V s e t í n - První utkání série se Vsetínem je za námi. Na vsetínském lapači jsme dlouho vedli po brance Jiřího Severy, Valaši však dokázali deset minut před koncem srovnat krok. V prodloužení byl náš tým aktivnější, avšak zápas nakonec došel až do samostatných nájezdů. Tam se jako jediný prosadil domácí David Březina a přiřknul tak první bod v sérii Vsetínu. Druhé utkání série se hraje hned zítra od 17:30, a to opět na vsetínském Lapači.
čt 11. 3. 2021, Na Lapači
VHK ROBE Vsetín
2:1sn 0:1, 0:0, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 50. Štach (A. Zeman), rozh. náj. Březina – 20. Severa (Trávníček). Rozhodčí: Koziol, Cabák – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. Střely na branku: 48:18. Zblokované střely: 13:8. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka (C), Štach (A), Š. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, R. Půček – Hořanský, Kucharczyk (A), Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Š. Havránek, J. Drtina (A), Klikorka, Vladimír Brož, Vacík, Vala, M. Voženílek – Severa, Vrdlovec, Trávníček (C) – Tůma (A), Matějček, O. Bláha – Grim, Protasenja, D. Sklenář – Jouza, Costa, M. Bláha.

Na první větší akci se na Lapači čekalo do čtvrté minuty, kdy si Hamalčík poradil se zakončením Bartka a dorážkou Březiny. Vlach následně vyhrál vhazování směrem dopředu a vybídl k zakončení do prázdné brány Babku. Do vedení se mohli dostat také Ústečtí. Matějček v před brankovém prostoru tečoval střelu od modré mezi Gábovy betony. Puk vsetínskému gólmanovi propadl a odklouzal mimo prostor třech tyčí. Po nevýrazné části zápasu se na trestnou lavici odebral Vlach a hosté započali přesilovkový kolotoč. Tůma i Drtina nastřelili tyčku Gábovy brány a hosté byli čím dál blíž k úvodnímu gólu utkání. Vlachovi po návratu do hry stačilo deset sekund k tomu, aby na sebe natáhl faul. Po neproměněném trestném střílení přišla na řadu vsetínská početní výhoda, kterou ovlivnily hlavně nepřesné přihrávky. Sedm sekund před koncem první třetiny nahodili Valaši kotouč na zakázané uvolnění. Po vhazování v útočném pásmu získal puk za brankou Michal Trávníček a poslal jej na Jiřího Severu, který se střelou z první sekundu před sirénou prosadil do levého horního rohu.

Vsetínští do druhé třetiny nastoupili lépe, ale vyrovnávací branku ze svého tlaku nevytěžili. Naopak se po Štachově vyloučení dostali do čtyř. Vsetínští se ve druhé třetině drželi v útočné třetině, což podpořila také přesilovka pěti proti třem. Nervózní hra Valachů ale místo střeleckých příležitostí opět přinesla jen nepřesné nahrávky. Domácí měli převahu, na Gábu šly ve druhé třetině jen dvě střely, přičemž tu Matějčkovu z ostrého úhlu na bližší tyč domácí brankář v poslední chvíli vytěsnil mimo. Na tuto šanci odpověděl Vsetín rychlou souhrou, která skončila střelou Březiny.

Ve třetí třetině se obraz hry nezměnil. Domácí drželi svého soupeře v pásmu, Ústí ale ze své defenzivy nepolevilo. Valaši stříleli ze všech dostupných pozic, všechny pokusy končily na Hamalčíkovi, případně za bránou. Až po vyhraném vhazování v padesáté minutě se k puku na modré čáře dostal Lubomír Štach a prudkou střelou jej dostal za nic netušícího ústeckého gólmana, který na střelu přes clonící hráče neviděl. V závěru třetí třetiny se za vyrovnaného stavu stali aktivnějším týmem hosté. Přibylo také osobních soubojů, které vyústily až v potyčku za Gábovou brankou po nebezpečné střele Drtiny od modré. Hra čtyři na čtyři lépe sedla Vsacanům, Březina ani Pechanec však hostujícího gólmana nepřekonali.

Prodloužení začalo opatrně, ale hosté brzy přišli na mezeru ve vsetínské obraně, čímž se Brož dostal k střele z pravého kruhu. Ústečtí byli v nastavené dvacetiminutovce aktivnější, měli více ze hry a drželi se v blízkosti vsetínské branky. Na druhé straně zahrozil Berger, ale Slovan ihned odpověděl ranou Vrdlovce z otočky u levé tyče.

Zlomová chvíle mohla nastat ve vsetínské přesilovce, kde byl vstřelené brance nejblíže Půček, a to po dorážce Kucharczykovy střely. Jedenáct sekund před koncem prodloužení pálil po buly v útočné třetině Štach a z levého křídla doráželi Babka s Půčkem. Ani přidaných dvacet minut však o vítězi nerozhodlo.

V samostatných nájezdech se jako jediný prosadil David Březina a Valaši si tak na své konto připisují první bod v předkole.