Ústí nad Labem - V úvodním kole druholigové sezony jsme měli možnost vidět hned první severočeské derby mezi Slovanem a Děčínem. Nebyly to žádné brankové hody, nakonec uspěl domácí Slovan nejtěsnějším možným rozdílem, a to v poměru 2:1. Rozhodující branku vstřelil bývalý hráč Děčína Pavel Kordule. Další utkání hraje Slovan opět doma, a to v sobotu 24.9.2022 od 16:00 proti pražské Kobře.
st 21. 9. 2022
HC Děčín
2:1 1:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 6. Berčík (Kučera, Smola), 36. Kordule (Záruba, Costa) – 17. D. Tůma (Faigl, Volráb). Rozhodčí: Domský – Goltsch,Sýkora. Vyloučení: 5:5 . Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1307. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

5:5

1:1

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Vacík, Drtina (A), Záruba, Trefný (C), Šefl, Vodička, Bartoň – Rudovský, Roubík, M. Tůma (A) – Prošek, Costa, Kordule – Kučera, Berčík, Smola – Sýkora, Daniel, Damašek.

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Charvát, Kučera, Loukota (A), Černohorský, Starý, Košař – D.Tůma, Faigl, Trávníček (C) – L. Nezbeda, T. Nezbeda, Zajan (A) – Macek, Volráb, Kuchynka – J. Tůma

Do prvního severočeského derby sezony vstoupil lépe domácí Slovan. V šesté minutě nachystal Lukáš Kučera krásnou přihrávku pro Martina Berčíka, jenž ranou do odkryté branky otevřel brankový účet sezony - 1:0! V polovině první periody měl poté po pěkné kombinaci šanci Jiří Drtina, toho však Lukáš Lavinger vychytal. Hosté trestali. Děčínský odchovanec a bývalý hráč Slovanu David Tůma prostřelil Lukáše Cikánka v minutě sedmnácté - 1:1! Vyrovnaným skórem také skončila první perioda.

Ve druhé periodě mohl poslat Slovan z dobré pozice do vedení Pavel Kordule, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Další možnost na vedoucí branku měl Radek Prošek, toho naopak vychytal Lukáš Lavinger. Druhou možnost dostal Pavel Kordule, a tu už neodmítl. Našel jej Richard Záruba a bývalý hráč Děčína poslal Slovan opět do vedení - 2:1! Za těsného vedení šel Slovan také do kabin po druhé periodě.

Ve třetí periodě Slovan poctivě bránil své těsné vedení a nepouštěl Děčín do větších šancí. Naopak rozhodnout mohl definitivně Lukáš Kučera, ale hostům udržel naději brankář Lavinger. V závěru se Děčínští obrali o možnost srovnání dvěma vyloučeními, a tak si Slovan připsal kompletní tři body a vítězné první severočeské derby sezony - 2:1!

Jan Čaloun (Slovan Ústí n.L.) - Byl to pro nás ostrý start. Děčín přijel namotivován. Samozřejmě, derby a Děčín byl minimálně v první třetině lepším týmem, měl více šancí. Od druhé třetiny se zápas začal srovnávat a nakonec jsme byli my o tu branku šťastnější. Děčín tady podal velmi sympatický výkon a musím říct, že nás dnes hodně podržel Lukáš Cikánek v brance.

Michal Oliverius (Děčín) - První zápas, hned derby. Nevěděli jsme přesně, co od zápasu očekávat. Ústí je po dlouhé době ve 2. lize. Slovan byl favorit, nakonec jsme prohráli o jednu branku, což vždycky mrzí. V první třetině jsme byli, troufám si říct, lepším týmem a vytěžili jsme z toho pouze stav 1:1. Mohlo se nám hrát lépe, ale to je pouze kdyby. Neproměnili jsme šance, přesilovky jsme taky nedokázali využít dostatečně. Mrzí nás to. Hráli jsme venku, prohráli jsme o jednu branku, nic se neděje. Odpočineme a v sobotu máme první domácí utkání s Pískem, které budeme chtít zvládnout.