Ústí nad Labem - Tahle výhra je enormně důležitá! Slovan sice po první třetině musel otáčet skóre, pak se ale dostal díky třem rychlým gólům do vedení a proti týmu z vyšší pozice v tabulce dokázal doma udržet tři body. Díky tomu se ještě více přiblížil na čelo tabulky a poskočil na čtvrtou příčku!
so 26. 11. 2022
HC Tábor
4:2 0:1, 3:0, 1:1

Branky a nahrávky: 33. Roubík (Vodička, Kučera), 36. Smola (Damašek), 37. Tůma (Trefný), 60. Rudovský (Smola) – 9. Černý (Zayml), 46. Šulek (Matušík, Endál). Rozhodčí: Hlinka - Sýkora, Pěkný. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 841. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

4:5

1:1

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Drtina (A), Vodička, Trefný (C), Záruba, Funk, Šefl, Vacík – Túma (A), Roubík, Rudovský – Kordule, Costa, Prošek – Smola, Kučera, Damašek – Daniel.

HC Tábor: Gába – Vala, Černý (A), Suchánek, Hajič, Hubata, Plášil – Duda, Vlček, Matušík, Severa, Endál (A), Zayml, Chocholoušek, Milfait, Šulek, Bárta, Zíb, Seidl (C), Daniščin.

Do samotného utkání vstoupil o něco aktivněji Tábor, který se hned zpočátku natlačil do útočné třetiny a pokoušel se o prověřování branky Davida Stahla. Ústeckým se ale dařilo nějakou dobu odolávat. Až do deváté minuty, kdy trochu překvapivou střelou od modré otevřel skóre Kamil Černý.

Posléze to ale byl Slovan, který se naladil na aktivnější vlnu. Výrazné šance na vyrovnání měli Richard Záruba, později Martin Tůma. David Gába se ale proti oběma vytasil povedenými zákroky. Jihočeši tak první třetinu zvládli o něco lépe a do té druhé vstupovali s těsným náskokem.

Naopak úvod druhé části utkání vyšel daleko lépe Slovanu. Už v prvních momentech se do nadějných příležitostí dostali Costa a Kordule. Ovšem ani na druhé straně nebyli bez šancí. O tom svědčí výpad Lukáše Endála, který ale neprocedil puk přes Stahla u pravé tyče.

Zlomovým momentem byla první přesilovka Ústeckých v této třetině. Tu už po sedmnácti vteřinách ukončil Jaroslav Roubík, který našel volnou skulinu v Gábově brankovišti, do níž precizně puk uklidil. Slovan se navíc záhy dostal do vedení. Ondřej Damašek zpoza branky povedenou přihrávkou našel Jana Smolu, který z mezikruží bleskově poslal puk do branky Tábora.

Tím ale gólový výčet Slovanu nekončil. Už po minutě dokázal další trefou navýšit skóre Martin Tůma, a to z podobné situace jako Smola před malou chvíli. Nahrávajícím hráčem ale nyní byl Jakub Trefný. Konec třetiny byl ještě okořeněn drobnou šarvátkou mezi Rudovským a Hubatou, na výsledku se ale nic nezměnilo. Slovan odcházel do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Poslední třetinu v úvodu zvládl lépe Tábor, který se dostal místy až do drtivého tlaku na Stahlovu branku. Ústecký gólman se ale blýskl řadou velmi povedených zákroků. Přesto se ale kohoutům povedlo v přesilové hře skórovat. Ondřej Šulek dokázal najít volnou skulinu u levé tyče a vrátil tak svůj tým na dostřel jediného gólu.

Jihočeši pokračovali v aktivní hře. Nadějnou příležitost měl opět Šulek, poslední dvouminutovku ještě Tábor zkusil bez gólmana v šesti hráčích na ledě. A právě to se jim stalo osudným, po Smolově vyhraném souboji o kotouč se dostal do samostatného úniku Jan Rudovský, který v poklidu doklepl puk mezi tři tyče a definitivně tak pojistil ústecké vítězství.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Dneska maximální spokojenost. Porazili jsme silného soupeře, ke kterému jsme se v tabulce přiblížili. Myslím, že jsme podali kvalitní výkon. Zápas byl podobný jako v Táboře. Obě mužstva kvalitní. Utkání se muselo líbit, bylo to drama až do konce. Rozhodli jsme při hře bez brankáře, o to je ta výhra taková sladší.

Radek Bělohlav (HC Tábor) - Dnešní zápas měl parádní parametry. Gratuluji Ústí k výhře. Pár minut druhé třetiny nás stálo zápas, kde jsme udělali tři chyby a těžko jsme to již pak doháněli.