Přerov - V rámci čtyřicátého osmého kola Chance ligy zajížděli ústečtí na led přerovských Zubrů, ve zpočátku opatrném utkání udeřili jako první domácí, ti úvodem druhé třetiny přidali i další branku. Havránek dokázal snížit a do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 2:1 pro domácí. Přerov ale zvládl třetí dějství výborně, přidal další branky a po Trávníčkovo snížení v závěru utkání skončil zápas 5:2 pro domácí.
st 23. 2. 2022, ZS Přerov
HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem
5:2 1:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 11. Pechanec (T. Šoustal, Kudělka), 24. T. Šoustal, 41. Goiš (Süss), 44. Süss, 53. Kubeš (Pechanec) – 33. Š. Havránek, 57. Trávníček (Vrdlovec). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kleprlík, Kučera. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 912. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

Vyloučení

1:2

Využití

1:0

V oslabení

0:0

Diváci

912

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Kubeš, Kudělka, Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl, Dluhoš – Jakub Svoboda, Kratochvil, Jan Svoboda – Šoustal, Süss, Goiš – Matěj Svoboda, Pechanec, Doležal – Sebera, Dvořák, Indrák.

HC Slovan Ústí nad Labem: Hamalčík – Drtina, Kottek, Brož, Havránek, Trefný, Mareš, Jasečko – Trávníček, Vrdlovec, Severa – O. Bláha, Urban, D. Tůma – M. Tůma, Milfait, Bernat – Jouza, Čermák, Simon.

Komentář

Utkání nabízelo od prvních vteřin rychlý a dravý hokej, což jen potvrdilo důležitost zápasu pro obě strany. V diktování tempa ale začali mírně převažovat Zubři, kteří si vypěstovali několik gólovek. Když Hamalčíkovi vypadl puk, nebyl poblíž nikdo v modrém, po přesném pasu Krisla pak neuspěl Goiš. Situace v jedenácté minutě už ale první branku přinesla. Po Kudělkově střele odvedl dobrou práci před brankou Šoustal a Antonín Pechanec dorazil kotouč do sítě. To Klimeš si na opačné straně připisoval spíše rutinní zákroky - 1:0!

Poprvé se v zápase vylučovalo až ve 23. minutě a Hanáci potvrdili, že se jim v přesilovkách konečně začalo dařit. Tomáš Šoustal vzal všechno na sebe, když si z rohu drze najel až před Hamalčíka a zasunul puk mezi jeho betony. Přerov byl dominujícím celkem, ústecké snížení ale přece jen přišlo. O deset minut později totiž Štěpán Havránek se štěstím udržel modrou čáru, zbavil se tří Zubrů a zakončil do volného místečka u Klimešovy tyče. Přerovští poměrně znejistěli, zato Slovan se dostal do zápasu - 2:1

Přerov se však po siréně vrátil zpátky na koně. Ústecká obrana chybovala, čehož využil Süss. Ten vyslal střelu a důrazný Jiří Goiš zasouval do odkryté brány. Hosté pod tlakem znovu nebránili, jak by měli, a Jan Süss to zkusil podruhé. Tentokrát ovšem Hamalčík na jeho ránu nevyzrál a bylo to už 4:1. Zubři byli v laufu a pokračovali v jízdě za třemi body. V 53. minutě si Pechancovu přihrávku našla přesně nastavená hokejka Jakuba Kubeše a na opačné straně už pouze zmírnila ústeckou prohru trefa Michala Trávníčka 5:2

Ohlasy trenérů

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Utkání se hodnotí dobře, podle výsledku to vypadá jednoznačně. Byli jsme aktivnější a vytvářeli jsme si dobré příležitosti. Pak nás zaskočil gól, kterým se soupeř dostal do hry a hodně přidal. Naštěstí jsme využili další šance. Myslím si, že jsme zápas zvládli, jak jsme si přáli. Jsme rádi, že je to za tři body.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas hodnotíme špatně, jelikož to byl jeden z horších výkonů, co jsme za poslední dobu podali. Dvě třetiny to bylo vyrovnanější, i když domácí měli nějaký optický tlak. Na ty šance toho ale tolik neměli a rozhodl začátek třetí třetiny, kdy jsme udělali fatální chybu před bránou, a Přerovu narostla křídla. Za chvilku jsme udělali další drobnou chybu, Přerov dal čtvrtý gól a od té doby už byl k nezastavení, hrál fantasticky a my už jsme neměli šanci. Ke konci už se zápas spíše jen dohrával.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 21 58
2. Příbram 21 57
3. Tábor 21 47
4. Ústí n. L. 21 45
5. Chomutov 21 42
6. Vrchlabí 21 38
7. Benátky n. J. 21 32
8. Kobra 21 32
9. Most 21 28
10. Děčín 21 25
11. Cheb 21 25
12. Písek 20 22
13. Klatovy 21 15
14. Jablonec n. N. 21 15
15. Řisuty 20 10
16. Hronov 21 10

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže