ne 24. 10. 2021
IHC Komterm Písek
3:4 2:0, 1:4, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Kreuzman (Pešek), 20. Ryba (Hollar), 22. Kreuzman (Pešek) – 22. Koval (Martínek, Gašpar), 28. Tot, 29. Bár, 34. Puczek (Bár, Špaček). Rozhodčí: Kosnar - Charvát, Deja. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0, 3:4.

IHC Komterm Písek: Kadlec – Dolhý, Kulvejt (A), Kurfürst (C), Houdek – Sládek, Lechnýř, Kovařík, Kouba, Pitel, Hrakholski, Krasanovský, Ryba, Hollar (A), Hála, Pešek, Kreuzman, Dubský

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček - Česnohlídek, Filip, Vlach, Bartoň, Martínek, Polata (C), Hynek – Macek, Špaček, Nedoma, Gašpar, Kredl, Tot (A), Bár, Kušej, Koval, Puczek (A)

Již po pěti odehraných minutách skórovalo domácí mužstvo, když Ondřej Pešek obral hostujícího beka o kotouč a spolu s Jaroslavem Kreuzmanem překonali brankáře Ústí. Další průběh první třetiny ozdobil například průnik Krasanovského před brankáře Tučka. Písecký útočník si brankáře hostů položil, ale nedokázal zvednout puk nad jeho beton. Blízko vyrovnání byl obránce Česnohlídek, který se elegantně dostal do útočného pásma a mířil mezi betony brankáře Kadlece. Brankář domácích ale včas zaklapnul. Už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:0, ale proti byl urostlý forward Adam Ryba, který vyslal překvapivou střelu z pravého kruhu.

Do druhé periody vkročil Písek dobře, když po minutě a půl přidal druhou branku v utkání Jaroslav Kreuzman, ale následovala hororová třetina pro domácí. Krátce po třetí brance přišlo snížení stavu, o které se postaral Matěj Koval. Ústečané byli při chuti a Jakub Tot se postaral o další branku, když vyslal skrytou střelu, za kterou se písecký brankář pouze ohlédl. Vyrovnávací branka na sebe nenechala dlouho čekat, neboť Aleš Bár se do toho opřel z mezikruží a vymetl pavučinu v levém horním růžku. Úspěšný obrat dokonal Jiří Puczek, ke kterému se dostal odražený kotouč.

Třetí třetina žádnou branku nenabídla, ale k vidění bylo pár zajímavých příležitostí. Nejdříve se dostal do slibného zakončení Ryba, ale do odkryté branky se netrefil. Seřízená mířidla neměl ani Bár, který v tváři tvář brankáři zaváhal. Dvě minuty před koncem orazítkoval Macek levou tyčku. Jihočeši to zkoušeli zhruba minutu a půl před koncem v šesti, ale závěrečný tlak domácích vyrovnávací branku nepřinesl.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní zápas hodnotím velmi pozitivně. Sice jsme do první třetiny vstoupili asi nejhorším výkonem v sezoně, který vyústil ve velmi důrazný proslov o první pauze. Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým, který chtěl urvat vítězství za každou cenu. Utkání jsme otočili a díky výbornému výkonu brankáře a důsledné týmové práci odvážíme cenné tři body. Chci klukům poděkovat, protože od druhé třetiny fungovali, tak jak si představuji.