Ústí nad Labem - Slovan se po třech venkovních utkáních představil opět na domácím ledě. V rámci 19. kola mu byl soupeřem tým z Hronova. Ač hosté do poloviny utkání drželi vyrovnaný stav, tak si Slovan se soupeřem poradil a nakonec vyhrál celkem pohodlně 7:2. Již v sobotu čeká Slovan další domácí utkání. Ve šlágru kola přivítá Tábor.
st 23. 11. 2022
HC Wikov Hronov
7:2 1:1, 3:1, 3:0

Branky a nahrávky: 10. Prošek (Damašek, Bartoš), 26. Roubík (Rudovský, Tůma), 34. Kordule (Záruba, Trefný), 40. Roubík (Trefný, Záruba), 50. Rudovský (Roubík, Tůma), 58. Kordule (Trefný, Costa), 60. Tůma (Roubík, Záruba) – 7. Pavelka (Putz, Horký), 26. Akhmetianov (Horký, Putz). Rozhodčí: Glanc – Toman, Janíček M. . Vyloučení: 6:8. Využití: Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 642. Střely na branku: 56:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 7:2.

6:8

0:0

1:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek (Stahl) – Vacík, Drtina (A), Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Polata – Rudovský, Roubík, Kučera– Tůma (A), Costa, Kordule – Prošek, Damašek, Bartoš.

HC Wikov Hronov: Ševců (Mráček) – Pavelka, Kozlov, Salnikov, Exner (C), Amirov Hail – Horký, Poppel, Štrombach, Hašlar (A), Veselý, Putz, Subbotin, Akhmetianov, Hovsepjan, Melnikov.

Slovan nevstoupil do utkání s Hronovem zrovna šťastně. Hosté šli do vedení z první šance v utkání. Rána Jana Pavelky od modré zapadla až za Cikánka - 0:1! Slovan v polovině první třetiny však vyrovnal. Radek Prošek se krásně uvolnil zpoza branky a zakončil pod vyrážečku - 1:1! Vyrovnaný byl nakonec překvapivě i stav po první třetině utkání.

I do druhé třetiny vstoupil lépe Hronov. Podruhé do vedení jej poslal osamocený před Cikánkem Arsian Akhmetianov - 1:2! Domácím v tu chvilku zazvonil budíček a za necelou minutu srovnal zkušený Jaroslav Roubík, který kotouč doklepl do prázdné branky - 2:2! Těsně po polovině utkání už Slovan vedl. Kotouč pod horní tyč umístil Pavel Kordule - 3:2! A v poslední minutě druhé periody využil ještě signalizovanou výhodu úspěšnou tečí a druhou brankou v zápase Jaroslav Roubík - 4:2!

Ve třetí třetině už žlutomodří dominovali. V minutě padesáté se trefil po krásně bekhendové kličce Jan Rudovský - 5:2! Dvě minuty před koncem utkání vstřelil také svou druhou branku v utkání Pavel Kordule, který kotouč opřel o jednoho z hostujících hráčů, jenž si puk srazil do sítě - 6:2! A v poslední minutě utkání si užil gólovou radost také Martin Tůma, který ranou z pravé strany propálil brankáře Ševců a uzavřel skóre utkání - 7:2!

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Jsme s výkonem spokojení. Měli jsme pomalejší začátek, nicméně náš výkon gradoval s postupem času. Ve třetí třetině jsme to potvrdili také vstřelenými brankami a dosáhli výraznějšího vítězství.