Ú s t í n/L. - Ústecký celek vstoupil do utkání velice dobře, když po první třetině vedl, ale bohužel později začal prohrávat a zpátky utkání už nevyrovnal. V novém roce Slovan ještě nedokázal bodovat a momentálně se nachází na čtrnáctém místě, což momentálně znamená baráž o Chance Ligu, avšak bodový rozdíl do devátého místa je minimální.
st 5. 1. 2022, ZS Eden
HC Slavia Praha
4:2 0:1, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 26. Hovorka (Knotek, Kružík), 44. J. Doležal (Hovorka, Veber), 56. Poletín (Knotek, Havel), 60. Veber (Pšenička) – 15. Milfait (Vrdlovec), 53. D. Tůma (M. Tůma, Trávníček). Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 636. Střely na branku: 32:27. Zblokované střely: 14:19. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

636

HC Slavia Praha: Michajlov – Veber, Krejčí, Hovorka, Duda, Hrdlička, Havel – Kružík, Knotek, Kafka – J. Brož, Machač, Šteiner – Soukup, Poletín, Vlček – Kern, Pšenička, Doležal

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina, Havránek, Trefný, Kottek, V. Brož, Mareš, Záruba – Milfait, Vrdlovec, Bláha – Trávníček, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, Bláha – Bernat, Čermák, Severa

Tři porážky na domácím ledě v řadě. Slávisté vstupovali do prvního letošního zápasu v Edenu s jasným cílem – zlomit nepříznivou sérii i svoji celkovou bilanci před vlastními fanoušky. Hned po úvodním vhazování však faulovali a museli čelit prvnímu oslabení. To však i díky blokům Kerna či Havla zvládli.

O první šanci utkání se postaral tvrdou golfovou ránou Václav Veber, na Cikánka ale stejně jako o chvíli později tečující Pšenička nevyzrál. Právě mladý slávistický útočník pak musel do šatny – odražený puk mu totiž způsobil krvavé zranění v obličeji. Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky se ale do hry s košíkem vrátil.

První početní výhodu si pak zahráli i sešívaní, ke střele se však nedostali. A tak udeřilo Ústí – rychlý protiútok po pravém křídle zakončoval po nahrávce exslávisty Vrdlovce Jan Milfait a u vzdálenější tyče doklepl puk za Michajlova.

Na začátku druhé třetiny se o druhý gól Slovanu snažil Ondřej Bláha, ale jak jeho prvotní střelu, tak následné dorážky na hranici brankoviště Michajlov zastavil. Poradil si i s dalšími střelami hostů v oslabení po vyloučení Pšeničky.

Sešívaní začali po ubráněném oslabení přebírat otěže zápasu a brzo vyrovnali. Puku se díky dobrému napadání ústecké rozehrávky v 26. minutě chopili Kružík s Knotkem a našli do mezikruží si najíždějícího Mikuláše Hovorku, který trefil mezeru v Cikánkově postavení. Skóroval tak už ve třetím utkání za sebou.

Vstřelený gól slávisty očividně nabudil. V následující minutě totiž z nebezpečné pozice na levém kruhu střílel Machač, po dalších dvou minutách se před ústeckým brankářem zjevil Šteiner. Ani on, ani ve 36. minutě z podobné situace – tedy sám před brankářem – zakončující ústecký obránce Trefný ale skórem nepohnuli. Podobně dopadl v přečíslení zakončující Poletín, kterého v závěru druhé periody vychytal Cikánek.

Hostující brankář však kapituloval i podruhé. Obránci Veber s Hovorkou si totiž všimli střídání ústeckých hráčů, rychle přenesli hru ze středního do útočného pásma a Jiří Doležal se po nahrávce druhého z nich tváří v tvář Cikánkovi nemýlil. Slovan mohl odpovědět po dvou minutách, jenže Michajlov, i s dávkou štěstí, zastavil jak akci Grima, tak dorážku Bláhy.

Ústečtí ale přece jenom ještě jednou srovnali. V přesilovce po vyloučení Knotka se Michajlov nestačil přesunout proti střele Davida Tůmy, kterého přesným křižným pasem našel Martin Tůma. Vyrovnaný stav však vydržel jen tři minuty – ústecká obrana nedokázala zachytit povedenou kombinaci Knotka a zakončujícího Michala Poletína, který vrátil domácím vedení.

Těsný náskok už svěřenci trenéra Jiřího Vebera v závěru třetí třetiny ubránili a vyhráli tak i druhý zápas v novém roce.

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): Byl to urputný zápas. Začíná se lámat chleba a každý ví, o co hraje. Měli jsme blbý vstup do zápasu, hned první střídání jsme měli vyloučení. Naštěstí jsme dnes hráli v oslabení dobře. První třetinu jsme ale bohužel prohráli 0:1. Do té druhé jsme šli s tím, že chceme být aktivnější, víc napadat soupeře a dostávat je pod tlak. To se nám povedlo a vyústilo to v jeden gól. Ve třetí třetině jsme udělali spoustu zbytečných chyb. Byl to urputný zápas a kluci ho odmakali. Nedá se vyčíst snaha, ale musíme hrát chytřeji. Jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Vyrovnaný zápas od začátku, kde nebylo tolik šancí a výborně zachytali golmani. Ve třetí třetině jsme udělali zbytečně víc chyb než soupeř, a ten toho dovedl využít a výhru pečetil do prázdné branky.