafránek - 3:4

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnešní zápas jsme začali poměrně dobře. Měli jsme v prvních minutách tlak na soupeřovu branku. Potom jsme od toho ale odstoupili a soupeř se ve své hře zlepšil a první třetinu dohrál líp. V druhé třetině jsme začali tak špatně, jako jsme končili tu první. Nedařilo se nám, soupeř byl v tlaku a vedl. Naštěstí jsme dali dva góly a druhá třetina skončila 2:2. Třetí třetinu jsme to stáhli na tři formace. Hráli jsme dobře a po vstřeleném gólu jsme šli do vedení. Měli jsme tam ještě jednu šanci, kdybychom dali gól, tak jsme ten zápas vyhráli. Bohužel jsme ji ale neproměnili, soupeř v přesilovce vyrovnal. Prodloužení bylo takové taktické a nakonec jsme prohráli na nájezdy ve kterých byl soupeř o něco lepší.“

Petr Martinek (SC Kolín): „Bylo to vyrovnané utkání, ale vypracovali jsme si víc gólových šancí, které jsme řešili strašně špatně. Myslím si, že rozdělení bodů je spravedlivé.“