Ústí nad Labem - Druhé přípravné utkání v rámci severočeského derby s Litoměřicemi dlouho ovládali hostující Kališníci. Ještě třináct minut před koncem prohrával Slovan o tři branky. Nicméně v tu chvíli zaveleli domácí k obratu a dvěma slepenými brankami Slovan vstal z popela. Dokonalý obrat korunoval symbolicky kapitán. Jedenapadesát vteřin před závěrečnou sirénou vstřelil vítěznou branku domácích Michal Trávníček.
út 24. 8. 2021, ZS Ústí n. L.
HC Stadion Litoměřice
5:4 0:1, 1:2, 4:1

Branky a nahrávky: 32. Vrdlovec (Drtina, Havránek), 48. Drtina (Havránek, Vrdlovec), 50. Havránek (Drtina, Ouřada.), 58. Milfait (Bílek), 60. Trávníček (Vrdlovec, Severa) – 1. Sihvonen (Kracík, Válek), 34. Procházka (Sihvonen.), 35. Kadlec (Kracík, Válek), 43. Berka (Slavík). Rozhodčí: Místecký, Biedermann - Cícha, Zítka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Drtina, Havránek, Brož (A), Trefný, Záruba, Přindiš, Štochl – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – Š. Bláha, Milfait, Bílek – M. Tůma (A), O. Bláha, Ouřada – Knap, Čermák, Jouza.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Marcel, Výtisk, Baláž, Holý, Jebavý, Háva, Volráb – Válek, Kracík, Kadlec – O. Procházka, Jícha, Sihvonen – Rouha, Slavík, Berka – Kylnar, Smola, Daniel.

Derby v rámci druhého vzájemného přípravného utkání začaly lépe Litomeřice. Hned po čtyřiapadesáti vteřinách překonal ranou z mezikruží Cikánka finský útočník Riku Sihvonen – 0:1! Hosté pokračovali v dobrém nástupu, ale další šanci už Cikánek lapil. Poté měli šanci i domácí, ale brejk dvou proti jednomu vychytal brankář Litoměřic Šimon Sklíba. Další šance pak přišla opět na straně hostů, samostatný únik však neproměnil v druhou branku Berka. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Litoměřice.

Nástup do druhé třetiny patřil Slovanu. Nejprve orazítkoval tyčku Sklíbovy branky Martin Tůma, a v další šanci vychytal Jana Milfaita skvělý Šimon Sklíba. Domácí se radovali až těsně po polovině hry. Nahození Jiřího Drtiny tečoval milimetrově přesně Daniel Vrdlovec – 1:1! Litoměřice však reagovaly okamžitě. Po dvou minutách jim vrátil vedení Ondřej Procházka, který se trefil z levého kruhu – 1:2! Bohatá část na branky pokračovala. O necelou minutu později navýšil vedení Kališníků Martin Kadlec, jenž si výborně našel prostor před domácím brankovištěm – 1:3! Takový stav platil také po druhé siréně.

Do třetí třetiny vstoupily opět dobře Litoměřice. Po necelých třech minutách zvyšoval stav ranou z mezikruží Marek Berka – 1:4! Slovan se však nevzdal. Dělovkou od modré se prezentoval Jiří Drtina a snížil – 2:4! Neuběhly ani další dvě minuty a Slovan se dostal na kontakt. Byl to zadák Štěpán Havránek, který tečoval dělovku od modré z hole Jiřího Drtiny – 3:4! Neskutečné momenty pro Slovan však teprve měly přijít. Necelé tři minuty před koncem dokázal vyrovnat ranou z mezikruží Jan Milfait – 4:4! To však nebylo od domácích vše. Jednapadesát vteřin před koncem dokonal obrat ten nejpovolanější, a to kapitán! Michal Trávníček zužitkoval přihrávku Daniela Vrdlovce a otočil definitivně skóre – 5:4! V závěru to ještě zkusili Kališníci bez brankáře, ale domácí svůj obrat již nepustili!

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Řekl bych, že dnešní utkání bylo vyrovnané na to, že bylo po zátěžovém tréninku. Litoměřice byly akorát více produktivní, ale myslím si, že šancí tam bylo stejně. Rozdíl byl v tom, že Litoměřice ty svoje šance dokázali proměnit. V třetí třetině se nám povedl parádní obrat, když jsme si vzpomněli, že také umíme dávat góly. Dneska musím říct, že dobrý výkon ve třetí třetině ve které jsme vstřelili čtyři branky.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. My jsme posledních deset minut vypadli z role, udělali jsme tam nějaké hloupé chyby a Ústí to tam napadalo a asi zaslouženě vyhráli.