Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté přivítali na svém ledě Frýdek-Místek. Slovan chtěl napravit sobotní prohru z ledu Sokolova, ale bohužel se jim to nepovedlo. Ústí sice ve třetí třetině sahalo po obratu, ale nepovedlo se. Premiérovou trefu v ústeckém dresu si připsal Jurij Žolobov a Michal Simon.
ne 7. 11. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Frýdek-Místek
4:5 1:2, 1:3, 2:0

Branky a nahrávky: 3. M. Simon (Vrdlovec, D. Soukup), 37. T. Čermák (Ouřada), 42. Žolobov (Ouřada, Brož), 47. D. Tůma (Vrdlovec) – 18. Peterek (Šlahař, Zbořil), 19. Komorski (Lyszczarczyk, Martynek), 22. Teper (Martynek, Lyszczarczyk), 23. Tadeáš Král (Peterek, Krzak), 40. Martynek (Lyszczarczyk). Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 606. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.

3:2

0:2

0:0

Diváci

606

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík od 40.min Cikánek – Šidlík, Š. Havránek, Trefný, Vacík, Vladimír Brož, E. Mareš, Záruba – D. Tůma, Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Milfait, Ondřej Bláha – M. Simon, D. Soukup, Ouřada – T. Čermák, Martin Bláha.

HC Frýdek-Místek: Šimboch – Ciura, Teper, Zbořil, Matyáš, J. Adámek, Z. Malík, Krzak – Tadeáš Král, Peterek, Šlahař – Klimša, Matiaško, Lyszczarczyk – Komorski, Christov, Goiš – Křivohlávek, Ján Blaško.

Slovan začal zápas výborně. Už ve třetí minutě si Michal Simon počkal u pravé tyči a zakončil přesně za záda Šimbocha. Poté se Slovan mohl dostat do dvoubrankového vedení, ale Ouřada nedokázal zasunout puk za už skoro překonaného Šimbocha. Hra se pak hodně vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu bez větších příležitostí. Až v osmnácté minutě se hosté ujali přesilové hry, kterou využili. Jonáš Peterek, byl nejrychlejší u dorážky a vyrovnal. Minutu na to, se hosté dostali do vedení, když Filip Komorski ujel a zakončil pod betony Hamalčíka – 1:2.

Frýdek začal druhou třetinu naprosto fantasticky, když už ve dvaadvacáté minutě skončila střela od modré z hole Jakuba Tepera za zády Hamalčíka. O minutu později bylo u Slezanů veseleji, když Tadeáš Král vstřelil čtvrtý gól hostů. Slovan pak byl aktivnější a hnal se za snížením stavu a to se povedlo až Tomáši Čermákovi, který ve sedmatřicáté minutě dostal šťastně puk za Šimbocha. Slovan poté ohrozil branku hostů a mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale střela Štěpána Bláhy byla zblokována.
Pouhých dvanáct sekund před koncem se do úniku dostal Rostislav Martynek a vstřelit pátý gól Frýdku-Místku – 2:5.

Domácí vstoupili do třetí třetiny jak vyměněný a se změnou v brankovišti, když Hamalčíka vystřídal Cikánek. Nejdřív ve třiačtyřicáté minutě se trefil Juri Žolobov a připsal si tak premiérovou trefu v prvním zápase za Slovan. Za tři minuty se ústecký stadion mohl radovat více, když se parádní střelou zápěstím prosadil David Tůma. Slovan se hnal za vyrovnáním. Frýdek mohl odskočit na rozdíl dvou branek, ale Peterka přestřelil z dobré pozice. Slovanu se nabídla možnost přesilové hry, ve které ale nevyužil svoje šance jak David Tůma tak ani jmenovec Martin. Slovan to ještě zkusil v šesti, ale to nestačilo. Frýdek si tak odváží tři cenné body - 4:5.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska samozřejmě špatné hodnocení. Sice jsme většinu zápasu hráli poměrně dobře, ale rozhodly dvě krátké pasáže, kdy jsme pokaždé dostali dva rychlé góly a hosté si vytvořili náskok. Třetí třetinu jsme hráli parádně, stáhli jsme na 5:4, ale nakonec se nám vyrovnat nepodařilo, takže hosté vezou domů tři body.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): Pro nás důležité tříbodové vítězství v zápase mužstev, které mají podobnou pozici a chtějí se udržet pro příští rok v lize. Oba celky měly o víkendu také náročný program. Domácím se ze začátku podařilo lépe rozjezdit nohy, takže měli navrch. Obecně měli mnohem lepší pohyb a vyrovnávat se to začalo až na konci prvního dějství. Udržet ve hře se nám podařilo díky naší produktivitě, kdy jsme si vytvořili dokonce luxusní náskok 4:1, což průběhu hry příliš neodpovídalo. Obecně byla hra velmi vyrovnaná, to se týká také střeleckých pokusů, ale nám pomohla produktivita. To se projevilo ve třetí třetině, do které domácí vletěli a chtěli výsledek zvrátit, což se jim i málem povedlo. Nakonec jsem to ale se štěstím ubránili, takže odjíždíme šťastní domů.