Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola Chance ligy hostilo Ústí nad Labem Kolín. Hostující celek se v zápase vypracoval do dvoubrankového vedení. Slovan ve druhé třetině dokázal vyrovnat. Martin Tůma snížil, a pak Erik Mareš srovnal. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém hosté proměnili trestný nájezd, čímž rozhodli o své výhře.
st 1. 12. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Slovan Ústí nad Labem
SC Kolín
2:3pp 0:2, 2:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 24. M. Tůma (M. Tůma), 28. E. Mareš – 6. Jan Veselý (David Šafránek, Čáp), 9. Jankovský (Matyáš Svoboda, Miškář), 63. V. Čížek (TS). Rozhodčí: Zavřel, Jechoutek – Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 6:3, navíc Trávníček (UNL) TS( SEK) - Piegl TS (SEK). Využití: 0:1. Diváci: 514. Střely na branku: 27:32. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Vyloučení

6:3

Využití

0:1

V oslabení

0:0

Diváci

514

HC Slovan Ústí nad Labem: L. Cikánek – J. Drtina, Š. Havránek, Trefný, Záruba, Vladimír Brož, E. Mareš, L. Chalupa – Trávníček (C), Vrdlovec, Štěpán Bláha – M. Tůma, Adam Raška I, D. Tůma – Hajný, Grim, J. Žolobov – Bernat, D. Soukup, M. Simon.

SC Kolín: Š. Lukeš – Piegl, Čáp, Šalda, Niko, Zorko, V. Čížek (A), Váchal – Jan Veselý, David Šafránek, Z. Král (A) – Jankovský, Miškář, L. Krejčík (C) – J. Sklenář, Matějček, Matyáš Svoboda – Síla, Zumr, Petržilka.

Komentář

Vstup do zápasu se více povedl hostujícímu celku. První velkou šanci Kolína ještě Jakub Sklenář nedokázal proměnit. Následně už ale šli hosté do vedení. V přesilovce po Šafránkově přihrávce poslal puk mezi betony brankáře Slovanu Jan Veselý. V deváté minutě se Kolín prosadil znovu. Odražený kotouč z hranice brankoviště poslal do branky Václav Jankovský. Ve druhé polovině první třetiny se hra Slovanu zlepšila a přicházely také šance. V oslabení neuspěl Daniel Vrdlovec. Následně měli domácí možnost trestného střílení, ale kapitán Michal Trávníček nezpracoval puk, který mu sjel z hole. Když o něco později neproměnili domácí ani další šanci, prohrávali po první třetině 0:2.

Slovan pokračoval v aktivní hře i po přestávce, což se odrazilo na skóre. Ve 24. minutě se z pravého křídla prosadil Martin Tůma, který těžil z přihrávce Davida Tůmy. Následně měli obrovskou šanci hosté, ale Veselého v brejku neuspěl, a pak domácí dokázali vyrovnat. Po nádherné individuální akci od branky k brance se prosadil Erik Mareš. Po brance na 2:2 měli hosté další gólové příležitosti, ale nedokázali přesně vypálit. Po dvou třetinách platil nerozhodný stav 2:2.

Ve třetí třetině si oba týmy dokázaly vypracovat gólové šance. Hostující Štěpán Matějíček ani domácí Tomáš Bernat neuspěli, a tak utkání dospělo v prodloužení. V něm začal Slovan přesilovkou 4 na 3, kombinoval v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal. Následně se do střelecké pozice dostával hostující hráč, a tak domácí Michal Trávníček fauloval. Rozhodčí nařídili trestné střílení, které blafákem proměnil Václav Čížek. Druhý bod získal Kolín, který v Ústí vyhrál 3:2 v prodloužení.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas je těžký hodnotit. Soupeř byl o trochu lepší, my jsme se báli o výsledek. V jednu chvíli jsme tam měli i štěstí, tam nás podržel výborně brankář. Třetí třetina byla taková ubojovaná, urputná. V prodloužení jsme určitě měli využít přesilovku čtyři na tři. Kolín potom měl nájezd, který využil a veze domu o bod víc.

Petr Martínek (SC Kolín): My jsme věděli a určitě i domácí, o co se dnes hraje. Přijeli jsme sem získat co nejvíce bodů. V první třetině jsme přemýšleli nad třemi body, jelikož jsme ji zahráli dobře. Bohužel ve druhé třetině jsme propadli, neproměnili jsme dvakrát samostatný únik a soupeř trestal a dával branky. Ve třetí třetině to už byl boj o to neudělat chybu. Myslím si, že jsme si nějaké šance vypracovali a štěstí se k nám přiklonilo v prodloužení a jsme rádi za ty dva body a bereme je všemi deseti.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 36 93
2. Tábor 36 78
3. Ústí n. L. 36 78
4. Chomutov 35 76
5. Příbram 36 72
6. Vrchlabí 35 60
7. Písek 36 58
8. Kobra 36 58
9. Benátky n. J. 36 53
10. Děčín 36 47
11. Cheb 36 46
12. Most 36 46
13. Řisuty 36 29
14. Klatovy 35 26
15. Jablonec n. N. 36 22
16. Hronov 36 19

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže