Ústí nad Labem – Šesté přípravné utkání postavilo do cesty Slovanu tým z Jablonce nad Nisou. Svěřenci trenérů Jana Čalouna a Martina Štěpánka si poradili s týmem z Podještědí i podruhé v rámci přípravy. K vítězství Slovan nasměrovala zejména druhá, gólově bohatá, perioda. Další přípravné utkání hraje Slovan hned tento čtvrtek, a to opět doma proti Chebu.
út 30. 8. 2022
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Vlci Jablonec nad Nisou
8:1 2:0, 5:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Trefný (Bartoš), 18. Kučera (Kordule), 25. Rudovský (Vacík), 25. Smola (Damašek), 34. Smola (Trefný, Damašek), 36. Rudovský, 36. Bartoň (Sýkora, Roubík), 52. Kučera (Bartoš) – 59. Plíhal (Folda, Maďar). Rozhodčí: Cícha, Biedermann – Zítka, Janíček. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 8:0, 8:1.

Vyloučení

5:3

Využití

1:0

V oslabení

0:0

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Drtina, Vacík, Šefl, Trefný (A), Bartoň, Funk, Klatt – Rudovský, Roubík (C), Sýkora – Prošek, Costa, Kordule – Damašek, Daniel, Smola (A) – Kučera, Bartoš, Tot.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Forst – Kollert, Culek, Had, Meisl, Filip, Pílek, Duschka, Plíhal, Folda, Foerster, Bouřil, Jursa, Jakubec, Maďar, Švik, Pavlů.

Komentář

Slovan se rozjížděl v utkání s Jabloncem pozvolna. Brankově načal utkání však v jedenácté minutě. Krásnou přihrávku zpoza branky zužitkoval přesnou ranou do víka Jakub Trefný - 1:0! Na druhou branku si poté fanoušci počkali do minuty osmnácté. Pavel Kordule nejprve neproměnil trestné střílení, nicméně jeho práci dokončil přesnou ranou Lukáš Kučera - 2:0!

Druhou třetinu zahájil Slovan brankou po pěti minutách hry. Jan Rudovský vystihl rozehrávku a krásným blafákem skóroval - 3:0! Uběhla minuta a domácí se radovali počtvrté. Jan Smola ranou z kruhu trefil přesně - 4:0! Po polovině hrací doby poté odbila pátá. Krásnou dělovkou od modré se prezentoval opět Jan Smola a přidal druhou branku v utkání - 5:0! Hosté z Jablonce byli zralí na ručník. O dvě minuty později přidal také druhou branku v utkání Jan Rudovský, jenž vymíchal brankáře Forsta - 6:0! Tečku za druhou třetinou poté dodal Adam Bartoň, který z mezikruží zamířil nad betony brankáře Jablonce - 7:0!

Ve třetí třetině dostali možnost hosté o korekci skóre, nicméně nedokázali využít ani nabídku dvojnásobné přesilové hry. A tak skóroval opět Slovan. Dalším dvougólovým mužem večera se stal Lukáše Kučera, který obkroužil branku a zasunul puk za tyč - 8:0! Hosté se přeci jen radovali z čestného úspěchu, když kotouč dorazil do odkryté branky zkušený Tomáš Plíhal - 8:1! Slovan tak deklasoval Jablonec v poměru 8:1.

Ohlasy trenérů

Martin Štěpánek (Ústí n.L.) - Dneska spokojenost. Nejen s výsledkem, ale i s hrou, kterou jsme předvedli. Celý zápas jsme hráli ve vysokém tempu. Soupeře jsme přehrávali. Hodně jsme trénovali předchozí čtyři týdny, z toho důvodu jsme také poslední zápasy neodehráli tak dobře fyzicky. Teď jsme začali pracovat i na taktických věcech a jsme rádi, že se tam ty věci začaly objevovat.

Jan Šuráň (Jablonec n.N.) - Z naší strany náročné utkání. Dnes jsme vzali hráče, které nám nabídla liberecká a mladoboleslavská juniorka. Brankář, tři, čtyři obránci. Samozřejmě Slovan byl dnes velice kvalitní, agilní, rychlý. My jsme dostali branky po našich chybách, pomalejší byla rozehrávka a pak už to bylo složité.

Sdílet článek na sociálních sítích

Tabulka

P. TÝM Z B
1. Letňany 44 103
2. Chomutov 44 97
3. Ústí n. L. 44 97
4. Tábor 44 94
5. Příbram 44 87
6. Vrchlabí 43 68
7. Kobra 44 62
8. Most 43 49

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže