Ú s t í n/L. - Slovan se v šestatřicátém kole Chance ligy utkal na svém ledě proti Sokolovu. Ústečtí nezačali vůbec špatně, když na začátku druhé třetiny vedli zásluhou Davida Tůmy a Štěpána Havránka 2:0. Hosté to ale nezabalili a ještě do konce druhé třetiny dokázali utkání srovnat. Ve třetí třetině branka nepadla a utkání šlo tak do prodloužení. V něm se minutu před koncem trefil hostující obránce Klejna, díky kterému získal Sokolov dva body.
st 12. 1. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Baník Sokolov
2:3pp 1:0, 1:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 11. D. Tůma (Trávníček, Urban), 22. Š. Havránek (J. Drtina) – 27. Hašek (D. Zeman, T. Jandus), 29. Šmerha (A. Rulík, A. Beran), 65. Klejna (Prymula). Rozhodčí: Miroslav Petružálek, Michal Kostourek – Ondřej Kokrment, Václav Juránek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 606. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

6:8

1:1

0:0

Diváci

606

Ústecký Slovan s.r.o.: Zajíček – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož (A), Vacík, Trefný – Milfait, Vrdlovec (A), Štěpán Bláha – Trávníček (C), Urban, D. Tůma – M. Tůma, Grim, Ondřej Bláha – Bernat, Severa, Berčík.

HC Baník Sokolov: Cichoň – Klejna, J. Novák, J. Pohl, D. Zeman, Vodička, A. Rulík, Seemann – Jurčík (A), T. Rohan (C), Tomi – Šmerha, Jiskra, V. Bílek – Prymula, Kverka (A), D. Přibyl – Vracovský, Hašek, T. Jandus.

Zápas začal velmi urputně na obě strany. Žádný z týmu nechtěl udělat chybu a ta přišla až v sedmé minutě, když Štěpán Havránek namazal Petrovi Haškovi, který ujížděl sám na Zajíčka. Ten ale vykopl puk pravým betonem. Chvíli na to se na druhé straně dostal do šance Milfait, ten se elegantně prokličkoval až před Cichoně, ale nenašel mezírku mezi jeho betony. V deváté minutě si asistenci mohl dokonce připsat domácí ochránce svatyně. Zajíček vyhodil puk a jeden ze sokolovských propadl. Slovan šel rázem dva na jednoho. Marek Berčík našel Tomáše Bernata, jenže Cichoň předvedl parádní zákrok. O dvě minuty později se k odraženému puku dostal Ondřej Jurčík a ten před brankou hledal Tomáše Rohana, jenže sokolovský kapitán puk před prázdnou brankou promáchl. A jak se říká ‘‘Nedáš, dostaneš“. V jedenácté minutě přišla chyba Oldřicha Cichoně, kterému se nepodařilo vyhodit puk za brankou podél mantinelu. Přihrávku dostal do mezikruží Michal Trávníček, který parádně našel Davida Tůmu a ten otevřel skóre dnešního utkání. Deset sekund před koncem se Slovan dostal do obrovského faulu z kterého vytěžil i faul. Nejdříve před brankou přestřelil Berčík a následně Brož trefil tyč z mezikruží- 1:0.

Slovan začal druhou část přesilovou hrou a hned se dostal šance. Vrdlovec našel na pravém kruhu Milfaita, který na Cichoně ještě nevyzrál. O třicet sekund později ale Slovan už dostal kotouč za záda sokolovského brankáře. Jiří Drtina napřáhl na modré a trefil do nohy clonícího Štěpána Havránka. Puk změnil směr a odrazil se za záda Cichoně. Slovan mohla o chvilku později přidat třetí branku. Grim vybojoval puk za brankou a přihrál do mezikruží Martinu Tůmovi, ale ten nevyzrál na Cichoně, který puk vyrazil ramenem. V sedmadvacáté minutě se tak mohl radovat Sokolov, jelikož snížil na rozdíl jedné branky zásluhou Petra Haška. Ten byl nejpohotovější po střele Denise Zemana od modré a dorazil puk za ležícího Zajíčka. Za necelé tři minuty bylo vyrovnáno. Adam Rulík vystřelil od modré a puk se od zadního mantinelu odrazil na Tomáše Šmerhu a sokolovský útočník procpal puk z velkého úhlu za záda ústeckého brankáře. Sokolov mohl přidat ještě třetí branku a dokonat tak obrat ještě v této třetině. Novák hledal před brankou Tomiho, který by s největší pravděpodobností zakončoval do odkryté branky. Zajíček ale zmenšil střelecký úhel a Novákovi do přihrávky sáhl – 2:2.

Třetí třetinu začal aktivněji Sokolov, který chtěl otočit skóre utkání. Z levého kruhu to zkusil Vracovský, ale na Zajíčka si nepřišel. V pětačtyřicáté minutě našel zpoza branky Ondřej Bláha úplně volného Martina Tůmu, jenže ten branku přestřelil a stav zůstal vyrovnaný. O minutu později vypálil nepříjemně z levého kruhu dnes velmi aktivní Prymula. Zajíček vyrazil. Na druhé straně hledal Severa chytrou žabičkou číhajícího Vrdlovce, ale Cichoň dobře předvídal hru a sáhl do přihrávky. Sedm minut před koncem základní části se do samostatného úniku dostal Tomáš Vracovský, ale ani ten Zajíčka nevyzrál. Třetí třetina tak skončila bez vstřelené branky a čekalo nás prodloužení – 2:2.

Prodloužení začalo podle očekávaní opatrně. ž po dvou minutách se dostal z pravé strany do úniku Tomi, který se snažil zakončit mezi betony, ale neúspěšně. Minutu a půl před koncem se objevil ve velké šanci Jan Pohl, ale ten z mezikruží přestřelil. Na druhou stranu se dostal až před Cichoně Vrdlovec, jenže sokolovský brankář byl pozorný. Hned na to se Sokolov dostal do přečíslení dva na jednoho. Patrik Prymula našel z pravé strany volného Františka Klejnu a ten rozhodl dnešní zápas - 2:3

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl jako na houpačce, kdy jsme chvilku byli lepší my a někdy zase Sokolov. Šance se tam střídaly poměrně stejně a zápas nakonec dospěl do prodloužení, což odpovídalo i průběhu utkání. Tam už nás poté samozřejmě mrzí to, že jsme rozhodující gól nedokázali vstřelit my, jelikož teď potřebujeme co nejvíce bodovat.

Martin Štrba (HC Baník Sokolov): Samozřejmě jsem za dnešní výsledek velice rád. První třetina byla od nás hodně špatná, ale poté jsme se dokázali nějakým způsobem nastartovat a srovnat se soupeřem krok. Domácí hráli celé utkání velmi dobře a byli po celou dobu nebezpeční, takže jsem rád, že se nakonec štěstí přiklonilo na naší stranu a odvážíme si dva body.