Most - K prvnímu přátelskému utkání před novou sezónou vyrazili ústečtí do Mostu, s druholigovým týmem Mostečtí Lvi se na první branku čekalo až do druhé třetiny, skóre otevřel Jouza. Po vyrovnání Mostu v polovině utkání vrátil Slovanu vedení Tomáš Čermák, který při první brance asistoval Jouzovi. Ve třetí třetině ještě navýšil vedení Martin Bláha. Dále měl Ouřada příležitost skórovat při trestném střílení, brankař Hosnedl ovšem jeho blafák přečetl. Snížil tedy Most, více ale už domácí celek nestihl a mladý ústecký výběr ještě stihl navýšit zásluhou druhé branky Martina Bláhy. Další utkání odehrají svěřenci trenéra Macha ve čtvrtek na ledě Vrchlabí.
út 3. 8. 2021, ZS Most
MOSTEČTÍ LVI
2:4 0:0, 1:2, 1:2

Branky a nahrávky: 32. Havlík M. (Drašar, Bakrlík), 53. Procházka (Havlík D., Bakrlík) - 27. Jouza (Čermák), 35. Čermák, 47. Bláha M. (Tůma J.), 57. Bláha M. (Bartoň, Tůma J.). Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Havlůj, Urbánek, Fučík, Havlík D., Havlík M., Böhm – Mical, Řehoř, Stříbrný, Procházka, Písařík, Smolka, Dohnal, Bakrlík, Drašar, Svoboda. Trenér: Machulda

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch (34. Štěpka) - Trefný, Havránek, Zedek, Štochl, Bartoň, Tůma V. - Grim, Čermák, Jouza - Bláha M., Tůma J., Janoušek - Gašpar, Macel, Tot

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Přípravné utkání, ve kterém jsme zkoušeli mladé hráče. Na začátku zápasu byl Most trochu lepší, měl více možností vstřelit branku, od druhé třetiny jsme utkání vyrovnali a měli více šanci my a nakonec jsme čtyrli proměnili a vyhráli.