Cheb - Výhra za minutu dvanáct! Ústecký Slovan v Chebu dlouho otáčel skóre, nakonec však odváží domů všechny tři body. Klíčová v tom byla trefa v čase 59:59, díky niž Ústečtí definitivně strhli vedení na svou stranu a berou tak další tříbodové vítězství. Zůstávají tak nadále stoprocentní. Další utkání čeká Slovan v sobotu od 16:00 na domácím ledě proti Klatovům.
st 28. 9. 2022
HC Cheb
3:4 1:1, 0:0, 2:3

Branky a nahrávky: 8. Troška (Strýček, Konášek), 44. Troška (Rozhon, Konášek), 52. Fečo (Šik) – 19. Tůma M. (Costa, Prošek), 45. Rudovský (Roubík, Kučera), 46. Costa (Tůma), 60. Tůma M. (Trefný, Prošek). Rozhodčí: Glanc – Baxa, Motl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 235. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

6:5

0:2

0:0

HC Cheb: Kašpar – Leština, Jachanov, Stejskal, Šikut, Kořán, Klejna, Strýček (C) – Pohanka, Rozhon, Vašíček -Trapl, Krutina, Čejka (A) – Fečo, Troška, Nekvinda J. (A) – Šťastný, Konášek, Paršakov – Šik.

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Funk, Drtina (A), Záruba, Vodička, Vacík, Trefný (C), Bartoň –Rudovský, Roubík, Kučera – Prošek, Costa, M. Tůma – Damašek, Berčík, Smola – Daniel, Sýkora.

V počátku utkání byl aktivnější Slovan. Už v druhé minutě si připravil nadějnou šanci Jan Smola. Nicméně právě ústecký tým musel otáčet skóre. V čase 7:22 se nikým nehlídaný David Troška zmocnil kotouče po Strýčkově pasu a z první ho přesně umístil za záda Lukáše Cikánka. Právě Cheb měl i další šanci, Šimon Krutina ale nedokázal vypálit po úniku po levé straně.

Slovanu se ale povedlo ještě před koncem první třetiny vyrovnat. Po patnácti vteřinách přesilovky se odraženého puku zmocnil Martin Tůma a doklepl ho mezi tři tyče chebské branky. Šance tak před druhým dějstvím byly otevřené.

Hned zkraje druhé třetiny byly k vidění vážnější akce jak na straně Stadionu, tak na straně Slovanu. Gól v této fázi utkání ale dlouhou dobu nepřicházel. Blízko k němu měli Vojtěch Šik na straně Chebu, pak na ústecké Martin Berčík. Ani jednomu z týmů se ovšem nepovedlo žádnou akci do úspěšného konce, proto i se závěrečnou sirénou této fáze utkání svítilo v Chebu skóre 1:1.

Poslední třetinu zahajoval ústecký tým v přesilové hře. Hned po jeho skončení se ale Cheb dostal do vedení. O něj se znovu postaral David Troška. Nicméně, stačilo jen 33 vteřin a bylo opět srovnáno. Po buly využil rychlou kombinaci Jan Rudovský, který vrátil Slovan do hry.

Další gól na sebe nenechal dlouho čekat. O necelou minutu a půl později dokázali Ústečtí využít přesilovku a poprvé v utkání se dostat do vedení, když se rána Kalea Costy odrazila o břevno chebské branky za záda gólmana Kašpara. Hra následně pokračovala v tempu s řadou příležitostí z holí Chebských, i holí hráčů Slovanu.

Přestřelka však nebrala konce. Chebu se totiž povedlo opět vyrovnat. Po samostatném úniku se k přesnému zakončení dostal Michal Fečo. Hra se následně opět vyrovnala. Nicméně, k definitivnímu obratu došlo v čase 59:59, kdy dorazil Trefného střelu Martin Tůma a finálně tak uzmul vedení pro Slovan!