Most - Tohle bylo napínavé utkání! Slovan po první třetině musel otáčet skóre, což se povedlo v druhé třetině. Nicméně i tak dospělo klání do prodloužení. To už v druhé minutě ukončil Radek Prošek, který má na svém kontě tři góly. Ústeckým se tak povedlo vrátit Mostu úvodní domácí porážku.
út 6. 9. 2022
MOSTEČTÍ LVI
5:6pp 1:0, 0:3, 4:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Böhm (Kysela), 43. Steinocher (Pačan, Řehoř), 49. Procházka (Kroupa, Urbánek), 51. Böhm (Písařík), 52. Kroupa (Písařík) – 25. Rudovský (Tůma, Roubík), 38. Daniel, 40. Prošek (Trefný, Kučera), 53. Prošek (Trefný), 59. Daniel (Drtina), 62. Prošek (Costa). Rozhodčí: Petružálek - Majerčin, Vozár. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3, 5:6.

4:4

1:1

0:0

MOSTEČTÍ LVI: Kubík – Šoustek, Havlůj (C), Urbánek, Hofmann, Steinocher, Kroupa – Kysela, Písařík, Böhm – Smolka, Kýhos (A). Procházka – Pačan, Řehoř, Mical

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vacík, Drtina, Polata, Trefný, Bartoň, Klatt – Tůma, Roubík, Rudovský – Prošek, Costa, Berčík – Smola, Kučera, Damašek – Bartoš, Daniel, Sýkora

Slovan zahájil zápas na mosteckém ledě aktivně. Do první akce se už v druhé minutě dostal Kale Costa, který prověřil gólmana Kubíka ranou pod velkým úhlem. Skóre zápasu ale otevřel Most, když se po povedené akci prosadil Milan Böhm.

Ústečtí se posléze dostali do šance díky přesilovce. V ní se dostal ke dvěma důrazným střelám Jiří Drtina, v obou případech ovšem na Adama Kubíka nevyzrál. Do konce třetiny se ale už nic vážnějšího nestalo, proto musel Slovan otáčet jednobrankovou ztrátu.

Na začátku druhé třetiny se povedlo Ústeckým vyrovnat! V čase 24:48 se k dorážce do prázdné branky dostal Jan Rudovský po dlouhé kombinaci svého týmu. Zbytek třetiny ovlivnilo větší množství vyloučení, ať už na straně Ústí nad Labem nebo na straně Mostu.

Více ze hry měl ale Slovan. Mosteckého gólmana Kubíka postupně prověřili Klatt, Tůma, Costa a Smola. Na gól však došlo až v 38. minutě, kdy se Michal Daniel dostal ke kotouči po nepovedeném mosteckém výhozu a precizně ho umístil do levého horního rohu Kubíkovy klece. Ústecký tým byl ovšem stále při chuti. V poslední minutě využil přesilovku Radek Prošek a Slovan tak po druhé třetině vedl o dvě branky.

Závěrečnou třetinu zahájil lépe Most, jemuž ještě pomohla přesilovka. V čase 42:48 se dostal k teči Michal Steinocher a Lvi snížili na rozdíl jediné branky. Následně se jim ovšem povedlo dostat do vedení. Nejprve vyrovnal Jakub Procházka, vzápětí poslal Most do vedení dělovkou Milan Böhm.

Náskok Mostu ještě navýšil Jakub Kroupa. Přestřelka na mosteckém ledě ovšem pokračovala čtvrtou trefou Slovanu, o níž se postaral opět Radek Prošek, který ve velké rychlosti vymíchal gólmana Kubíka. Načež se Ústeckým povedlo vyrovnat díky druhé trefě Michala Daniela. Utkání tak dospělo do prodloužení.

To ovšem netrvalo ani dvě minuty a Slovan ho dokázal ukončit. Svým třetím gólem v utkání vítězství Ústeckým přinesl Radek Prošek.