Ú s t í n/L. - Ústečtí junioři se po třech porážkách v řadě dokázali dostat na vítěznou vlnu a porazili v domácím prostředí Písek. Blýskl se hlavně brankář Petr Kmoch, který si připsal pětačtyřicet úspěšných zákroků a i díky němu si Slovan připsal tři body.
ne 4. 10. 2020, ZS Ústí nad Labem
IHC Komterm Písek
5:2 3:0, 0:1, 2:1 5:2

Branky a nahrávky: 2. Tomšík (Polata, Janoušek), 3. Průša, 20. Hampl (Nedoma, Tomšík), 44. Čermák (Macel, Janoušek), 53. Hampl (Tomšík) – 25. Brož (Tampier), 54. Novotný (Kalčík). Rozhodčí: Tomáš Luczków – Patrik Goltsch, Lukáš Sýkora. Vyloučení: 22:24. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 27:46. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (Müller) – Chlapec, Polata, Tomšík – Janoušek, Macek, Macel, Hampl, Tot (A), Koval, Šindelář (C), Čermák, Nedoma, Tůma, Prchal, Průša

IHC Komterm Písek: Buchta (20.Kadlec) – Tampier (A), Kocour, Fousek, Kulvejt, Půst, Kurfürst, Dvořák – Březina, Petřík (A), Kovařík, Cháb, Novotný (C), Kalčík, Ryba, Lechnýř, Kantor, Brož

Začátek zápasu vyšel lépe ústeckým hokejistům, když už ve druhé minutě otevřel skóre Pavel Tomšík, který dokázal procpat kotouč mezi pravým ramenem a horní tyčkou hostujícího brankáře. O minutu později bylo pro domácí ještě veseleji, když Ladislav Průša nahodil puk od modré čáry a ten se k smůle hostujícího obránce odrazil přímo za záda Buchty. Poté domácí ujížděli tři na jednoho, střelby se ujal Macek, ale jeho pokus Buchta zlikvidoval. Potom otěže hry přebrali hosté, ale výborný Kmoch pochytal všechny střely hostujících hráčů. Do samostatného úniku se pak dostal Prchal, ale netrefil branku. V další šanci se objevil Cháb, který znovu uháněl sám na Kmochovu branku, ten ale předvedl výborný zákrok. V poslední minutě první třetiny udělali hostující obránci chybu v obraném pásmu, kterou využil Samuel Hampl a zvýšil stav na rozdíl tří branek - 3:0

Hosté do druhé třetiny vstoupili s změnou v brankovišti, když Buchtu nahradil Kadlec. Slovan začal aktivněji, paradoxně to byli oni, kteří inkasovali. Tím, kdo se dokázal prosadit byl neproduktivnější hráč Písku Václav Brož, který překonal ústeckého brankáře. Zvýšit mohl Šindelář, který se dostal dvakrát do zakončení, ale branku nedal. Hra se poté v poklidném tempu převážela ze strany na stranu bez vážnějších šancí. Ke konci třetiny se zase k lehkému tlaku dostal Písek, ale Kmoch pochytal všechny střely hostujících a do kabin se šlo za dvougólového vedení Slovanu. - 3:1

Písečtí vletěli do třetí periody odhodlaní udělat něco s nepříznivým výsledkem, ale hned po čtyřech minutách přišla rána, když se Jáchym Čermák výborně uvolnil a poslal Slovan do tříbrankového vedení. Hra pak byla rozkouskovaná díky častým vyloučením, ve 46.minutě se dokonce hrálo tři na tři. Více prostoru na ledě vyhovovalo spíše hostům, když si připsali dvě šance, ale obě pochytal dnes fantastický Kmoch. Když už se hrálo v plném počtu, tak tlačili domácí, kteří zamkli Písek do obraného pásma. Polata to zkoušel od modré, ale neúspěšně. Ústečtí nakonec dokázali z tlaku vytěžit pátý gól, když se prosadil Samuel Hampl. 24 sekund na to Písek dokázal snížit, když kotouč do branky dostal Matěj Novotný. Poté se hra přiostřila a bylo vidět i pár strkanic a lehkých šarvátek a to bylo vše, co jsme v dnešním zápase mohli vidět. - 5:2

Martin Šnajdr (HC Slovan Ústí nad Labem):

Před dnešním utkáním jsme nebyli v příliš lehké situaci, poslední zápasy se nám úplně moc nevydařily. Před zápasem jsme kladli hráčům důraz od obrany. Utkání nám začalo slibně, hned na začátku jsme šli do vedení. Po první třetině jsme vedli 3:0. Po třetím gólu však soupeř vyrovnal hru a začal nás i dokonce přehrávat. Hráči zřejmě pod dojmem rychlého vedení polevili a pak se do toho těžko zpátky dostávali. Ve druhé třetině nás soupeř přehrával a díky sivělé práci brankáře jsme inkasovali jen jednou. Ve třetí třetině se naše hra zlepšila a zase jsme začali využívat šance co jsme měli. Za naši bojovnost a výkon jsme zaslouženě vyhráli.