Ú s t í n/L. - První utkání play down zahrával Slovan proti Šumperku na domácím ledě. Ústí vstoupilo do utkání lépe a soupeř musel prakticky celé utkání dotahovat. To se Drakům víceméně dařilo, avšak ve třetí třetině domácí odskočili na rozdíl tří branek a nakonec si tak připisují důležité vítězství.
st 9. 3. 2022, Ústí n. L.
DRACI PARS ŠUMPERK
5:2 1:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 5. Vrdlovec (Vladimír Brož), 30. Š. Bláha (Trávníček), 41. O. Bláha (T. Urban), 56. Vrdlovec (Milfait, J. Drtina), 60. Trávníček (Š. Bláha) – 35. Kohút (Vachutka, Drtil), 45. Šuhaj (P. Kratochvíl, Pěnčík). Rozhodčí: Wagner, Hucl – Beneš, Dědek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1299. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

2:4

1:0

0:0

Diváci

1299

Ústecký Slovan s.r.o.: Hamalčík – Drtina (A), Kottek, Brož (A), Záruba, Trefný, Mareš – Trávníček (C), Vrdlovec, Š. Bláha – O. Bláha, Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Čermák – Jouza, Severa.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, Rutar, Řezáč, Březák – Žálčík (A), Kindl (C), Kratochvíl – Vachutka, Šilhavý, Vildumetz – Kohút, Macuh, Šuhaj – Furch, Kučera, Antoníček – Horký.

Do utkání lépe vstoupil domácí Slovan, který svou úvodní aktivitou Šumperk zcela zaskočil. Dobrý vstup dokázali domácí zúročit, konkrétně Daniel Vrdlovec poslal domácí do vedení po chybné rozehrávce hostí. Hosté se postupně také osmělili a několikrát hrozili. Nejblíže vyrovnání byl Kučera, který se dostal do samostatného úniku, avšak Hamalčík podržel svůj tým a jeho pokus vychytal. V závěru byla k vidění naopak tlačenice před hostující brankou, z které propadl puk až k Trávníčkovi, ale ten se svým pokusem nepochodil.

Začátek druhého dějství už byl o něco opatrnější z obou stran, kdy si oba týmy hrály ze zajištěné obrany. Proto se také nelze divit, že byla druhá třetina na šance chudší nežli dějství předchozí. I přes tento fakt se hosté málem dočkali srovnání, avšak Kindl netrefil vybídku Pěnčíka do prázdné branky. A tak to byli nakonec domácí, kteří slavili další branku, když se z blízkosti prosadil Štěpán Bláha. Slovan se následně dostal do tlaku, ale ze série následných šancí se znovu neprosadil. To je záhy mohlo velmi mrzet, jelikož Šumperk se nakonec dočkal vysněného snížení, když se k odraženému puku dostal David Kohút a nekompromisně prostřelil Hamalčíka.

Třetí třetina slibovala dobrou podívanou již od samého začátku. Za necelou minutu totiž rozvlnil síť šumperské branky Ondřej Bláha, který se prosadil z mezikruží. Zanedlouho nastřelil domácí David Tůma brankovou konstrukci za Mokrym. Dvoubrankové vedení ale nemělo dlouhého trvání, protože se brzy prosadil hostující Vojtěch Šuhaj, když objel ústeckou branku a zasunul puk za Hamalčíka. Za několik chvil mohl vyrovnat Kindl, ale ústecký brankář opět podržel Slovan v kritické chvíli. Necelých pět minut před koncem bylo už však prakticky rozhodnuto, jelikož svou druhou branku utkání si připsal bekhendem Daniel Vrdlovec a poslal domácí do dvoubrankového vedení. V úplném závěru se hosté snažili hrát v šesti, ale tato snaha se jim vůbec nevyplatila, když Michal Trávníček upravil do odkryté klece na konečných 5:2.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Start do série je důležitý, získali jsme první vítězství. Uvědomujeme si, že série začíná a ani zdaleka není konec. Hráči zápas odbojovali a odmakali, což je pro nás důležité. V neposlední řadě patří velké poděkování fanouškům a lidem, kteří dnes přišli fandit. Děkujeme za podporu a krásnou atmosféru.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): Je to špatné, prohráváme 0:1 na utkání. Dostali jsme první branku a na chvilku jsem sklopili hlavu. Ve třetí třetině jsme otevřeli hru a dostali góly na 2:5, předtím jsme měli šance na vyrovnání a otočení zápasu, což se nám nepodařilo. Musíme si pojmenovat věci správnými jmény a hledět k dalšímu utkání. Zítra musí proti domácím nastoupit úplně jiný tým.