Ú s t í n/L. - Ke čtvrtému utkání série a nakonec i poslednímu pro Slovan v této sezóně nastoupili oba týmy v rozvážném tempu. Domácí hráli velkou část utkání s vedením, o něj přišli úvodem třetí třetiny. Nakonec v utkání zvítězili Valaši a postupují tak do čtvrtfinále, ústečtí se ale nemají za co stydět, odehráli pěknou sezónu.
po 15. 3. 2021, Ústí n. L.
VHK ROBE Vsetín
3:4 1:0, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 14. D. Sklenář (Protasenja, Grim), 28. Tůma (Vrdlovec, J. Drtina), 30. Vrdlovec (Trávníček, Severa) – 29. A. Zeman (Berger), 39. Š. Jenáček (Gorčík, Březina), 47. R. Půček (Kucharczyk), 51. Kucharczyk. Rozhodčí: Wagner, Micka – Flegl, Jindra. Vyloučení: 6:5, navíc Vlach (VSE) 10 - zásah do oblasti hlavy a krku a Trávníček (ÚST) 10 - zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 22:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 4:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Klikorka, Vacík, Vala, M. Voženílek – Trávníček, Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Tůma, Matějček – D. Sklenář, Grim, Protasenja – M. Bláha, Costa, Furch.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, Hryciow, Kudělka, Štach, Bartko – Březina, Pechanec, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk, L. Bednář – Hořanský, Šilhavý, Babka.

Úvod utkání se nesl ve velmi opatrném duchu, do první velké šance se dostával domácí Sklenář, jehož únik ale na výbornou zneškodnil jeden ze vsetínských obránců. Vsetín se často dostával od pásma soupeře, žádné větší šance si ale nevytvořil, na druhé straně tak výbornou možnost vytvořil Costa Furchovi, ten ale Gábu nepřekonal. Právě Furch byl po chvíli vyloučen za podražení soupeře v útočném pásmu. Valaši Slovan semkli, největší šanci zaznamenal Pechanec, který ovšem nastřelil tyč. Nedáš, dostaneš. Dominik Sklenář skvěle vybruslil z pravého kruhu a svou střelou zápěstím nedal Gábovi šanci. Na puku byli nadále více hosté, Slovan ale poctivě čekal na brejky a do přečíslení dva na jednoho se dostal Protasenja s dnes velmi aktivním Sklenářem. Obránce Vsetína ovšem vystavil Sklenáře do pozice, ze které již nestihl přesně nahrát - 1:0

Hned v úvodu druhé dějství dostali hosté výhodu v podobě přesilovky, ta se jim ale vůbec nepovedla a branku v ní nevytěžili. Početní výhodu dostali i domácí a zde to dopadlo o poznání lépe. Vrdlovec našel mezi kruhy Martina Tůmu, který se v zakončení nemýlil. Hosté se ale po půl minutě dostali zpět do zápasu zásluhou Adama Zemana, který to vzal v přečíslení na sebe a rozvlnil síť za Hamalčíkem. Chvíli na to ovšem Vsetín opět fauloval a domácí se podruhé radovali v přesilové hře. Střelu Severy po odrazu přihrál Trávníček na Daniela Vrdlovce, který vrátil Ústí dvoubrankový náskok. Minutu poté se opět radovala ústecká střídačka, branka po velké mele ve vsetínském brankovišti ale neplatila. Poté přišla série vyloučení na obou stranách, Vsetín hrál dokonce chvíli přesilovku pět na tři, tu ještě nevyužil, v té klasické už se ale hosté radovali zásluhou Šimona Jenáčka – 3:2

Poslední třetinu zahájil tvrdou střelou od modré Havránek. Poté předvedl parádní útok Sklenář s Grime, druhý jmenovaný dostal přihrávku před poloodkrytou bránu, netrefil ovšem přesně a do útoku vyrazili hosté, kterým se podařilo vyrovnat. Roman Půček se uvolnil a tvrdou střelou srovnal stav utkání. Po tvrdém střetu s Trávničkem se Bednář poroučel k ledu a rozhodčí se dlouho radili, jak tuto situaci vyhodnotí. Nakonec dostal ústecký kapitán dvě minuty plus osobní desetiminutový trest. Hamalčík celou dobu dělal, co mohl. Krátce po skončení trestu se ovšem k odraženému puku dostal Radim Kucharczyk, který doslova došťoural puk za Hamalčíkova záda. Po drobné potyčce se pokračovalo ve čtyřech mužích na obou stranách, největší šanci zde měli domácí Klikorka a Vrdlovec. Následovala i obyčejná přesilovka pro domácí, ta ovšem ovoce nenesla. Dvě velké šance si ještě vypracoval Vrdlovec, Slovan ovšem nevyrovnal a série vyšla vítězně pro Vsetín - 3:4

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas jsme odstartovali parádně, hráli jsme vyrovnanou partii a dokonce jsme se dokázali dostat do vedení 3:1. Vsetín má ale kvalitnější mužstvo a dokázal snížit na 3:2 do konce druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme měli šanci, kdy jsme jeli dva na jednoho a mohli zvýšit na 4:2, ale jak to v hokeji bývá, nedáš, dostaneš a dostali jsme na 3:3. Vsetín se poté dostal na koně a v přesilovce přidat ještě jednu branku. Ke konci byli dle mého trošku šťastnější, neřekl bych lepší, protože na konci už nebyl nikdo lepší. Ke konci se k nim přiklonilo štěstí, dokázali to udržet a my jim můžeme akorát pogratulovat k vítězství a postupu.

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín) Samozřejmě, že jsme rádi, že nemusíme jet dnes domů v napětí, jelikož jsou domácí vzadu velmi dobře organizovaní a silní. Dnes jim dobře fungovaly přesilovky a u nás doma na malém hřišti velmi dobře bránili a my jsme jim dokázali vstřelit velmi málo branek, takže by to doma byla loterie. Teď si hlavně musíme trochu oddychnout, protože za chvíli jdeme na další sérii. Nasazení a bojovnost u nás je, ale ještě toho je poměrně dost, co musíme zlepšit, abychom i dále dokázali uspět.