Jablonec – Na Slovan v rámci 21. kola druhé ligy čekalo venkovní střetnutí s Jabloncem nad Nisou, na jehož půdě byl od samého začátku produktivní, a i zásluhou tří dvoubrankových střelců Jana Rudovského, Pavla Korduleho a Lukáše Kučery zvítězil drtivým poměrem 9:2. V dalším utkání ústečtí hokejisté zamíří na půdu Písku.
st 30. 11. 2022
HC Vlci Jablonec nad Nisou
2:9 1:3 , 0:2 , 1:4

Branky a nahrávky: 19. Špaček (Pavlů), 57. Pavlů (Dušek, Jursa) – 3. Rudovský (Roubík), 7. Kučera (Daniel, Smola), 12. Kordule (Záruba, Tůma), 24. Rudovský (Záruba, Tůma), 31. Kordule (Prošek), 43. Kučera (Tůma, Roubík), 47. Daniel (Bartoň, Šefl), 50. Tůma, 59. Damašek (Daniel, Smola). Rozhodčí: Hacaperka – Horažďovský, Motl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 156. Průběh utkání: 0:3, 1:3,1:8, 2:8, 2:9

5:6

1:1

0:1

Diváci

156

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák (12. Jelínek) – Pavlů, Starý, Koutecký, Kollert, Had, Abraham, Pilek – Plíhal, Dušek, Maďar, Brokeš, Jursa, Špaček, Grešl, Foerster, Bouřil

Ústecký Slovan s.r.o.: Cikánek – Vacík, Drtina, Záruba, Trefný, Funk, Šefl, Bartoň – Rudovský, Roubík, Tůma, Prošek, Costa, Kordule, Damašek, Kučera, Smola, Daniel

Než se diváci na jabloneckém stadionu pořádně usadili tak na světelné tabuli už došlo ke změně skóre. Na začátku třetí minuty Jaroslav Roubík našel Jana Rudovského, který objel bránícího hráče a z pravé strany zakončoval do mezery mezi betony domácího Tomáše Horáka - 1:0. Netrvalo dlouho a přišla další branka, pro domácí fanoušky bohužel do sítě jejich oblíbenců. Michal Daniel našel volného Lukáše Kučeru, který jel sám na strážce domácí svatyně a v zakončení se nemýlil - 2:0. V polovině 11. minuty bylo pro Slovan ještě veseleji jelikož nikým nehlídaný Pavel Kordule svou ranou z pravého kruhu využil první přesilovou hru Slovanu. Na začátku 18. minuty se domácí příznivci přeci jen zaradovali – Daniel Špaček chvíli přemýšlel co s pukem udělá nakonec si povyjel na střed odkud vypálil a využil přesilovou hru domácích - 1:3.

Inkasovaná branka v závěru první třetiny Slovanu vadit nemusela jelikož na začátku 24. minuty zvýšil své vedení zásluhou Jana Rudovského, který z mezikruží poslal parádní dělovku pod víko - 1:4. O šest minut později přišel hřebíček do rakve domácích, protože Radek Prošek našel Pavla Korduleho jenž se v zakončení nemýlil a ústečtí tak vedli již o čtyři branky – 1:5.

I ve třetí třetině jsme viděli stejný obrázek hry. Ve 42. minutě Martin Tůma s Lukášem Kučerou rozjeli akci na jejímž konci stál právě druhý jmenovaný a připsal si tak svou druhou branku v utkání - 1:6. Slovan i přesto neslevil ze svého tempa a to přinášelo ovoce. Na začátku 47. minuty Michal Daniel dotlačil puk za brankovou čáru a i on se tak mohl radovat ze vstřelené branky – 1:7. Začátkem poslední desetiminutovky domácí dostali možnost přesilové hry, která pro ně ale začala tragickým způsobem jelikož Martin Tůma jel samotný na brankáře domácích vlků a v tomto souboji byl úspěšnější útočník Slovanu – 1:8. Tři minuty před koncem domácí Vlci ještě kosmeticky upravili skóre zásluhou Michala Pavlů - 2:8. Poslední slovo ale měl celek z Ústí nad Labem, když Ondřej Damašek povedenou ranou k zadní tyči určil konečný stav utkání 2:9.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí n.L.) - Povedl se nám vstup do zápasu. Relativně brzy jsme vstřelili tři branky, celý zápas jsme měli pod kontrolou. Prosadili jsme se střelecky. Byla to zasloužená výhra.