Benátky n/J. - Další utkání žlutomodrých v rámci Chance ligy bylo na programu na ledě Benátek nad Jizerou. Ústeckým vyšla první třetina, kde se nejdříve prosadil Vrdlovec a poté přidal druhou branku Štěpán Bláha. Od druhé třetiny už bylo ovšem o něco lepší domácí mužstvo a v polovině utkání po zásluze snížilo. Nicméně Slovan, i díky skvělému Cikánkovi, vydřel ze zápasu všechny tři body.
so 27. 11. 2021, ZS Benátky n. J.
HC Benátky nad Jizerou
HC Slovan Ústí nad Labem
1:2 0:2, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 40. Špaček (Dušek, Aubrecht) – 4. Vrdlovec (Trefný, Trávníček), 19. Š. Bláha (Havránek, Trávníček). Rozhodčí: Jaroš, Zubzanda – Dědek, Juránek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Vyloučení

3:2

Využití

0:1

V oslabení

0:0

Diváci

208

HC Benátky nad Jizerou: Pavelka – Žůrek, Aubrecht, Kunst, Patzelt, Bukač, Hampl, Kovář – Faško-Rudáš, Dušek, Špaček – Pabiška, Čederle, Dlouhý – Duda, Jansa, Wiencek – Křepelka, Čermák, Kalaj.

HC Slovan Ústí nad Labem: Cikánek – Havránek, Drtina, Vacík, Trefný, Mareš, Brož, Záruba – Š. Bláha, Vrdlovec, Trávníček – Žolobov, Milfait, Bernat – Hajný, O. Bláha, M. Tůma – Grim, Soukup, Závora.

Komentář

Do boje o veledůležité tři body vstoupil lépe ústecký Slovan a už po třech minutách hry otevřel skóre. Štěpán Bláha nejprve zatáhl kotouč po pravém křídle, jeho příhra však nenalezla adresáta. Hosté ale zůstali u kotouče, a to se ukázalo jako klíčové. Od modré čáry napřáhl Trefný, jehož střelu tečoval přesně mimo Pavelkův dosah Daniel Vrdlovec a rozjásal poměrně početnou skupinku hostujících fanoušků. Hosté následně dostali k dispozici první přesilovou hru a Pavelka se měl co otáčet, aby odolal šancím namlsaných Ústečáků. V 7. minutě na sebe poprvé výrazněji upozornil i navrátilec do benátecké sestavy, ostřílený Radek Duda. Jeho střela sice měla potřebnou razanci, mířila ale nad Cikánkovu branku. Ani benátecká přesilovka k vyrovnání nevedla, a tak druhým gólem trestali Severočeši. V 19. minutě Ústí využilo přesilovou hru a ujalo se dvoubrankového vedení. Domácí hráči nedokázali odstavit z předbrankového prostoru Štěpána Bláhu, který využil nedůslednosti domácích hráčů a pokořil Pavelku - 0:2

Druhá dvacetiminutovka začala benáteckou šancí na snížení stavu. Duda dosáhl na puk takovou rybičkou a poslal vstříc Cikánkovi Jansu, který byl ale příliš blízko hostujícího brankáře, který mu příležitost zneškodnil a nedal ani prostor Dudovi k dorážce. Poté minuty plynuly stejně jako voda v nedaleké řece Jizeře, příliš vzruchu na ledě vidět nebylo. Za zmínku stojí snad jen šance hostí v 32. minutě, kdy Vacík měl dostatek času i prostoru, ale branku minul. Poté vznikl před Pavelkou závar, který vyřešil domácí brankář přikrytím puku. Štěstí stálo při Benátkám i zkraje 35. minuty, to se do zakončení z pozice beka dostal zkušený Trefný, jeho výpad na poslední chvíli Pavelka zastavil snad špičkou betonu. Benáteckým nebylo souzeno ani v početní výhodě, kdy Milfait zlomil hokejku a na několik desítek vteřin museli hosté bránit ve třech – několik střel Radka Dudy létalo těsně vedle Cikánkovy branky, ke snížení stavu to nevedlo. Ujala se nakonec až střela Daniela Špačka téměř od modré čáry, která cinkla o tyčku a skončila za zády Cikánka – 1:2

Obrovskou šanci na srovnání stavu měla zkraje třetí třetiny zkušená dvojice Dušek a Špaček. Prvně jmenovaný zatáhl kotouč až před Cikánka, ten druhý pak dorážkou trefil na brankové čáře jen jeho beton! Postupem času si Benátečtí vytvořili díky pohybu v útočném pásmu místy až velký tlak, jenže Cikánek spolu se svými spoluhráči odolávali, což s notnou dávkou štěstí vydrželo až do závěrečného zvuku sirény, a tak velmi důležité body bral Slovan - 1:2

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): Poměr střel byl 47:16 pro nás, přesto jsme prohráli 1:2. Kde máme problém, snad nemusím zdůrazňovat. Soupeřovy dvě branky v první třetině rozhodly. Další dvě třetiny se k nám soupeř nedostal. Každý nám říká, jak hrajeme skvěle, to se sice hezky poslouchá, ale body nám to nepřinese.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Pro nás to bylo těžké utkání, obzvláště tady v Benátkách nad Jizerou, kde mají mladé, rychlé a drzé kluky, kteří dnes hráli výborně. Rozhodla první třetina, ve které jsme vstřelili dvě branky a soupeři tak utekli. Ve druhé třetině jsme sice jednou inkasovali, ale to ničemu nevadilo. I když Benátky byly asi trochu lepší, hokej se hraje na góly, my dali dva a vezeme odsud tři zlaté body.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 36 93
2. Tábor 36 78
3. Ústí n. L. 36 78
4. Chomutov 35 76
5. Příbram 36 72
6. Vrchlabí 35 60
7. Písek 36 58
8. Kobra 36 58
9. Benátky n. J. 36 53
10. Děčín 36 47
11. Cheb 36 46
12. Most 36 46
13. Řisuty 36 29
14. Klatovy 35 26
15. Jablonec n. N. 36 22
16. Hronov 36 19

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže