Prostějov - V rámci dohrávky třicátého sedmého kola Chance ligy zajížděl Slovan na led prostějovských Jestřábů. V první třetině se ústečtí nejprve dostali zásluhou Brože do vedení. Soupeř ale rychle otočil a v závěru třetiny tak Brožův druhý gól znamenal vyrovnání na 2:2. V druhé periodě se prosadil David Tůma a další střelec dlouho nebyl k nalezení. Deset minut před koncem ale Prostějov vyrovnal a šlo se do prodloužení. V něm dostal puk za Hamalčíka Zajíc a Ústí tak z Prostějova veze bod.
ne 6. 2. 2022, ZS Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov
4:3pp 2:2, 0:1, 1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 10. Švec (T. Jáchym, Beránek), 11. Mrázek (Zajíc, Jiránek), 51. Vala (Zajíc, Račuk), 65. Zajíc (T. Jáchym, Rudovský) – 6. Brož (D. Tůma, Havránek), 20. Brož (D. Tůma), 29. D. Tůma (O. Bláha). Rozhodčí: Skopal, Cabák - Konvička, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

3:2

0:1

0:0

Diváci

640

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha – Klimíček, M. Jáchym, Staněk, Havlík, Vala, Zajíc, Husák – Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, Kloz, Švec – Jiránek, Račuk, Mrázek – Štefka, Koblížek, Jelínek.

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Drtina, Vacík, Brož, Havránek, Trefný, Mareš, Záruba – Š. Bláha, Trávníček, Vrdlovec – Severa, O. Bláha, Urban – D. Tůma, M. Tůma, Milfait – Bernat, Grim, Jouza.

Hned v úvodu jsme si vytvořili pořádný tlak. Tato aktivita vyústila v čase 3:35 až k našemu vyloučení. V přesilovce se Ústí nedařilo usadit před Bláhou a my jsme dokázali puk vyhazovat. Patnáct sekund před koncem ale Vladimír Brož přece jenom výhodu jednoho muže v poli využil. My jsme se otevření skóre v podání hostů nezalekli a hned jsme otáčeli hru na branku Hamalčíka. V 8. minutě orazítkoval horní tyč ústecké branky Koblížek. V čase 9:23 se už naše snaha vyplatila. Střelu Tomáše Jáchyma si gólman hostů dokázal pohlídat na dorážku Marka Švece už byl ale krátký. Po minutě a osmi sekundách jsme se dostali do vedení! Krásnou akci zakončil zblízka Petr Mrázek. Hned na to přišlo vyloučení na straně hostujícího celku. Nepodařilo se nám usadit před Hamáčkem, jelikož si nás Ústí hlídalo a vyhazovalo kotouč mimo pásmo. Hra se potom přesouvala ze strany na stranu. Pět minut před koncem jme šli do čtyř my, ale ani hosté svoji výhodu nevyužili. V čase 19:10 nám hosté dali vyrovnávací gól do šatny, když Tůma obkroužil skoro celé pásmo a poslal puk na Vladimíra Brože, který se nemýlil – 2:2

I do druhé části jsme vstoupili lépe a okamžitě jsme se tlačili před branku Ústí. Pak se ke slovu dostali hosté a nebezpečně se pohybovali v útočném pásmu. V čase 28:10 se Severočeši dostali z krátkého tlaku do vedení z hole Davida Tůmy. Pak se do nebezpečné akce sám na Blahu rozjel Brož a mohl zakončit svůj hattrick. Po této situaci si naše lavička vzala oddechový čas. Ve 34. minutě jsme byli opět vyloučeni. Hostům se ale přesilovka nevydařila, my jsme si naopak vytvářeli střelecké akce pře Hamalčíkem. V čase 36:30 měl kanonýr Mrázek na své hokejce vyrovnávací gól, jenže gólman hostů si poradil. Ještě ke konci druhé části měli oba brankáři pár zákroků, ale skóre se neměnilo - 2:3

Po třiceti odehraných vteřinách závěrečné části jsme měli možnost přesilové hry. Bohužel jsme vyrovnávací branku nevstřelili. V dalších minutách se kotouč přesouval z jedné strany na druhou. Pak se hosté dostali více ke slovu. To ukázala i střela Tůmy ve 48. minutě, která rozezněla horní tyč naší branky a jen tak tak neskončila za čárou. Po minutě se na druhé straně do rychlého brejku dostal David Vala, který byl v zápase hodně vidět, ale gólmana hostů nepřekonal. V čase 50:42 už jsme ale měli důvod k radosti. David Vala vystřelil od modré, puk se odrazil některého z bránících hráčů k tyči, mimo dosah Hamalčíka! Na druhé straně pak musel pořádný zákrok předvést Bláha. V 53. minutě se do protiútoku dostal Husák, ale nevystřelil dobře a navíc jej získal soupeř. I přes další snah na obou stranách 60 minut o vítězi nerozhodlo, a tak muselo přijít, stejně jako včera, prodloužení - 3:3

V něm si oba obě mužstva dávala pozor na chybu a hrálo se opatrněji. Až v čase 64:21 jsme se dobře dostali do pásma a do branky zakončoval Josef Zajíc - 4:3

Aleš TOTTER (LHK Jestřábi Prostějov): „Včera jsme měli lepší pohyb a hráli jsme lepší hokej. Dnes to bylo takové rozkouskované, nebyli jsme vůbec v tempu a nemohli jsme se ničím dostat do hry. Po druhé třetině přišel odraz nahoru. Kabina byla do té doby mrtvá, ale zvedli jsme se. Dokázali jsme konečně vyhrát, i když je to jen za dva body. Dost možná je to ale nejcennější vítězství. Myslím si, že jsme se v poslední třetiny odrazili ode dna. Vážím si, jak ta celá organice drží při sobě. To je strašně důležité. Charaktery se poznají až v takových krizových situacích. Je výborné, že jsme to poznali. Některé věci, co nás potkávají v této sezóně, ani nemůžeme ovlivnit. Věřím ale, že se nám to vše vrátí. Dnes jsme šťastní za dva body a myslím si, že to bude důležitý impuls pro ty dva nadcházející domácí zápasy, které nás čekají v dalším týdnu.“

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Těžký zápas se soupeřem z horní poloviny tabulky, Prostějov byl ze začátku trochu lepší, i když první gól jsme vstřelili my, první třetina skončila remízou což nám pomohlo, ve druhé jsme měli více šanci my, ale dokázali jsme vstřelit jenom jednu branku a ve třetí třetině Prostějov dokázal srovnat a hrálo se prodloužení, kde byli šťastnější hosté.