V dalším kole druhé ligy přivítal Slovan na svém ledě Chomutov v severočeském derby. Domácí většinu utkání vedli a Chomutov ale vždy dokázal skóre dotáhnout. Ústečtí ale i zásluhou dvou branek Jana Rudovského dokázali utkání poslat do vítězného konce a zvítězili 5:3.
so 29. 10. 2022
Piráti Chomutov
5:3 2:1, 0:1, 3:1

Branky a nahrávky: 3. Jan Rudovský, 20. Costa (Rudovský), 47. Kučera (Smola, Vodička), 55. Roubík (Drtina, Rudovský), 56. Rudovský (Vodička, Roubík) – 18. Chrpa (Matai, Hubl), 39. Mála (Mežnar, Žižka), 50. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Kraval – Hradil, Maňák. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2343. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

5:8

2:1

1:0

Diváci

2343

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vodička, Drtina (A), Záruba, Šefl, Trefný (C), Vacík, Funk – Rudovský, Roubík, Berčík – Tůma (A), Costa, Kordule – Prošek, Kučera, Smola – Damašek

Piráti Chomutov: Běhula - Matai, Charousek, Váchal, Havel (A), Seemann, Žižka, Pavlát – Chrpa (A), Hübl (C), Lukeš – Zajíček, Koblížek, Chlouba – Mála, Mežnar, Kostourek – Rindoš

Severočeské derby začalo, a hned po necelých třech minutách se hosté dostali do velké šance. Osvědčená dvojice Lukeš a Hübl málem vykoupali celou obranu domácích, druhý jmenovaný ale trefil jenom tyč. A jak se říká: nedáš, dostaneš. Jan Rudovský objel bránu, ale první rána mu nevyšla, poté už gólmana hostí perfektně obalamutil a otevřel skóre zápasu. V polovině první části se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho. Kučera to ale vzal na sebe a Běhula dokázal pokus vyrazit. O dvě minuty později dostal Drtina nabito mezi modrou čarou a kruhem a vyslal jeho známou dělovku, kterou Běhula možná i trochu se štěstím vytáhl mimo tři tyče. V sedmnácté minutě se Pirátům naskytla možnost přesilové hry a také v ni dokázali vyrovnat. Mataiovu střelu Stahl pouze vyrazil, z dorážky už ho ale překonal Jakub Chrpa. To z první části ale nebylo vše. Ke konci první části se dostal do početní výhody znovu Chomutov, ale tentokrát skórovali domácí. Hráči Slovanu zachytili chomutovskou rozehrávku a v úniku dva na jednoho se ke kotouči dostal Kale Costa, který sám vstříc Běhulovi nezaváhal a vrátil Slovanu vedení - 2:1.

Druhá část začala opatrně, a ze začátku jsme neviděli moc příležitostí. Ta první přišla ve čtyřiadvacáté minutě, kdy Slovan předvedl krásnou akci na jejímž konci byl Tůma, který ale nedokázal trefit kotouč podle svých představ a Běhula tak stihl bránu vykrýt. Hned minutu na to, se dostal do šance z trestné lavice jeden z hostů. Díky dobrému zákroku Stahla se ale skóre neměnilo. Pár minut na to se ke střele z pravého kruhu dostal Lukeš. Domácí brankář ale vyrazil tutovku tohoto zkušeného borce z pravého kruhu svoji maskou. Pět minut před koncem druhé periody přišla veliká šance Slovanu a jen s velikým štěstím pro Chomutov se puk nedostal až za brankovou čáru, tuším, že to byl Tůma, kdo nedotlačil puk za Běhulova záda. O dvě minuty později se do další šance dostal znovu Tůma, který si sjel si až do mezikruží a jeho pokus vytlačil ven Běhula až posledním krajíčkem svého betonu. V čase 38:52 dokázali hostující srovnat. Zmatků v domácí obraně využil František Mála, který dokázal ze složité pozice propálit Stahla svým bekhendem. A to ještě z této části nebylo vše. Pouhou sekundu před koncem druhé třetiny se začal domácí stadion radovat, ale zbytečně. Slovan si v nabídnuté přesilovce dokázal vypracovat velmi slibnou šanci na jejímž konci se Costa trefil skvěle pod víko. Po delší poradě sudích byl ale zprvu uznaný gól odvolán - 2:2.

Slovan nezačal třetí část nejlépe, a Chomutov tlačil a chtěl se dostat do vedení. To se jim ale nepovedlo a do vedení se v sedmačtyřicáté minutě dostal domácí Slovan. Smolův pokus Běhula vyrazil, Lukáš Kučera už byl ale neomylný. Pár chvil na to mohlo být srovnáno. Koblížek poslal před bránu puk na samotného Málu, kterého ale bravůrně vychytal Stahl. Jenže za chvíli bylo přeci jen vyrovnáno. Další sporný moment, na chomutovské straně, ale gól byl uznaný. I přes veliké protesty domácích, že se jednalo o hru vysokou holí se nakonec gól uznává, jeho autorem je Viktor Hübl. Slovanu se pak naskytla přesilovka, ale domácí z ni nic nevytěžili. Jediný branku hostů ohrozil Costa, ale Běhula puk vyrazil. Slovan pět minut před koncem dostal možnost minutové dvojnásobné přesilovky. Nejdříve se zaskvěl Běhula, který chytil dvě tutovky. Jenže na další šanci byl už krátký. Po velkém zmatku se ujal kotouče legendární Jaroslav Roubík, který poslal Slovan již počtvrté do vedení. Neuběhlo mnoho a byla tu další branka. Stadion bouřil a otřásal se v základech. Slovan přidal další branku zásluhou Jana Rudovského, který tak zařídil svému týmu dvougólový náskok. Chomutov to poté zkusil v šesti, ale Stahl chytal parádně. Domácí se dostali ještě do šance, ale Costa trefil z těžké pozice pouze tyč hostující branky. Prázdnou branku poté ještě trefil Berčík, ale Slovan to mrzet nemusel - 5:3.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem) : Bylo to jak za starých časů, kdy se hrálo finále Chance ligy. Neuvěřitelná atmosféra, fanoušci byli skvělí, jak domácí, tak hostující. Byl to skvělý výkon obou týmů, bylo tam spousty krásných akcí, úžasná hokejová bitva se šťastným koncem pro nás, za což jsme strašně rádi. Musíme pochválit a poděkovat nejen hráčům, ale i fanouškům, protože tohle byla pozitivní reklama na hokej.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov) : Zápas to byl hezký, ale měli jsme spoustu vyloučených a to nás stálo zápas. Zápas byl jinak vyrovnaný, my ten kádr nemáme tak široký a těch vyloučených bylo hodně. Domácí mají zkušený tým a využili přesilovky a můžu jim pogratulovat.