Ú s t í n/L. - Slovan se v pětačtyřicátém kole utkal na domácím ledě proti třetí Jihlavě. Zápas se domácím povedl famózně a Slovan zvítězil v poměru 5:1. Dvě branky vstřelil Ondřej Bláha a tři asistence přidal David Tůma.
so 5. 2. 2022, ZS Ústí n. L.
HC Dukla Jihlava
5:1 1:0, 4:1, 0:0

Branky a nahrávky: 9. Trávníček (J. Drtina, Vrdlovec), 24. Jouza (Záruba, Grim), 25. O. Bláha (E. Mareš, D. Tůma), 35. Urban (O. Bláha, D. Tůma), 38. O. Bláha (Š. Havránek, D. Tůma) – 25. Skořepa (Illéš). Rozhodčí:Tomáš Zubzanda, David Čáp – Richard Coubal, Ondřej Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 885. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1..

5:7

3:0

0:0

Diváci

885

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – J. Drtina (A), Vacík, Vladimír Brož (A), Š. Havránek, Trefný, E. Mareš, Kottek, Záruba – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Grim, Jouza.

HC Dukla Jihlava: A. Wolf (25. Žukov) – Bilčík, Valenta, Kowalczyk, Kachyňa, L. Mareš, Eliáš, Zeleňák – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – T. Harkabus (A), M. Zadražil, T. Havránek – Cachnín, M. Juda, Vítězslav Brož – Helt, F. Seman, Houška.

Jihlava vstoupila do utkání aktivněji a hned ve druhé minutě ohrozil Bilčík Hamalčíka, ale ten si se střelou z mezikruží poradil a puk vyrazil. V osmé minutě měli hosté asi největší šanci na skórování. Jakub Illéš se dostal k puku za obranou Slovanu a unikal sám na Hamalčíka, ten se ale vymíchat nenechal a udržel tak skóre bezbrankové. Slovanu se naskytla přesilová hra a Jiří Drtina trefil brankovou konstrukci hostující branky. Netrvalo to ale dlouho a domácí stadion se mohl radovat. Jiří Drtina nahodil puk od modré a v brankovišti se nejlépe zorientoval kapitán Michal Trávníček, který tak otevřel skóre utkání. Slovan mohl ještě do konce první části dvakrát skórovat. Nejdříve to byl Tomáš Urban, který ujížděl sám na Wolfa z pravé strany, ale nedokázal bekhendem zasunout kotouč mezi jeho betony. Do dalšího samostatného úniku se dostal také Ondřej Bláha, který zahrozil v oslabení. Jeho kličku do bekhendu ale Wolf přečetl a zastavil – 1:0.

Druhá třetina začala pro Slovan nejlépe jak mohla. Už po čtyřech minutách se prosadil parádní ránou Daniel Jouza. Netrvalo to ani minutu a domácí se mohli radovat znovu. Erik Mareš napřáhl od modré a před brankou šikovně tečoval Ondřej Bláha, který zvýšil skóre. Po této brance přišla změna v jihlavské brance, když Wolfa nahradil Žukov. O třicet sekund později se Jihlavě podařilo snížit zásluhou kapitána Josefa Skořepy, který z levého kruhu propálil Petra Hamalčíka. Dukla mohla snížit na rozdíl jedné branky po akci Jakuba Illéše, který se prokličkoval až před Hamalčíka, ale na ústeckého brankáře nevyzrál. V další šanci hostů se objevil Juda, jenže ten z mezikruží trefil jen břevno domácí branky. Slovan se v pětatřicáté minutě radoval po čtvrté. Ondřej Bláha našel přihrávkou před brankou Tomáše Urbana, který šikovně nastavil hůl a dostal puk za záda Žukova. Domácí ke konci druhé části dokázali udeřit ještě jednou. Štěpán Havránek vystřelil z pravé strany a puk se od betonu Žukova odrazil na levý kruh k Ondřeji Bláhovi, který zakončil přesně k tyči a připsal si druhou branku v zápase – 5:1!

Třetí třetina začala šancí domácích, která přišla po třech minutách. Jouza ujížděl s Grimem dva na jednoho. První jmenovaný hledal druhého chytrou žabičkou, ale Grim promáchl. Slovan byl v třetí části aktivnější a hrozil víc, než jeho soupeř. Do další šance se dostal David Tůma, který dostal parádní přihrávku zpoza branky od Štěpána Havánka, ale s jeho střelou si poradil Žukov. Domácím se naskytla ke konci přesilová hra ve které zahrozil Martin Tůma. Ten dostal přihrávkou od Daniela Vrdlovce před odkrytou klec, ale jeden z hostů mu zablokoval hůl a nedovolil vystřelil. Chvíli na to mohla snížit Jihlava, když se až před Hamalčíka dostal obránce Zeleňák. Brankář Hamalčík ale chytal dnes opravdu parádně a nepustil za sebe tento pokus. Minutu před koncem se Slovan mohl radovat po šesté. Puk poskakoval po brankovišti, ale jak Daniel Vrdlovec tak ani Jiří Severa ho do branky nedostali – 5:1.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl z našeho pohledu naprosto parádní a jednalo se o jeden z nejlepších zápasů, které jsme tady tuto sezónu odehráli. Zápas nejspíše rozhodla naše produktivita, kdy jsme hodně stříleli a cpali se před brankáře a nakonec z toho bylo pět gólů. Jihlava byla velmi kvalitní, hosté hodně drželi puk a měli nebezpečné šance. Nás však podržel brankář a třetí třetina už byla spíše taková vybojovaná, kdy jsme si to dokázali pohlídat až do samotného závěru.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V první řadě bych chtěl pogratulovat domácím, jelikož si dnešní vítězství zasloužili. Pokud se zaměřím na naší hru, tak jsme ze začátku měli několik gólových šancí, které jsme nevyužili. Následně jsme udělali několik útočných faulů a domácí jeden z těchto faulů potrestali a dostali se do vedení. Dnes nám také příliš nefungovalo v přesilovkách a oslabeních a domácí tyto pasáže hry hráli dobře. Nejvíce jsme dnes však hořeli v přechodu z útoku do obrany, kdy nám domácí neustále ujížděli do přečíslení a s tím brankáři už moc nenadělají. Bohužel ani ve třetí třetině nebyl viditelný žádný posun z naší strany, že bychom chtěli se zápasem něco udělat. Proto můžeme soupeři pouze pogratulovat.