Ú s t í n/L. - V rámci druhého kola Ligy juniorů přivítal Slovan na svém ledě soupeře z Chrudimi. V první polovině domácí jasně dominovali a vytvořili si tříbrankový náskok. Další branku ale již nepřidali a Chrudim koncovku zápasu zdramatizovala. Nakonec ale všechny body zůstávají doma.
ne 12. 9. 2021
HC Chrudim
3:1 2:0, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Kušej (Kredl), 15. Tot (Macek), 25. Špaček (Bár, Macel) – 53. Kubíček (Jaša, Vašíček). Rozhodčí: Mareš – Toman, Serbus. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 24:15. Průběh utkání: 3:0, 1:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Filip, Kuchler, Hora, Polata – Nedoma, Svoboda, Špaček, Macek, Hurný, Tot, Kredl, Česnohlídek, Bár, Vlach, Kušej, Macel, Koval

HC Chrudim: Batěk – Votava, Pazdera, Jiroušek, Vašíček, Vaníček, Prýl – Hebek, Jirout, Helikar, Hykl, Macas, Hrdlička, Pilař, Jaša, Felcman, Kubíček

Začátek zápasu se vyznačoval velkým počtem nepřesností, kdy se ani jeden z týmů nedokázal příliš dostat do hry. Vše se změnilo v sedmé minutě, když Pavel Kušej objel chrudimskou branku a rychlou střelou poslal domácí do vedení. Od této chvíle ústečtí hráči na ledě doslova létali, což vyústilo ve velký tlak. Blízko další brance byl znovu Kušej, ale na Baťka z mezikruží podruhé nevyzrál. O minutu později už Slovan své vedení navýšil, když Macek po krásné individuální akci naservíroval puk Jakubu Totovi, který se do odkryté branky nemýlil. I zbytek třetiny domácí dominovali a hosty příliš nepouštěli do hry, avšak další branku se jim již přidat nepovedlo.

Do druhého dějství vstoupili lépe chrudimští, avšak svůj počáteční tlak nedokázali přeměnit v kýžené snížení. Slovan se z tohoto tlaku dokázal rychle otřepat, nejprve orazítkoval tyč hostující branky Svoboda, a následně zvýšil náskok domácích z dorážky Jiří Špaček. Ústečané se po této brance znovu dostali na koně a chrudimské hráče de facto uzavřeli v jejich vlastní třetině. Vše napovídalo tomu, že další branka je pouze otázkou času, avšak výrazně proti byl hostují brankář Batěk, který svůj tým několikrát zachránil od dalšího inkasovaného gólu. Závěr třetiny poté patřil hostům z Chrudimi, kteří začali diktovat tempo hry. Při jednom úniku dokonce dokázali ujíždět tři hostující hráči sami na Ježka, ale ani tuto příležitost nakonec nedokázali využít.

Třetí třetina byla již od svého začátku podívanou aktivního a důrazného hokeje, kdy si ani jeden z celků nedaroval jediný metr. Hosté ale vydrželi ve vysokém tempu déle a postupně začali domácí Slovan tlačit do defenzívy. Ježek však svůj tým několikrát skvěle podržel, a když už ho dokázal Helikar překonat, tak jeho pokus zastavila horní tyčka brankové konstrukce. Chrudimské trápení nakonec přeci jen skončilo, když dokázal po dlouhém tlaku v útočné třetině snížit Josef Kubíček. Po snížení hra ještě více přitvrdila, kdy bylo k vidění mnoho hraničních zákroků a strkanic. Hra ale už další branku nakonec nepřinesla, takže zápas skončil v poměru 3:1.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes jsme konečně předvedli disciplinovaný výkon, kdy jsme dodržovali to, co jsme si řekli v kabině. Tedy až na posledních šest minut druhé třetiny a pár minut ve třetině třetí, kdy jsme si dělali, co jsme chtěli. Jinak to byl dobrý výkon, kluci fárali a my jsme dle mého názoru zaslouženě získali tři body a já doufám, že jich získáme ještě víc.

Jaroslav Plíšek (HC Chrudim): Toto bylo naše první venkovní utkání. Samozřejmě to bylo daleko a nás dlouhodobě trápí u venkovních zápasů to, že nám trvá dvacet minut než se dostaneme do tempa. Od druhé části hry jsme se dokázali vyrovnat pohybem soupeři a měli jsme i šance, ale bohužel to tam nespadlo. Branku jsme dali až deset minut před koncem. Poté byla už hra ovlivněná našimi zbytečnými vyloučeními a my jsme už nedokázali se zápasem nic udělat. Nezbývá nám nic jiného, než vymyslet jak odstranit naše špatné první části hry, které nám dlouhodobě nevycházejí.