Ústí nad Labem - Tahle výhra se povedla! Ústečtí sice zkraje první třetiny museli otáčet skóre, pak ale nasázeli do mostecké branky hned pět kotoučů. Nejvíce se dařilo dvojici Damašek - Smola, z nichž každý má na kontě dvě trefy. Díky tomu pokračuje Slovan na domácí vítězné vlně!
so 10. 12. 2022
MOSTEČTÍ LVI
5:1 1:1, 1:0, 3:0

Branky a nahrávky: 18. Roubík (Rudovský, Tůma), 27. Damašek (Rudovský, Vodička), 43. Smola, 55. Damašek (Rudovský, Drtina), 57. SMola – 9. Mical (Stříbrný). Rozhodčí: Pastier - Goltsch, Baxa. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 680. Střely na branku: 41:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 5:1.

7:7

2:0

0:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Stahl – Funk, Trefný (C), Vacík, Drtina (A), Bartoň, Záruba, Šefl, Vodička – Rudovský, Tůma (A), Roubík, Kordule, Prošek, Kučera, Daniel, Damašek, Berčík, Smola, Costa.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Šesták, Hoffman, Fučík, Urbánek, Havlůj (C), Charousek, Kroupa – Mical, Písařík, Řehoř, Böhm (A), Šimeček, Nedrda, Stříbrný, Procházka, Zdeněk.

Na startu první třetiny se o něco více herně dařilo Mostu. Úvodní vážnější akci ze strany Slovanu si připsal až ve čtvrté minutě Kale Costa, jemuž chyběl kousek k doklepnutí puku k pravé tyči Hosnedlovy branky. Následovala přesilovka Ústeckých, v níž se Slovan střelecky osmělil a gólman Mostu měl párkrát hodně namále.

Do vedení šel ale hostující tým. Po vydařené kombinaci otevřel skóre Martin Mical, který přesně zavěsil k levé tyči Stahlovy svatyně. Ústecké to ovšem nepoložilo a stále pokračovali ve vyšší aktivitě proti Lukáši Hosnedlovi. A v čase 17:54 se dočkali vyrovnání! Jaroslav Roubík se opřel do kotouče mezi kruhy a pohotově překonal mosteckého gólmana. Na ledovou plochu tak již v první třetině mířila salva plyšáků v rámci tradiční vánoční plyšákománie. Za tu ještě jednou všem fanouškům děkujeme.

To také byl poslední moment, co úvodní dějství přineslo. První třetina byla předčasně přerušena a zbylé dvě minuty se odehrály po přestávce v návaznosti se třetinou druhou. Do té tedy Slovan vstupoval za vyrovnaného stavu. Samotná dohrávka první třetiny vyšla lépe domácím. Blízko gólu byl Costa, který nastřelil tyč mostecké branky. K trefě už ale nedošlo a i na startu druhé třetiny byl stav 1:1.

Úvod druhé části zápasu byl na šance poměrně vyrovnaný. Oba gólmani ale také zvládali své týmy držet. Jako první se ovšem dokázal prosadit Slovan. V přesilovce se v mezikruží chopil puku Ondřej Damašek, který výstavně procedil kotouč mezi nohama gólmana Hosnedla.

Před Ústeckými se posléze otevřela možnost častějšího hraní v početní výhodě, nějaký čas dokonce v dvojnásobné. Toho využili k řadě střeleckých příležitostí. Žádnou z nich ovšem nedokázali přetavit v gólovou trefu. I tak ale začínali třetí třetinu s náskokem jedné vstřelené branky.

Do závěrečné periody vlétl Slovan poměrně aktivně, už od jejího počátku obsadil pozice v útočném pásmu. Díky tomu se dostali k navýšení vedení! Před brankou se zjevil Hosnedlovi tváří v tvář Jan Smola, který povedeně zacílil kotouč za jeho záda.

Ani to Slovanu nestačilo a vzápětí se o slovo přihlásil Pavel Kordule. Ten se dostal ke střele bezprostředně po buly, avšak namířil puk přesně do těla mosteckého gólmana. Ústečtí ovšem prakticky neopouštěli útočné pásmo.

Most se dostal do šance až kolem 44. minuty, a to díky minutu a 52 vteřin trvající dvojnásobné přesilové hře. Tu Slovan přežil bez úhony. Naopak pět minut před koncem třetiny měl patrně největší akci utkání. Lukáš Hosnedl musel čelit hned několika dorážkám z holí Costy a Trefného, svůj tým ale řadou rychlých a povedených zákroků podržel.

Mostečtí šli ale z této akce do oslabení, které po třinácti vteřinách ukončil Ondřej Damašek, zakončující křižmo z levého kruhu. Jeho dlouholetý parťák Jan Smola ale nemohl zůstat dlouho pozadu! Opět se mu povedl samostatný průnik na gólmana, jemuž poslal puk přesně mezi betony. Slovan tak zcela jednoznačně otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch a udržel doma tříbodový zisk.

Martin Štěpánek (HC Slovan Ústí nad Labem): Jsme samozřejmě spokojeni s výhrou, i když se nám na začátku moc nedařilo. Rozjížděli jsme se hodně pomalu, neměli jsme dobrý pohyb, vázla nám kombinace. Díky Davidu Stahlovi v brance jsme se ale drželi jen s jedním obdrženým gólem. Právě jemu patří velký dík za to, jak utkání dopadlo. Ve třetí třetině jsme pak zvedli střelecky a dokázali jsme zvýšit skóre. Tím jsme došli k relativně klidnému vítězství.