Ú s t í n/L. - V rámci dvacátého sedmého kola Ligy juniorů přivítali ústečtí hráči soupeře z hlavního města, pražskou Kobru. Napínavé utkání a přetahování se o průběžné vedení nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých se jako jediný trefil ústecký Tomšík a zajistil tak domácím bonusový bod. Za Slovan se v průběhu zápasu trefili postupně Kušej, Kredl a Svoboda.
ne 2. 1. 2022
HC Kobra Praha
4:3sn 1:1, 1:0, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 19. Kušej (Bár), 30. Kredl (Klatt, Macek), 52. Svoboda (Macel, Tomšík), rozh. náj. Tomšík – 11. Čermák (Černý, Kalajev), 44. Bauer (Kalajev, Štípek), 49. Ribarovski (Štípek, Bauer). Rozhodčí: Vyštejn – Votrubec, Povová. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

71

Ústecký Slovan s.r.o.: Ježek (58. Tuček) – Vlach, Polata, Klatt, Kuchař, Bartoň, Tomšík, Česnohlídek – Macel, Nedoma, Macek, Bár, Tot, Kušej, Gašpar, Svoboda, Koval, Kredl.

HC Kobra Praha: Peyerl – Cichoň, Skorčík, Svach, Kulinič, Menzel, Kalajev – Štípek, Borodenko, Rejna, Černý, Novák, Ribarovski, Bauer, Čečetka, Čermák, Skoupý.

První větší příležitost utkání patřila hostům, Novák unikal podél mantinelu a dobrou střelou zaměstnal Ježka. Následně měli domácí výhodu přesilovky, Gašpar se mrštně dostal až k Peyerlovi, ten ale puk lapil. V šesté minutě měl příležitost Rejna, jeho střelu mířenou mezi betony ale Ježek vyrazil. V desáté minutě už ale ježkovy betony nesklaply dokonale, Jáchym Čermák tak poslal Kobru do vedení. Za další minutu mohl navýšit Ribarovski, nepřekonal ale ústeckého gólmana. Poté přišla série šancí Slovanu, nejprve ujel pražské obraně Macek, svůj únik s bekhendovým blafákem ale nezakončil úspěšně. O chvíli později ujížděl na Peyerla sám i Koval, jemu naopak nevyšla forhendová klička. Minutu před koncem se Slovan přeci jen dočkal, Bár naservíroval před branku přesně na hůl Pavla Kušeje, který tak vyrovnal - 1:1

Úvod druhé třetiny byl na šance velmi skromný, Slovan ale zahrával dvě přesilové hry, další branku z nich ale nevydoloval. Přesně v polovině utkání ale nahazoval Klatt na branku a David Kredl svou hokejkou puk perfektně tečoval, přesně za záda hostujícího brankaře. O chvíli později šli hosté zase do oslabení, to ale přečkali a potrestaný Genzel se dostal do veliké šance hned z trestné lavice, Ježka ale nepřekonal. Pět minut před sirénou se naskytla veliká šance pro domácí, Peyerl vyrazil před sebe Kredlovu střelu, puk poté po dorážce Macela poskakoval v brankovišti, Peyerl ale svou branku uhájil. Poslední šanci ke skórování jsme viděli na opačné straně, Černý se zjevil sám před Ježkem, ten ale jeho pokus zastavil - 2:1

Do poslední třetiny vstoupili hosté nejlépe, jak mohli. Svach ještě přestřelil, v další akci se ale puk dostal až na volného Patrika Bauera, který uplatnil svůj důraz a vyrovnal stav zápasu. O pár minut později se naskytla první početní výhoda i hostům, Pražané zde ale nechali vyniknout ústeckého Ježka, který v leže vychytal zakončujícího Čermáka. Další ústecké vyloučení už ale Kobra trestala, závěrem čtyřicáté deváté minuty se ve velké mele před Ježkem prosadil Dejan Ribarovski. Slovan ale nečekal s odpovědí dlouho, o tři minuty později projel Macel podél pravého mantinelu a naservíroval perfektní přihrávku Michalu Svobodovi, který se střelou zápěstím nemýlil. Tři minuty před koncem došlo k tvrdé srážce Štípka s Ježkem, domácí gólman byl natolik otřesen, že musel své místo v bráně přenechat Tučkovi. Minutu a půl před koncem se Slovanu naskytla ideální příležitost urvat utkání na svou stranu, po faulu hostí zahrávali domácí svou pátou přesilovku. Žádná střela domácích od modré se ale neujala a tak se v Ústí prodlužovalo - 3:3

Prodloužení začal tedy Slovan se zbytkem početní výhody, ihned po jejím skončení byl v dobré pozici Macek, Peyerl ovšem vyrazil jeho střelu. Poté byli ale více na puku hosté, dvě dobré šance si vypracoval Bauer, Tuček ale držel nerozhodný stav, prodloužení nerozhodlo, na řadu přišly samostatné nájezdy - 3:3

V těch byl úspěšnější domácí tým, vítězný nájezd si připsal Pavel Tomšík - 4:3

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnešní utkání hodnotím pozitivně, přestože soupeř otočil skóre ve třetí třetině, tak jsme se nesložili a kluci makali. Nakonec se nám to podařilo dotáhnout až do nájezdů a tam se vždy raduje ten šťastnější. Chci kluky za dnešní výkon pochválit, hráli tak, jak jsme si představovali.

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): Dnes to bylo jak na houpačce. Myslím si, že jsme nezačali vůbec špatně, vedli jsme a Ústí potom vyrovnalo. Ve druhé třetině měli domácí více ze hry vinou našich faulů. Třetí třetinu jsme asi byli lepší my. Za mě zasloužená dělba bodů. V nájezdech poté vstřelili branku a my žádnou.