Ostrava - V rámci třicátého kola Chance ligy zajížděli ústečtí na led ostravské Poruby. Do vedení dostal žlutomodré Čermák, v druhé třetině ale otočili domácí a srovnávat musel Martin Tůma. Ve třetí třetině branka nepadla a utkání odehrané bez vyloučení muselo rozhodovat prodloužení, ve kterém se po sérii ústeckých šancí nakonec usmálo štěstí na Porubu, ta si tak ponechala bonusový bod.
st 22. 12. 2021, RT Torax Aréna
HC RT TORAX Poruba 2011
Ústecký Slovan s.r.o.
3:2pp 0:1, 2:1, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 22. Gřeš (Husa), 29. T. Voráček (Žovinec, Hrníčko), 65. Szathmáry (Bitten, Hajný) – 3. T. Čermák (Š. Havránek), 36. M. Tůma (Bernat). Rozhodčí: Cabák, Zavřel – Gančarčík, Granoš.. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 458. Střely na branku: 35:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Vyloučení

0:0

Využití

0:0

V oslabení

0:0

Diváci

458

HC RT TORAX Poruba 2011: Muštukovs – Voráček, Žovinec, Szathmáry, Husa, Urbanec, Houdek, Slavík – Stloukal, Toman, Hrníčko – Jenyš, Korkiakoski, Gřeš – Carter, Bitten, Hajný – Brodek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, Brož, Přindiš, Mareš – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – Bernat, M. Tůma, Žolobov – Čermák, Grim, Záruba.

Komentář

Porubští do zápasu nevstoupili vůbec dobře. Už po dvou a půl minutách totiž ujel ústecký Tomáš Čermák a chladnokrevně zakončil mezi Muštukovsovy betony. A pro domácí mohlo být brzy ještě hůře. V rozmezí sedmé a osmé minuty spálili své další velké šance Milfait, Urban a Tůma. Na druhé straně pak neuspěl po Jenyšově pobídce Gřeš a za malou chvíli ani Korkiakoski. Žádná větší šance na jedné či druhé straně pak už do konce úvodní dvacetiminutovky nepřišla, a tak se do šaten odcházelo za nejtěsnějšího možného vedení Severočechů - 0:1

I druhá část začala velice brzkým gólem. A ke spokojenosti většiny přítomných se jednalo o gól vyrovnávací. Ve dvacáté druhé minutě výborně tečoval Husovu střelu od modré Tomáš Gřeš. Vstřelená branka dodala domácím klid na hokejky, což ve dvacáté deváté minutě vedlo k obratu ve skóre, o který se nekompromisní bombou z pravého kruhu postaral Tomáš Voráček. Od té doby byl Ostravanů doslova plný led, což demonstroval Žovinec svou pumellicí, která div že nepřelomila Cikánkovu horní tyč. Jejich vedení ale i přes to do druhé sirény nevydrželo. Čtyři minuty před jejím zazněním se po sražené Bernatově střele dostal k puku před odkrytou brankou Martin Tůma a srovnal - 2:2

Úvod třetí periody přinesl poměrně opatrný hokej z obou stran. Bylo zkrátka vidět, že jde oběma týmům o hodně. V jedné z větších příležitostí se ve čtyřicáté šesté minutě ocitl hostující Bláha, který ale Muštukovsovu branku z bezprostřední blízkosti netrefil. Opatrnost byla koneckonců vidět i na jedné ze statistik zápasu – na počtu trestných minut. Za celých šedesát minut totiž nebyl vyloučen ani jeden hráč z obou stran barikády. Necelé dvě minuty před koncem pak byl blízko skórování ústecký Milfait, kterého však Muštukovs krásně vychytal za pomoci svého pravého betonu. A tak se muselo prodlužovat - 2:2

V nastaveném čase to dlouho vypadalo, že si oba celky dopřejí ještě druhý přídavek v podobě samostatných nájezdů. Ty se ale nakonec nekonaly. Na začátku poslední minuty se totiž po hezké souhře prosadil střelou do odkryté branky Šimon Szathmáry. Poruba si tedy připsala druhý bonusový bod - 3:2

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Samozřejmě je to pro nás ztráta bodu. V posledních utkáních neproměňujeme stoprocentní gólovky. Už v Prostějově jsme hráli dobře a měli plno šancí, teď jsme taky mohli ve druhé části klidně odskočit soupeři na 4:1, ale bohužel jsme to neproměnili. Naštěstí v prodloužení jsme brali alespoň druhý bod za to, jak se kluci rvali. Doufejme, že v dalších zápasech budeme střílet minimálně tři, čtyři branky za zápas.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání bylo těžké. Domácí byli ve formě a hráli opticky lépe, ale hokej se hraje na góly, kterých jsme dali stejný počet. Celkově to bylo pro nás těžké, protože jsme zápas dohrávali v menším počtu hráčů. Každopádně jsme rádi za bod, i když v tom prodloužení jsme měli parádní šance, které jsme ale nevyužili.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Příbram 21 53
2. Tábor 20 50
3. Chomutov 19 48
4. Děčín 21 40
5. Letňany 20 38
6. Most 21 36
7. Vrchlabí 20 33
8. Kobra 19 27
9. Benátky n. J. 20 23
10. Kralupy 20 19
11. Cheb 20 19
12. Ústí n. L. 19 18
13. Písek 20 17
14. Hronov 19 14
15. Řisuty 19 12

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže