Ú s t í n/L. - K dalšímu přípravnému utkání před startem sezóny dorazil do krajského města soupeř z Mostu. Utkání bohaté na gólové šance nakonec skončilo vítězně pro hostující Most, na soupeřovu první branku ještě dokázal odpovědět domácí Kordule, dalšími dvěma brankami si ale mostečtí zajistili vítězství.
út 23. 8. 2022
Ústecký Slovan s.r.o.
MOSTEČTÍ LVI
1:3 0:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 28. Kordule (Costa) – 27. Písařík (Kysela), 44. Stříbrný (Šimeček), 56. Kýhos (Smolka). Rozhodčí: Volf, Novák – Zítka, Janíček J.. Vyloučení: 1:5. Využití:0:0 . V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Vyloučení

1:5

Využití

0:0

V oslabení

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vacík, Drtina, Šefl, Trefný, Klatt, Funk, Nerad – Tůma, Roubík, Rudovský , Kordule, Costa, Sýkora, Smola, Kučera, Damašek, Tot, Daniel, Bartoš.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Urbánek, Havlík, Steinocher, Šesták, Hoffman, Havlůj, Kysela – Kýhos, Böhm, Stříbrný, Písařík, Mical, Šimeček, Smolka, Nedrda.

Komentář

Slovan zahájil utkání s Mostem šancí Jakuba Tota, ale mezi betony Lukáše Hosnedla kotouč neprocedil. V polovině periody o sobě dali vědět také Mostečtí LVI, ale Pavla Písaříka v situaci tváří tvář vychytal skvělý David Stahl. A právě díky maskovanému muži Slovanu svítil bezbrankový stav i po první třetině, jelikož v jejím závěru vychytal v leže i Milana Böhma.


Ve druhé třetině už začaly padat branky. O tu vedoucí se postarali hosté. Střelou mezi betony se prezentoval Pavel Písařík – 0:1! Slovan však rychle reagoval. Ani ne o minutu později vyrovnal přesnou dorážkou Pavel Kordule – 1:1! V závěru druhé třetiny měl pak na hokejce vedoucí branku Pavel Kordule, ale polo odkrytou branku nedokázal trefit. Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 1:1.

Třetí periodu zahájili gólově Mostečtí. Josef Stříbrný unikl obraně Slovanu a našel mezeru mezi betony Stahla – 1:2! Na hokejce měl srovnání Jan Smola, ale sám před Lukášem Hosnedlem trefil jen jeho vyrážečku. Pět minut před koncem vyslal pumelici těsně nad branku Pavel Kordule, Lukáš Hosnedl se jen ohlédl za kotoučem. A tak se radovali opět hosté. Vladimír Kýhos se dostal k volnému kotouči a trochu se štěstím jej přehodil přes betony Davida Stahla - 1:3! Hosté si tak odvezli do nedalekého Mostu vítězství 3:1!

Ohlasy trenérů

Petr Rosol: Je to začátek sezóny a pořád je to takový „syrový“, ale myslím si, že některé věci už jsou docela dobré a dalo se na ně koukat.

Martin Štěpánek: Dnes se celý den nepovedl, už ranní trénink nebyl moc kvalitní. Potvrdilo se takové to moudro - jak se trénuje, tak se hraje. Řekl bych, že je mužstvo hodně unavené, protože hodně trénujeme. Nebereme ohled na to, zda je den zápasu nebo ne, i dnes ráno byl hodně těžký trénink. Je vidět, že Most je kvalitní tým, jsou sehraní a vědí o sobě. Lépe bruslili a my jsme první třetinu měli parametry a bohužel jsme gól nedali, potom šel náš výkon dolů, nohy nejezdily, po sléze už i hlava byla unavená. Jediné co bych rád vyzdvihl je výkon gólmana, protože jen díky němu skončil zápas 1:3. "Stahlik" (David Stahl - pozn. redakce) chytal fantasticky, což je velmi pozitivní, že máme do sezóny gólmana, který je schopen takové těžké zápasy odchytat.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Příbram 19 49
2. Chomutov 18 45
3. Tábor 18 44
4. Letňany 18 38
5. Děčín 19 38
6. Most 19 33
7. Vrchlabí 18 27
8. Kobra 16 21
9. Benátky n. J. 17 20
10. Cheb 18 19
11. Písek 18 17
12. Kralupy 18 16
13. Ústí n. L. 18 15
14. Hronov 17 11
15. Řisuty 17 9

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže