Ú s t í n/L. - V rámci dvaadvacátého kola Ligy juniorů přivítali ústečtí junioři tým z Havlíčkova Brodu, který byl od začátku utkání jednoznačně lepší a po právu se nakonec radoval ze zisku tří bodů. Za ústecké snižovali postupně Svoboda a Tot. Další zápas čeká Slovan v neděli na ledě Chrudimi.
pá 3. 12. 2021
HC Rebel Havlíčkův Brod
2:6 1:3, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 16. Svoboda (Bár), 49. Tot (Macek, Klatt) – 10. Krejčí (Besmák, Hrbek), 13. Pártl (Prášek, Zych), 14. Mlejnek (Krejčí, Hrbek), 23. Janko (Besmák), 35. Hrdlička (Fiala), 50. Pártl (Prášek). Rozhodčí: Bernat – Janíček, Serbus. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 11:19. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:6.

3:5

1:1

0:0

Diváci

32

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek – Filip, Tomšík, Martínek, Klatt, Vlach, Bartoň, Česnohlídek – Macek, Bár, Svoboda, Gašpar, Kredl, Nedoma, Tot, Koval

HC Rebel Havlíčkův Brod: Pulda – Hrbek, Besmák, Kutlvašr, Zych – Mlejnek, Pártl, Hrdlička, Dymák, Straka, Fiala, Kravec, Krejčí, Janko, Prášek

Od úvodu utkání byli aktivnější hosté, do několika zajímavých šanci se v první pětiminutovce dostal Kravec, to ale Ježek ještě odolával. První zásah Havlíčkova Brodu přišel v desáté minutě. David Krejčí využil početní výhody, když krásně tečoval puk mířící na Ježka. Další branku přidal o tři minuty později Filip Pártl, který měl po dobré práci svým spoluhráčů již celkem usnadněnou pozici. Hned minutu na to využil hrubé chyby Slovanu v rozehrávce Dominik Mlejnek a rozvlnil síť po třetí. Pět minut před koncem se ale prvního gólu dočkali také domácí, Michal Svoboda využil zaváhání soupeře a samostatném úniku nedal Puldovi šanci – 1:3

I druhé dějství patřilo jednoznačně hostům, ústeckým dělal největší problém přechod do ústeckého pásma, a tak v této periodě skórovali pouze hosté. Nejprve se v individuální akci prosadil David Janko. Další branku přidal v pětatřicáté minutě Petr Hrdlička, který ideálně využil zaváhání ústeckých v rozehrávce. Slovanu ke skórování nepomohla ani přesilová hra 4 na 3 - 1:5

Třetí třetina tempu zápasu velmi uškodila, týmy hodně polevily a do šancí se dostávaly jenom zřídka. V půlce třetiny ale dostalo Ústí šanci v podobě početní výhody, kterou v jejím závěru využil pohotovou dorážkou Jakub Tot. Radost ale domácím dlouho nevydržela, když si vedení o čtyři branky vzal soupeř zásluhou Filipa Pártla zpět. Sedm minut před koncem se po dobré kličce dostal do šance Prášek, Ježka ale nepřekonal. Nepovedlo se to v podobné šanci ani Strakovi. Víc už se v utkání neodehrálo a všechny body tam míří na Vysočinu - 2:6

Martin Šrěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Dnes se nám zápas vůbec nepodařil, od prvního střídání jsme byli pomalejší, nedůrazní, vymýšleli jsme složité věci a soupeř byl lepší, trestal nás. My jsme nebyli ochotní naši hru změnit, proto je ten výsledek takový. Musíme se připravit na další zápas, v neděli jedeme do Chrudimi a musíme doufat, že to bude lepší.“

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod): „Dnes se nám ten zápas vyvedl po všech stránkách. Dali jsme první góly, hráli jsme uvolněně. Myslím si, že jsme byli po celý zápas lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“