Šumperk - V rámci 28. kola vyrazil Slovan na led předposledního Šumperku. Ústečtí jeli zápasit o velice důležité body v boji o play-off. V koncovce byl však úspěšnější domácí celek a vybudoval si tak rychlé vedení, na které již Slovan nedokázal zareagovat. Po prohře 2:6 tak odjíždí Ústí bez bodu.
st 17. 2. 2021, ZS Šumperk
DRACI PARS ŠUMPERK
6:2 2:0, 1:0, 3:2

Branky a nahrávky: 7. Danielčák (Volráb, Baláž), 19. Bernovský (Jaroš, Dosek), 32. Machů (Kaplan), 42. P. Kratochvíl (Milfait), 44. Machů (Milfait), 60. Baláž – 47. D. Sklenář (O. Bláha, Jasečko), 59. Furch (Vladimír Brož, Protasenja). Rozhodčí: Čech, Skopal – Měkýš, Kleprlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

DRACI PARS ŠUMPERK: Altrichter – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž (A), Danielčák – Jaroš (A), Altrichter, Bernovský – Milfait (C), Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kaplan.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík (Haas) – J. Drtina (A), Š. Havránek, Vladimír Brož, Vala, M. Voženílek, Jasečko, Pika – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Tůma (A), Matějček, Furch – Protasenja, Grim, O. Bláha – Costa, D. Sklenář, M. Bláha.

Draci hned v úvodu prokázali střeleckou formu z předchozích venkovních utkání. První branka padla v sedmé minutě. Po střele Volrába od modré čáry dorazil kotouč za Hamalčíkova záda Josef Danielčák. Ve čtrnácté minutě se hosté nadechovali po vyrovnání. Sevřeli Šumperk v jeho obraném pásmu a vytvořili si spoustu střeleckých pozic. Na Martina Altrichtera však v první třetině recept nenašli a naopak v závěru ještě zvýšil na dva nula Jan Bernovský.

Díky dvěma přesilovým hrám zahájili druhou část aktivněji domácí hokejisté. I přestože ani jednu nedokázali využít, byli na ledě lepším celkem. Zhruba v polovině utkání si svoji premiérovou trefu v šumperském dresu připsal Tomáš Machů. Nejprve si stahovačkou obehrál jednoho z hráčů Ústí nad Labem a poté vymetl horní část soupeřovi branky. Na tomto gólu si zároveň připsal svoji první asistenci Robin Kaplan. Do třetí části zápasu tak šli šumperští s tříbrankovým náskokem.

Do poslední periody vletěli domácí s obrovskou chutí. První šance po přestávce se stala gólová. Petr Kratochvíl přesnou střelou k levé tyči navýšil skóre utkání. Pár střídání poté využil přečíslení Tomáš Machů a mezi střelce zápasu se zapsal podruhé. Altrichter si v brance už brousil zuby na první nulu, jenže po nešťastné situaci mu puk doklouzal do brány a první gól Slovanu vsítil Dominik Sklenář. Po bleskové souhře v přesilové hře druhou branku Ústí přidal Aleš Furch. Poslední slovo si vzal ale Jozef Baláž, který jedenáct sekund před závěrečnou sirénou zpečetil skóre zápasu na 6:2.