Most - Povedlo se! Ústecký Slovan v severočeském derby proti Mostu už od počátku tahal za delší konec provazu a snaha to byla úspěšná! Svého soka rozstřílel vysoko 7:1. Velkou zásluhu na tom měl útočník Kale Costa, který nasázel hned tři kotouče do branky Lvů. Ústečtí si tak připisují cennou venkovní výhru!
so 22. 10. 2022
MOSTEČTÍ LVI
1:7 0:2, 0:4, 1:1

Branky a nahrávky: 42. Böhm (Urban, Hofmann) – 6. Rudovský (Roubík, Berčík), 18. Tůma (Costa, Trefný), 27. Kordule (Costa, Tůma), 30. Costa (Záruba, Trefný), 32. Costa (Kordule, Záruba), 33. Rudovský (Vacík), 46. Costa (Kordule). Rozhodčí: Zeliska - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 11:5, navíc Havlůj, Urbánek (oba Most) - 5 + OK, Urban (Most) - 10 min OT, Trefný (Ústí) - 5 + OK. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 430. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.

Vyloučení

11:5

Využití

0:2

V oslabení

0:0

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl (33. Kubík) – Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Kroupa, Šesták, Havlík, Hofamnn – Písařík, Řehoř, Mical – Smolka, Kýhos (A), Procházka – Nedrda, Böhm, Urban

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vacík, Drtina (A), Funk, Záruba, Polata, Trefný (C) –Kučera, Damašek, Daniel – Tůma (A), Berčík, Roubík – Costa, Rudovský, Prošek – Kordule, Bartoš

Do zápasu vstoupil Slovan aktivním způsobem. Už v šesté minutě se ujal vedení, když Jan Rudovský doklepl přesný pas do prázdné branky. Ústečtí nadále pokračovali v tlaku na mosteckou branku, nicméně v řadě případů naráželi na připraveného gólmana Hosnedla.

Jeho dokázali překonat až v závěru třetiny. Nejprve se sice mostecký brankář blýskl parádním zákrokem proti zakončení Jaroslava Roubíka, následně už inkasoval z hole Martina Tůmy. Ústecký tým tak do druhého dějství vstupoval s dvoubrankovým náskokem.

Na úvod druhé třetiny musel Slovan čelit přesilovce ze strany Mostu. Tu přečkal úplně bez úhony a po jejím konci se sám opět dostal do útoku. Kýžené ovoce to přineslo už brzy. V čase 26:46 se prosadil po povedené kombinační akci Pavel Kordule, o tři minuty později využil přesilovku Ústí Kale Costa.

A následoval gólostroj ze strany Slovanu. Nejprve udeřil znovu Kale Costa, který využil nadějné souhry s Kordulem, následně přesně napasoval svou dělovku od modré mezi tři tyče Jan Rudovský. Mostecký gólman Hosnedl tak zbytek utkání přečkal na střídačce a jeho místo v brankovišti zaujal Adam Kubík.

Zbytek času se už nesl v poměrně vyrovnaném duchu. Šance byly na ústecké i mostecké straně. Na skóre se ale nic nezměnilo, Slovan po dvou třetinách vedl 6:0.

Start závěrečné periody vyšel lépe domácímu Mostu, který se dočkal kontaktního gólu. O ten se postaral Milan Böhm. Přesně po čtyřech minutách hry ovšem odpověděl Kale Costa, který tak dovršil hattrick.

Zbytek zápasu se vyostřoval a výjimkou nebyly ani vyšší tresty. Ten první dostal mostecký kapitán Havlůj, následně odešli předčasně do kabin za bitku Štěpán Urbánek na straně Mostu a Jakub Trefný z ústeckého týmu, hned po nich ještě mostecký Urban. Na stavu se ale už nic nezměnilo, Slovan si z Mostu odvezl pohodlnou výhru 7:1.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes panuje velká spokojenost, ne jenom s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Chtěli jsme hrát rychlý a jednoduchý hokej, být pozorní do obrany, sázet na brejky. Hráči celý zápas tento plán dodržovali, což nás také přivedlo k úspěchu. Velký dík patří fanouškům Slovanu, kteří v Mostě vytvořili skvělou domácí atmosféru.