Ú s t í n/L. - Čtyřicetiminutový vyrovnaný boj nakonec rozhodla třetí třetina, ve které domácí naprosto vypadli z herního rytmu a Litoměřice dostaly za Cikánka puk hned čtyřikrát. V první třetině byl Slovan po trefách Milfaita a Urbana ve vedení, Stadion ovšem vyrovnal a v již zmiňované třetí třetině rozhodl ve svůj prospěch. Další zápas čeká ústecké ve středu na ledě pražské Slavie.
po 3. 1. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Litoměřice
2:7 2:2, 0:1, 0:4

Branky a nahrávky:14. Milfait (Vrdlovec, J. Drtina), 18. Urban (Vladimír Brož) – 8. P. Marcel (Martin Procházka), 20. M. Kadlec (Jebavý), 39. Sihvonen (M. Kadlec, F. Přikryl), 42. O. Procházka, 46. Válek (Sihvonen, R. Přikryl), 51. R. Přikryl (J. Holý), 55. O. Procházka (Martin Procházka). Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš – Hnát, Dědek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

5:8

1:3

0:1

Diváci

1000

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, Brož, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Š. Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, O. Bláha – Bernat, Čermák, Severa.

HC Stadion Litoměřice: Král – Marcel, Kremláček, Výtisk, Holý, Jebavý, Klikorka, Kuboš – Válek, R. Přikryl, Kadlec – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Jícha, Sihvonen, Smola – Berka, Hauser, F. Přikryl.

Do dnešního utkání vstoupili lépe hosté z Litoměřic, první minuty to byli oni, kteří diktovali tempo hry. V páté minutě byli po potyčce vyloučeni dva hráči, jeden z každého týmu. Chvíli poté, co skončila hra ve čtyřech, se poprvé v utkání radoval Stadion, po rychlé akci se z levého kruhu prosadil Patrik Marcel. Po minutě mohl s odpovědí přijít Milfait, jeho pokus ale zastavila tyč. Ve třinácté minutě se domácím naskytla početní výhoda, kterou po minutě právě Jan Milfait proměnil střelou z první. Po chvíli přišlo další vyloučení na litoměřické straně, to sice domácí nestihli využít, zůstali ale usazení v pásmu a důraz v brankovišti uplatnil Tomáš Urban, který dostal kotouč za Krále. Úvodní dějství se blížilo ke konci, další přesilovku dostali domácí a nebyli daleko od navýšení náskoku. Ihned po jejím skončení ale pláchl ústecké obraně Martin Kadlec a srovnal stav utkání - 2:2

I druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení. Nejprve šli na trestnou lavici hosté, žádná šance Slovanu se ale nechytla. Následovaly dvě špatně sehrané přesilovky, postupně na obou stranách, ve kterých se ale ani jeden z týmů nedostal téměř za modrou čáru. Následující přesilovka Ústí byla už ale mnohem zajímavější, Král měl plné ruce práce a proti Vrdlovcovi vytáhl neskutečný zákrok lapačkou. Po skončení přesilovky nechala obrana Slovanu hned trojici útočníků Litoměřic před Cikánkem, ten nejprve vytáhl podobně povedený zákrok jako Král, v následné mele před bránou už ale inkasoval z hole Rika Sihvovena - 2:3

Třetí dějství zahajovali domácí se zbytkem přesilovkové výhody, ta jim ovšem absolutně nevyšla, v jejím závěru ujel Ondřej Procházka a překonal Cikánka. Štěpán Bláha nebyl daleko od snížení, když po jeho zakončení už potřetí zazvonila za Králem tyč. Tyč ale zvonila vzápětí i za Cikánkem, i ústeckého brankaře ale zachránila před inkasováním. Slovan šel následně do čtyř a Stadion brzy tuto výhodu využil, Cikánek pokryl dvě střely Litoměřic, na tu třetí Lukáše Válka byl už ale krátký. Další početní výhodu měli hosté deset minut před koncem a rozhozenou ústeckou obranu znovu potrestali, Roman Přikryl se trefil přesně z první. Následovalo další vyloučení na domácí straně, a i ta se Litoměřicím vydařila, puk se po nahození odrazil před Cikánka a pro Ondřeje Procházku to již byla laciná kořist. Víc už se v utkání nestalo, všechny body berou Litoměřice - 2:7

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání rozhodla druhá třetina, kde jsme měli dobrý pohyb, dobrý tlak, hodně přesilovek, ze kterých jsme ale nedokázali dát gól, to rozhodlo. Litoměřice nám pak v naší přesilovce dvakrát ujely, odskočily o dva góly a nedělaly chyby vzadu. Ke konci už byl soupeř lepší, my jsme byli nervózní a nevěděli jsme, co se zápasem udělat.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Z naší strany to byl první půlku zápasu strašný výkon. Nevyhráli jsme tam jediný osobní souboj, těžko jsme se dostávali do šancí. Vůbec nám nepomohl poměr vyloučení 1:7 před třetí třetinou, s tím jsme se do zápasu nemohli dostat. Od té poloviny se ten výkon ale začal zvedat, byli jsme hodně produktivní. Zdálo se nám, že domácím třetí třetinu již došla šťáva, zdálo se, že jsme na tom byli fyzicky líp, proto ten výsledek vypadá tak, jak vypadá. Série našich výher je dlouhá, ty výkony už ale potřebujeme zlepšit, poslední tři zápasy se nám sice výsledkově podařily, herně jsme je ale nezvládli.