Ú s t í n/L. - V rámci čtyřicátého sedmého kola Chance ligy přivítali ústečtí na svém ledě soupeře z Poruby. Velmi vyrovnané utkání nakonec rozhodli ve třetí třetině a získávají tak velmi důležité tři body. Postupně se trefili Tomáš Bernat, Martin Tůma, Štěpán Havránek a Ondřej Bláha.
so 19. 2. 2022, ZS Ústí n. L.
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2 1:0, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 6. Bernat (Vrdlovec, Havránek), 42. M. Tůma (Trávníček, Drtina), 57. Havránek (Drtina, Urban), 60. O. Bláha (Milfait) – 22. Guman (Réway, Žovinec), 44. Vachovec (Jenyš, Voráček). Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1285. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

4:4

1:0

0:0

Diváci

1285

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Drtina, Vacík, Havránek, Kottek, Trefný, Mareš – Trávníček, Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Grim – Bernat, Čermák, Jouza.

HC RT TORAX Poruba 2011: Brízgala – Husa, Žovinec, Barinka, Voráček, Urbanec – Stloukal, Toman, Hrníčko – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Guman, Réway, Bitten – Pořízek, Carter, Špaček – Kanko.

Do utkání aktivněji vstoupili domácí hokejisté, kteří svou aktivitou Ostravany poněkud zaskočili. Úvodní tlak domácí nakonec dokázali využít, když se do odkryté branky prosadil Tomáš Bernat. Ústecký tlak po této brance nepolevil a domácí hráči se i nadále dostávali do nadějných příležitostí. Nejblíže skórování byl Jiří Severa, kterého vybídl žabkou Daniel Vrdlovec, avšak jeho pokus dokázal Brízgala zneškodnit. Poruba se v závěru třetiny také osmělila a začala hrozit. Těsně před sirénou mohl srovnat Hostující Hrníčko, ale jeho pokus byl na poslední chvíli zablokován jedním z obránců domácího celku.

Druhá třetina nabídla diametrálně odlišnou podívanou oproti předchozímu dějství. Tentokrát to byli naopak hosté z Ostravy, kteří se ujali režie hry. Nejprve dokázal rychle vyrovnat Tomáš Guman, který prostřelil Hamalčíka bekhendovou střelou. Na druhé straně mohl bleskově odpovědět Daniel Jouza, který se ocitl sám před Brízgalou, ale ten mu vypíchl kotouč. Dále to už však byli opět hosté, kteří hrozili. Nejprve to zkoušel objetím branky Jenyš, ale Hamalčík s obtížemi jeho pokus vykryl. Mnohem větší šanci měl vzápětí Guman, který se dostal do samostatného úniku, ale Hamalčík opět podržel svůj tým a vytěsnil jeho střelu nad branku.

Důležitost závěrečného dějství byla oběma týmům jasná a hra tomu také patřičně odpovídala, kdy si hráči nedarovali ani metr. Slovan dokázal jako první vstřelit další branku, když se z dorážky prosadil Martin Tůma. Domácí se však z vedení neradovali dlouho, protože zanedlouho bylo vyrovnáno. Hamalčík totiž nedokázal dostatečně podržet puk lapačkou, čehož využil Michal Vachovec a bez problémů dostal kotouč do odkryté branky. Dále hra už připomínala spíše boj a k vidění bylo mnoho tvrdých zákroků. Tři minuty před koncem se ke střele od modré odhodlal Štěpán Havránek a jeho pokus skončil až za záda Brízgaly. V závěru mohla Poruba vyrovnat z přesilovky, ale ta se hostům vůbec nepovedla. Půl minuty před koncem navíc Ondřej Bláha proklouzl hostující obranou a navýšil na konečných 4:2.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas byl hodně těžký a Poruba hrála velmi dobře. První třetina se nám povedla a zaslouženě jsme se dostali do vedení. V druhé třetině jsme tahali nohy a Poruba byla mnohem lepším týmem. Třetí třetina pak už byla hodně vyrovnaná a my jsme to naštěstí vybojovali, když nás také podržel brankář a vstřelili jsme dvě branky v závěru

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dnes jsme začali na čtyři útoky, což se nám moc nevyplatilo a první třetina byla od nás velice vlažná. V druhé třetině jsme to stáhli na tři a naše hra se markantně zlepšila. Vypracovali jsme si mnoho šancí za stavu 1:1, ale bohužel jsme je nedokázali využít, což nás pravděpodobně stálo celý zápas. Ústí naopak skórovalo ze dvou dorážek a v závěru přidalo další branku a díky tomu urvalo vítězství.