Klatovy – Slovan po vítězném derby s Děčínem zamířil na třetí venkovní utkání v řadě. Tentokrát zavítal na led Klatov, kterým na domácí půdě podlehl a chtěl jim porážku oplatit. A povedlo se! I přes mnoho vyloučených na obou stranách měl Slovan zápas od samého začátku pod kontrolou. Z Klatov si tak odváží výhru 2:0.
so 19. 11. 2022
HC Klatovy
0:2 0:1, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 17. Costa (Tůma, Trefný), 37. Kordule (Damašek, Trefný). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Motl. Vyloučení: 13:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120. Průběh utkání: 0:2.

13:10

0:1

0:0

Diváci

120

HC Klatovy: K. Kolář – Houfek, Pánek, Houdek, Kovářík, Vajner, Walter – Beránek, D. Čech, Princl, F. Kolář, Matoušek, Ženíšek, Kvasnička, Kalus, Beníšek, Prokop.

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Vodička, Trefný, Vacík, Drtina, Funk, Záruba, Šefl – Kučera, Damašek, Kordule, Bartoš, Prošek, Tůma, Berčík, Roubík, Costa, Rudovský.

Celé utkání začalo ve velmi slušném tempu, a byl to Slovan kdo v této třetině určoval tempo hry. Klíčový moment celé třetiny nastal v rozmezí 13. a 14.minuty. Z domácích řad se na trestnou lavici na čtyři minuty poroučel Marek Princl a nedlouho poté ho následoval Dominik Houdek. A Slovan tuto výhodu využil zásluhou Kalea Costy, který po krásné kombinaci zakončoval do odkryté klece - 1:0.

Do druhé třetiny vstupovali domácí v početní výhodě. A stejně jako Slovan, tak i Klatovy si zahráli dvojnásobnou přesilovou hru. Ta se ovšem domácím příliš nepovedla a Slovan bez větších potíží toto oslabení zvládl. Poté jsme viděli další vyloučení na obou stranách, avšak bez gólového efektu ale to nemuselo vadit Slovanu, který v polovině 36. minuty, krátce po skončení své přesilovky, zvýšil své vedení a to zásluhou Pavla Korduleho, který si šikovně počkal u pravé tyčky na přihrávku od Ondřeje Damaška - 2:0.

Třetí třetina se musela jistě líbit zapisovateli v boxu, jelikož jsme v této třetině viděli plno vyloučení, ovšem žádné z nich nevedlo ke vstřelení branky a Slovan si tak již dokázal své vedení pohlídat a z Klatov si odváží plný bodový zisk.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Dneska jsme spokojení s výhrou a třemi body. Velkou zásluhu na vítězství má skvělý výkon Davida Stahla.