L i t o m ě ř i c e - Těžké utkání čekalo na juniory Slovanu! Proti litoměřickému Stadionu již zpočátku prohrávali o jednu branku. Následně sice dokázali otočit, nicméně vyrovnaný boj se nesl až do samotného konce utkání, kdy v prodloužení vstřelil vítězný gól Slovanu Jan Tůma. Slovan tak i z druhého vzájemného přípravného utkání bere vítězství.
po 31. 8. 2020, Kalich arena
HC Stadion Litoměřice
5:6pp 2:2, 2:2, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 2. Sluka (Ryba, Marcin), 20. Bartoníček (Macel), 28. Novotný (Macel, Bartoníček), 31. Macel (Bartoníček), 55. Svoboda (Macel) – 13. Janoušek (Chlapec, Šindelář), 16. Šindelář (Koval), 23. Nedoma (Janoušek, Šindelář), 25. Tůma (Čermák), 47. Čermák (Šindelář, Tot), 64. Tůma. Rozhodčí: Vyštejn - Lauko, Povová. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 36:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:5, 5:5, 5:6.

HC Stadion Litoměřice: Janura - Kylíšek, France (C), Bořil, Domin (A), Marcin, Trtek - Svoboda, Hrzán, Gašpár (A) - Bartoníček, Novotný, Macel - Sluka, Ryba, Dykast - Vojtěch, Kratochvíl.

Ústecký Slovan s.r.o.: Miller (30. Kmoch) - Prchal, Tot, Polata, Chlapec, Matloch, Hampl - Tůma, Matas, Čermák, Janoušek, Šindelář (C), Koval, Kušej, Macek, Nedoma.

Do utkání vstoupili o poznání lépe domácí hokejisté. Už v druhé minutě poslal odražený puk za záda překvapeného gólmana Millera Radek Sluka. Litoměřičtí pak byli po nějakou dobu ještě aktivnější, další velkou šanci měl Kryštof Hrzán. Postupně se ale stále více dostávali ke kotouči Ústečtí, což navíc pramenilo v trefu Adama Janouška, který využil volného prostoru a prostřelil Januru mezi nohy.

Tlak Slovanu záhy pramenil k další gólové trefě. Po otočce přesně uklidil puk do branky Vít Šindelář. Posléze se ovšem hra víceméně vyrovnala a k vidění byla řada šancí na obou stranách. Ještě před koncem třetiny ale dokázal vrátit Stadion do hry Jiří Bartoníček. Do kabiny tak odcházely oba týmy za stavu 2:2.

Počátek druhé periody vstoupili daleko lépe hráči Slovanu. Ti už zpočátku získali vedení díky dvěma rychlým trefám. Jako první se z dorážky trefil David Nedoma. Dvě minuty na to projel přes celé hřiště a přesně zamířil Jan Tůma. Pak se ale chopili herní režie domácí hokejisté, kterým vycházely signalizované výhody.

Třetí gól Litoměřic dokázal vstřelit Vítek Novotný, který dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Slovan měl následně výhodu přesilovky, kterou ovšem, i přes větší šanci Matěje Kovala, nedokázal využít. Následně přišla další výhoda pro domácí Stadion, kdy se puku chopil Jan Macel a dokázal znovu vyrovnat. I po druhé třetině tak oba týmy odcházely do kabin za vyrovnaného stavu.

Ani třetí třetina toho moc nezměnila. Její počátek byl celkem vyrovnaný, hrálo se na obě branky, jen se čekalo, do které padne první gól. To ovšem změnila přesilovka Slovanu, kdy krátce po jejím skončení využil tlaku na branku Jáchym Čermák a poslal Ústí do vedení.

Potom se ovšem do akce více dostávali domácí. Řadu šancí gólman Kmoch vychytal, až na dělovku Michala Svobody v přesilové hře již nestačil. Vyrovnaný hokej pokračoval pak i ve zbytku třetiny, následně i v prodloužení. V něm sice zpočátku měli více šancí domácí, následně se ale karta obrátila a tlak Slovanu vyústil v rozhodující trefu Jana Tůmy, který tím rozhodl utkání ve prospěch Ústí.

Ondřej Hříbal (HC Stadion Litoměřice): „Neodehráli jsme špatné utkání. Soupeř z vyšší soutěže je určitě kvalitní tým. Oproti výkonu v Ústí jsme se určitě zlepšili. Sice nás sráží individuální chyby v obraně a neproměňování šancí, ve třetí třetině jsme mohli strhnout zápas na svou stranu. Rozhodně to nebyl špatný výkon, zvládli jsme držet se soupeřem krok bruslařsky, soustředili jsme se na to, hráli jsme koncentrovaně, tlačili jsme se na bránu. To je vlastně to, co po hráčích chceme. Myslím si, že když odstraníme individuální chyby do obrany, tak to vůbec nebude špatné.“

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Přijeli jsme sem v trochu kombinované sestavě, chybělo nám pět hráčů ze základní sestavy, z toho čtyři beci. To nás samozřejmě neomlouvá. Do třicáté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Kluci hráli dobře, hráli organizovaně. Všechny akce jsme měli dobruslené a pokryté, soupeře jsme do ničeho nepustili. Za stavu 4:2 jsme přestali hrát, kluci si mysleli, že soupeři dají šest, osm gólů, ale tak to v hokeji nefunguje. Litoměřice posléze zapnuly a hrály dobře, my jsme s nimi měli velké problémy. Myslím si, že venku by se mělo vyhrávat za tři body, ale dostat pět branek je dost. To se nám moc nelíbilo.“