Ú s t í n/L. - Po dlouhé pauze nastoupil doma Slovan k důležitému zápasu, kdy se hrálo o cenné body. Domácí však již od samotného úvodu utkání museli dotahovat náskok soupeře. Avšak nakonec k bodovému zisku nepomohla ani branka ve hře bez brankáře v samotném závěru, takže hosté vezou domů všechny tři body.
st 26. 1. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Benátky nad Jizerou
3:4 0:1, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 29. D. Tůma (Urban, Trefný), 50. Trefný (Severa, Ondřej Bláha), 60. J. Drtina (Štěpán Bláha, Trávníček) – 15. Žůrek (A. Dlouhý), 21. J. Šír (Rychlovský), 47. R. Duda (J. Šír, Faško-Rudáš), 52. Čederle (Kunst, Jiruš). Rozhodčí: Čáp, Micka – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 438. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

3:5

1:2

0:0

Diváci

438

Ústecký Slovan s.r.o.: L. Cikánek – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Kottek, Trefný, E. Mareš, Záruba – M. Tůma, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Milfait, Urban, D. Tůma – Trávníček, Ondřej Bláha, Severa – Bernat, Grim, Berčík.

HC Benátky nad Jizerou: J. Pavelka – Aubrecht, J. Šedivý, Hampl, Kunst, F. Kovář, Žůrek, Patzelt – Rychlovský, J. Šír, Faško-Rudáš – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý – Daniel Špaček, Měchura, R. Duda – Wiencek, E. Čermák, Pabiška.

Úvod utkání nebyl pro oko diváka příliš líbezný, jelikož hra byla plná nepřesností, odskakujících kotoučů a osobních soubojů. Při tomto stylu hry se pochopitelně žádný z týmů nedostával do příliš nebezpečných střeleckých pozic, což atraktivitě utkání také nepřidalo. Avšak i přes tento poněkud nepříznivý vývoj se diváci dočkali úvodní branky. Štěpán Havránek za brankou ztratil kotouč, kdy následně Dlouhý našel přihrávkou najetého Jakuba Žůrka, který dokázal prostřelit clonu hráčů i Cikánka. Krátce po této brance mohl na druhé straně vyrovnat David Tůma, ale ten první vážnější šanci domácího celku nedokázal proměnit.

Druhé dějství nezačalo pro Slovan vůbec šťastně. Ani ne po půl minutě hry totiž domácí inkasovali další branku, když Jakub Rychlovský vypíchl puk domácím hráčům při rozehře a v následně v situaci dva na jednoho našel Jana Šíra, který se do odkryté klece s přehledem trefil. Tato branka domácí probrala a ústečtí hráči se začali více tlačit do útoku. Tato snaha se jim nakonec vyplatila, jelikož do úniku dva na jednoho se dostal Tomáš Urban a David Tůma, který se zasáhl přesně volný horní roh branky hostí. Paradoxně po tomto snížení se hra opět uklidnila. Ústí se vyskytla možnost do konce třetiny hrát dvě přesilovky, avšak ani jedna vytoužené vyrovnání nepřinesla.

Do třetí třetiny vstoupili hosté mnohem aktivněji a už od prvních minut se tlačili do útoku. To zanedlouho přineslo své ovoce, když se Radek Duda prosadil v situaci dva na jednoho a navýšil vedení Benátek. Tento náskok však vydržel pouze několik minut, jelikož zanedlouho snížil na druhé straně od modré Jakub Trefný. Avšak ani domácí se z branky neradovali dlouho. Vzápětí si totiž hosté vzali svůj náskok zpět po přesném zásahu Sebastiana Čederleho. Slovan v závěru zkoušel hru bez brankáře, což přineslo snížení z hole Jiřího Drtiny. Avšak další branku domácí už přidat nedokázali, takže všechny body berou hosté z Benátek nad Jizerou.

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme předvedli hrůzostrašný výkon. Chtěl bych se omluvit divákům, z naší strany to bylo fakt moc špatný, takhle nemůžeme hrát o to, abychom se udrželi v soutěži. Musíme přeřadit na jiný level a začít předvádět výkony jako předtím. Poctivý hokej, důraz dozadu. Takhle byl od nás ten výkon doopravdy strašný, ještě jednou se omlouvám divákům.

Valdemar Jiruš (HC Benátky nad Jizerou): V utkání jsme šli do vedení, myslím si, že jsme ten zápas odehráli velice slušně, akorát v závěru jsme si to trošku zkomplikovali zbytečným, trošku přísným, vyloučením. Poté jsme zápas dohráli velice slušně a tým dnes zaslouží pochvalu. Hráli jsme dobře, myslím si, že jsme měli více ze hry, za body jsme rádi.