Ústí nad Labem – Šesté přípravné utkání postavilo do cesty Slovanu tým z Jablonce nad Nisou. Svěřenci trenérů Jana Čalouna a Martina Štěpánka si poradili s týmem z Podještědí i podruhé v rámci přípravy. K vítězství Slovan nasměrovala zejména druhá, gólově bohatá, perioda. Další přípravné utkání hraje Slovan hned tento čtvrtek, a to opět doma proti Chebu.
út 30. 8. 2022
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Vlci Jablonec nad Nisou
8:1 2:0, 5:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Trefný (Bartoš), 18. Kučera (Kordule), 25. Rudovský (Vacík), 25. Smola (Damašek), 34. Smola (Trefný, Damašek), 36. Rudovský, 36. Bartoň (Sýkora, Roubík), 52. Kučera (Bartoš) – 59. Plíhal (Folda, Maďar). Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

Vyloučení

5:3

Využití

1:0

V oslabení

0:0

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Drtina, Vacík, Šefl, Trefný (A), Bartoň, Funk, Klatt – Rudovský, Roubík (C), Sýkora – Prošek, Costa, Kordule – Damašek, Daniel, Smola (A) – Kučera, Bartoš, Tot.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Forst – Kollert, Culek, Had, Meisl, Filip, Pílek, Duschka, Plíhal, Folda, Foerster, Bouřil, Jursa, Jakubec, Maďar, Švik, Pavlů.

Komentář

Slovan se rozjížděl v utkání s Jabloncem pozvolna. Brankově načal utkání však v jedenácté minutě. Krásnou přihrávku zpoza branky zužitkoval přesnou ranou do víka Jakub Trefný - 1:0! Na druhou branku si poté fanoušci počkali do minuty osmnácté. Pavel Kordule nejprve neproměnil trestné střílení, nicméně jeho práci dokončil přesnou ranou Lukáš Kučera - 2:0!

Druhou třetinu zahájil Slovan brankou po pěti minutách hry. Jan Rudovský vystihl rozehrávku a krásným blafákem skóroval - 3:0! Uběhla minuta a domácí se radovali počtvrté. Jan Smola ranou z kruhu trefil přesně - 4:0! Po polovině hrací doby poté odbila pátá. Krásnou dělovkou od modré se prezentoval opět Jan Smola a přidal druhou branku v utkání - 5:0! Hosté z Jablonce byli zralí na ručník. O dvě minuty později přidal také druhou branku v utkání Jan Rudovský, jenž vymíchal brankáře Forsta - 6:0! Tečku za druhou třetinou poté dodal Adam Bartoň, který z mezikruží zamířil nad betony brankáře Jablonce - 7:0!

Ve třetí třetině dostali možnost hosté o korekci skóre, nicméně nedokázali využít ani nabídku dvojnásobné přesilové hry. A tak skóroval opět Slovan. Dalším dvougólovým mužem večera se stal Lukáše Kučera, který obkroužil branku a zasunul puk za tyč - 8:0! Hosté se přeci jen radovali z čestného úspěchu, když kotouč dorazil do odkryté branky zkušený Tomáš Plíhal - 8:1! Slovan tak deklasoval Jablonec v poměru 8:1.

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (Ústí n.L.) - Dneska spokojenost. Nejen s výsledkem, ale i s hrou, kterou jsme předvedli. Celý zápas jsme hráli ve vysokém tempu. Soupeře jsme přehrávali. Hodně jsme trénovali předchozí čtyři týdny, z toho důvodu jsme také poslední zápasy neodehráli tak dobře fyzicky. Teď jsme začali pracovat i na taktických věcech a jsme rádi, že se tam ty věci začaly objevovat.

Jan Šuráň (Jablonec n.N.) - Z naší strany náročné utkání. Dnes jsme vzali hráče, které nám nabídla liberecká a mladoboleslavská juniorka. Brankář, tři, čtyři obránci. Samozřejmě Slovan byl dnes velice kvalitní, agilní, rychlý. My jsme dostali branky po našich chybách, pomalejší byla rozehrávka a pak už to bylo složité.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Příbram 2 6
2. Chomutov 2 6
3. Letňany 2 6
4. Most 2 6
5. Ústí n. L. 2 6
6. Benátky n. J. 2 5
7. Děčín 2 3
8. Jablonec n. N. 2 3
9. Řisuty 2 3
10. Tábor 2 3
11. Hronov 2 1
12. Cheb 2 0
13. Klatovy 2 0
14. Kobra 2 0
15. Písek 2 0
16. Vrchlabí 2 0

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže