pá 5. 11. 2021
HC Rebel Havlíčkův Brod
4:3 1:1, 1:0, 2:2

Branky a nahrávky: 6. Straka (Pártl, Mlejnek), 24. Vacík (Pártl), 49. Kravec (Hrbek), 56. Pártl (Straka, Hrdlička) – 16. Macek (Gašpar), 47. Filip (Česnohlídek, Tomšík), 52. Česnohlídek (Kredl, Bár). Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Tomáš Kučera, Jiří Roupec.. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

5:3

0:2

0:0

HC Rebel Havlíčkův Brod: Havlík – Hrbek, Besmák, Kuchta, Kutlvašr, Vaněček – Holenda, Pártl, Krejčí, Janko, Straka, Fiala, Vacík, Mlejnek, Kravec, Hrdlička

Ústecký Slovan s.r.o.: Tuček – Vlach, Česnohlídek, Bartoň, Tomšík, Martínek, Polata, Filip – Gašpar, Bár, Macek, Puczek, Špaček, Kredl, Kušej, Hurný, Koval

Po opatrnějším úvodu začínali mít více ze hry Bruslaři. Do velké šance se dostal Dominik Mlejnek, kterému se však nadvakrát z velké blízkosti nepodařilo překonat Sebastiana Tučka. Domácí postupně dostávali soupeře pod tlak, čehož v šesté minutě využili ke vstřelení úvodní branky zápasu. Z vlastní třetiny se s kotoučem dostal do útoku David Straka. Hrací předmět na chvíli ztratil, přes Dominika Mlejnka a Filipa Pártla se mu však vrátil zpět. Napodruhé již nezaváhal a trefil poloprázdnou bránu. Slovanu se podařilo i přes trvající tlak domácích vyrovnat. David Gašpar nastřelil z poloviny hřiště kotouč, který se odrazil za Tučkovou bránou k jeho pravé tyči. Havlíčkobrodský brankář se nestihl přesunout, čehož využil Pavel Macek, jenž z úhlu zakončil do odkryté klece.

Na začátku druhé části srovnalo Ústí nad Labem s Havlíčkovým Brodem krok, i přesto se však Bruslaři dostali znovu do vedení. Exkluzivní nahrávkou přes půl hřiště vyslal Jan Vaněček do úniku Patrika Vacíka. Havlíčkobrodská osmička sice měla na zádech protihráče, i tak se jí podařilo prostřelit gólmana hostů. Slovan se pokusil rychle odpovědět, ztroskotal ale na spolehlivě chytajícím Filipu Havlíkovi. Do největších šancí se pak na druhé straně dostal Patrik Vacík. Po faulu na něj měl k dispozici trestné střílení, které ale neproměnil. O dvě minuty později překvapil obranu hostů, když zachytil její rozehrávku. Měl před sebou jen překvapeného gólmana, trestuhodně však minul.

Ve třetí třetině začali postupně přebírat iniciativu hosté. Ve čtyřicáté sedmé minutě využil přesilovou hru Ondřej Filip, který dorazil za Havlíkova záda střelu od modré z hole Jana Česnohlídka. Bruslaři se však rychle dostali zpět do vedení. Matěj Kravec se individuálně prosmýkl ústeckou obranou a úspěšně zakončil mezi brankářovy betony. Slovan následně znovu vyrovnal. Další přesilovou hru využil střelou z vrcholku levého kruhu Jan Česnohlídek. Pět minut před koncem se ale zase radovali domácí. Nahození Petra Hrdličky se dostalo k Filipu Pártlovi, kterému se nadvakrát podařilo zavěsit do prázdné brány. Hosté ještě v poslední minutě zkoušeli vyrovnat s šesti hráči v poli, Havlíčkův Brod se ale ubránil a vyhrál tak 4:3.

Tomáš Hart (BK Havlíčkův Brod, asistent trenéra): Poslední dobou hrajeme dobře, máme výbornou mezihru, ale nedáváme góly. Nadřeme se na ně. Na tomhle jsme ztroskotali tři zápasy zpátky, hrozně nás to trápí. Dneska nám to vyšlo díky tomu, že jsme si za tím šli. Zaplať pánbůh, že to bylo za tři body. Doufám, že takhle budeme pokračovat dál, konečně jsme to zlomili.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes nás prohra mrzí. Cítili jsem šanci, myslím si, že jsme podali lepší výkon, než jsme předvedli první zápas. Je pravda, že nás trápí marodka, nebyli jsme tu v nejsilnější sestavě. Musíme mužstvo pochválit za bojovnost. Dnes jsme konečně skórovali v přesilových hrách, což je pozitivum do dalších zápasů. I když jsme prohráli, musíme mužstvo pochválit za to, co předvedlo.