L i t o m ě ř i c e - Derby severočeských S musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde zvítězil domácí celek, když o výhře rozhodl v deváté sérii Matěj Beran. Za Slovan se dvakrát prosadil Daniel Jouza, který trefil premiérovou trefu mezi muži. Jako první otevřel skóre Dominik Sklenář. Soupeřem pro play-off je VHK ROBE Vsetín, který po základní části skončil na pátém místě.
po 8. 3. 2021, Kalich Arena
HC Stadion Litoměřice
4:3sn 0:1, 2:1, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: Procházka (Miškář, M. Beran), 48. T. Svoboda (L. Stehlík, Válek), 54. M. Beran (Procházka, J. Holý), rozh. náj. M. Beran – 12. D. Sklenář (Protasenja, Furch), 30. Jouza (Jasečko, Vala), 46. Jouza (Vacík). Rozhodčí: Valenta, Hucl – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6, navíc 10 min. Marcel - Vala, navíc 20 min. Vala. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 47:31. Zblokované střely: 13:17. Vhazování: 29:49. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Černohorský, Háva – M. Beran (A), Miškář, Procházka – Válek, Jícha, T. Svoboda – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Berka, Jánský.

Ústecký Slovan s.r.o.: Šatný – Vladimír Brož (A), Klikorka, Vala, Jasečko, M. Voženílek, Vacík – Tůma (C), Matějček, Grim (A) – D. Sklenář, Protasenja, Furch – M. Bláha, Costa, Jouza – Bartoš.

V 5. minutě dostali kališníci kotouč za záda hostujícího gólmana. Branka však nebyla uznána, protože byla dosažena rukou. Naopak první regulérní gól vsítili hosté. V čase 11:26 si na pravém kruhu obhodil jednoho z obránců Anatolij Protasenja, jenž ještě přihrál do před brankového prostoru. U levé tyče stál připravený ex kališník Dominik Sklenář, jenž poslal kotouč do levého rohu litoměřické klece.

Hráči Stadionu si vypracovali velkou šanci ve 28. minutě. Patrik Miškář na sebe navázal soupeřovy obránce a prodral se k pravé tyči. Litoměřický forvard však nedokázal přes Olivera Šatného kotouč procedit a ani dorážející Matěj Beran na skóre nic nezměnil. Téměř v polovině utkání se znovu prosadilo Ústí. První střelecký pokus od Sebastiana Jasečka dokázal Král vyrazit, avšak pouze k Davidu Valovi, který vypálil puk mezi beton a vyrážečku domácího gólmana. Hosté se tak v čase 29:10 ujali dvoubrankového vedení. Kališníci na druhý inkasovaný gól rychle odpověděli. Ve 32. minutě vybojoval puk u pravé tyče Patrik Miškář. Ten nahrál do mezikruží na Martina Procházku, který nekompromisně vypálil mezi betony hostujícího brankáře. Litoměřice jeho zásluhou snížily ztrátu na rozdíl jedné branky.

V poslední periodě se jako první znovu prosadili hosté. Daniel Jouza obral o kotouč v pravém kruhu jednoho z domácích hráčů, vyjel do mezikruží a přesně vystřelil pod horní tyč Královy svatyně. Ústí tak opět odskočilo na náskok dvou branek. Litoměřice nenechaly své fanoušky dlouho čekat na odpověď. Lukáš Stehlík ujížděl stíhán soupeřovými obránci na branku. Všiml si zcela osamoceného Tomáše Svobody na pravém kruhu a kotouč mu nahrál. Na Svobodovu střelu se Šatný natáhnout nedokázal a stav byl 2:3. V 54. minutě bylo srovnáno. Z levého kruhu vystřelil Procházka. Jeho pokus Šatný pokryl, a vypadalo to, že rozhodčí přeruší hru. Kotouč hostujícímu gólmanovi propadl mezi betony a do branky ho dorazil Matěj Beran. Po třiapadesáti minutách bylo tak skóre 3:3. V základní době se o vítězi nerozhodlo a následovalo prodloužení.

Nastavená pětiminutovka také vítěze nenašla a rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž rozhodla až devátá série. Kališníci dokázali popáté v řadě zvítězit. Rozhodující nájezd vsítil vítěz kanadského bodování Matěj Beran. Utkání skončilo za stavu 4:3.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Jsme rádi, že jsme udrželi vítěznou sérii. Dnes jsme se hodně trápili v koncovce. První půlka zápasu to nebylo ono. Od druhé poloviny jsme alespoň trochu začali hrát to, co jsme chtěli. Bohužel se v posledních zápasech trápíme v koncovce. Dnes opět téměř 50 střel, deset jasných šancí, pětkrát jedeme sami na bránu a nedáme gól. Doufám, že jsme si vybrali smůlu teď a v dalších zápasech nám to tam začne padat. Jsme rádi za výhru.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Utkání bylo od začátku vyrovnané, stejně šancí, do půlky zápasu jsme byly produktivnější my, ke konci zase soupeř. Byla to zasloužená remíza. Nakonec rozhodly nájezdy, kde byl soupeř lepší.“